Filtr podnětů



Praha 11

Seřadit podle počtu hlasů
Přerostlá zeleň před přechodem
Vyřešený

Přerostlá zeleň před přechodem
Prašná, Praha 11

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 07. 2013

Jedná se o přechod v ulici Prašná (u květinářství), na jedné straně jsou přerostlé keře a není tedy zajištěn dostatečný rozhled, jednoduché řešení se mi zdá ořezat keře jako tomu bylo dříve již vícekrát.

Výduť na chodníku
Zaslaný

Výduť na chodníku
Tatarkova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 04. 2013

Před domem čp. 727 v Tatarkově ulici je na asfaltovém chodníku výduť - hrbol, který je zvláště za sucha málo viditelný a už způsobil dva těžké (zlomenina ruky při pádu) a jeden lehčí úraz (naražení ruky při pádu). Problém byl nahlášen ÚMČ Praha 11 s reakcí, že tento chodník patří Magistrátu a že byl dán požadavek na Magistrát na opravu.

Přechod na ulici U Modré školy ke kostelu
Zaslaný

Přechod na ulici U Modré školy ke kostelu
U modré školy, Praha 11

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 16. 02. 2013

Nájezd na přechodu pro chodce směr ke kostelu je pro člověka ne mechanickém vozíku nepřekonatelný. Do nedaleké zástavby se teď čerstvě vrátila z rehabilitačního ústavu v Kladrubech paní, která tudy denně jezdí na metro a na nákupy. Z TSK se jí dostalo následující odpovědi: 'Zdravím Vás, tento bezbarierový přechod byl zařazen do plánu oprav. V současné době se projektuje. Pokud bude dostatek finančních prostředků, lze očekávat jeho realizaci po obdržení stavebního povolení tak asi na konci roku 2013 nebo 2014. s pozdravem ing.Milan Závada' Úprava je velice jednoduchá, není třeba čekat rok až dva, stačí nájezd upravit částečně a větší úpravy si nechat na později. Odpověď TSK je k smíchu i k pláči současně. Paní na vozíku tu musí denně prosit kolemjdoucí o pomoc a vznikají zbytečné nebezpečné situace s nedočkavými řidiči, když na přechodu právě není nikdo, kdo by jí pomohl... Dále pak přímo za přechodem směrem k metru je další nabezpečná bariéra - spára v chodníku.

Spojení Chodovce a Hostivařského lesoparku
Zaslaný

Spojení Chodovce a Hostivařského lesoparku
K Horkám, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 10. 2012

Od Košíkovských nádrží se nedá přejít ulice K Horkám. Chodí tudy spousta lidí, rodiče s kočárky, cyklisté a běžci. Jediná 'legální' cesta je jít na semafory k ulici Mírového hnutí, ale tady zase chybí chodník, takže s kočárkem je cesta velice obtížná a nebezpečná. Další možností je ulici přejít 'někde uprostřed', ale to je za odpoledního silného provozu skoro nemožné. Také by se daly využít semafory na ústí ulice Doupovská, ale tam zase chybí přechod ve směru od Chodovce a navíc k nim nevede chodník. Ideální řešení by tedy bylo vybudovat chodník podél ulice K Horkám a přidání přechodu u semaforů na křižovtace Doupovská/K Horkám. Také by se mohl vybudovat přechod pro chodce zhruba naproti bowlingovému centru, protože na straně u lesoparku chodník již je a dopravu by to nijak nenarušilo, maximálně trochu zpomalilo v době, kdy nejsou zácpy. Místo je na hranici Prahy 11 a Prahy 15.

přechod v ulici Petýrkova - přerostlá zeleň
Zaslaný

přechod v ulici Petýrkova - přerostlá zeleň
Petýrkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 07. 2012

Při přecházení křižovatky (pouze z jednoho směru) brání přerostlé keře výhledu do silnice.

Chybějící chodníky u ulice Klíčova
Zaslaný

Chybějící chodníky u ulice Klíčova
Klíčova, Praha 11

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 05. 2012

U ulice Babická vyrostl nový obytný komplex. Chodníky je napojen na ulici Pyšelská. Na 500 metrů vzdálené zastávce Chodovec jezdí více autobusových linek. Pokud k ní chce člověk od nového komplexu dojít, v průchodu do Blažimské mu brání plot podél parkoviště. Je tedy logické neobcházet Babickou a Pyšelskou, ale projít přímo do Klíčovy. V části podél ní i k ní však chybí pořádný chodník. Nahrazený je betonovými panely a vyšlapanou cestou. Pozemky, přes které provizorní cesty vedou, patří dle http://www.katastr2.cz/ společnosti Skanska. Prosím vyvarujme se pro příště opakovaných chyb v neřešených spojeních při výstavbě nových obytných komplexů. Takový chodník přece může dostat jako podmínku výstavby developer, nakonec v zájmu svých zákazníků. Další špatné příklady viz: http://prahounakole.cz/2011/02/mizejici-cesty-a-oplocena-ghetta/ Červeně vyznačená spojení: 1) počítá se s výstavbou chodníků? Kdy? 2) Či se zde plánuje výstavba dalšího objektu? Zabrání objekt průchodu či ne? Předem děkuji za spolupráci Václav Kříž

Přechod u Modré školy - Praha 11
Zaslaný

Přechod u Modré školy - Praha 11
U modré školy, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 04. 2012

Přechod na komunikaci U Modré školy není v souladu s požadavky vyhlášky č. 398/2009. Není upraven oboustranně a bezbariérové částečné úpravy jsou řešeny chybně. Podnět k úpravě, adresovaný odboru životního prostředí ÚMČ Praha 11, byl vznesen 10. 3. 2011. ÚMČ přislíbil nařídit správci dotčené komunikace, kterým je Technická správa komunikací hl.m.Prahy, aby dodatečnou úpravu zrealizovala, k té však doposud nedošlo. Úpravy musí být řešeny pro osoby s omezenou schopností pohybu i orientace. Z hlediska osob s omezenou schopností orientace - přechod na straně k Centrálnímu parku má úpravy signálního pásu z betonové reliéfní dlažby, ale pás je umístěný v ploše se žulovými kostkami, čili není hmatný kontras, varovný pás z reliéfní betonové dlažby je podél vozovky opět ukončen dvěma řadami velkých kostek a z hlediska osob s omezenou schopností pohybu - je zde sklopený a ne snížený okraj obruby v provedení z nerovných kostek se spárami. Dále je chodník nevhodně vydlážděn velkými kostkami a povrch chodníku není rovný. Zřejmě zamýšlená umělá vodící linie z reliéfní dlažby šířky 30 cm, u které signální pás končí, je opět v žulové dlažbě bez hmatného kontrastu. Na straně přechodu směr metro Háje nejsou úpravy vpodstatě žádné. Chodník je zde živičný bez úprav pro nevidomé, obrubník je opět pouze ze sklopených kostek, sklopení není ani na celou šířku značeného přechodu - i vodorovné značení je neúplné.

Křižovatka Türkova - Květnového vítězství
Zaslaný

Křižovatka Türkova - Květnového vítězství
Türkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 02. 2012

Přechod pro chodce přes tři jízdní pruhy směrem z centra v místě, kde dost vozidel překračuje povolenou rychlost. Zde by světelná signalizace nebyla od věci. Nejlépe ještě doplněná o aktivní sledování rychlosti vozidel. Sice by některá pokladna přišla o příjmy, neboť měření rychlosti o kousek dál je běžnou záležitostí, ale pro bezpečnost chodců by to mělo větší význam. A vězte, že to sem vkládám jako řidič, ne chodec.

Nebezpečné přechody
Zaslaný

Nebezpečné přechody
Donovalská, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 02. 2012

Přechody přes ulici Ke stáčírně z ulice Donovalská považuji za velmi nebezpečné už z důvodu, že můj syn zde byl pře dvěma lety sražen autem. V ulici Ke stáčírně jsou po obou stranách zastávky autobusu Donovalská, které jsou velmi využívány celým sídlištěm i vilovou čtvrtí k dopravě do zaměstnání. Taktéž tento přechod slouží jako hlavní tepna celého sídliště k cestě do hostivařského lesoparku. Tedy matky s kočárky, děti na kolech, pejskaři atd. Tento přechod je ovšem obtížný přejít i pro dospělého. Silnice je z kopce. V ulici je sice nařízeno 30Km/hod, bohužel auta jezdí dost často i přes 50Km/hod a více. Kolikrát se chtějí vyhnout autobusům v zastávce, a lidé na přechodu poté nestačí uskakovat. Ve dne je silnice velmi frekventovaná. Taktéž pohyb chodců cestujících do a nebo ze zaměstnání.Počet dětí jdoucích do školy v Donovalské také není zanedbatelný. Z těchto důvodů navrhuji v tomto místě zřídit semafor, či alespoň zpomalovací pruhy. Děkuji Petr Horák