Nebezpečná křižovatka Donovalská/ Ke Stáčírně (blízko školy) Praha 4

Tato křižovatka (Donovalská / Ke Stáčírně - Praha 4) se nachází blízko školy, v těsné blízkosti zastávek autobusů Donovalská. Jedná se o silnice s hustým provozem osobních aut, autobusů i nákladních aut. Křižovatce předchází dlouhý rovný úsek, který svádí řičiče k rychlejší a méně obezřetné jízdě. Přes tuto křižovatku chodí pravidelně děti (bohužel musí s rodiči) do školy a ze školy. Před křižovatkou je sice omezení ruychlosti na 30km/h , nicméně téměř nikdo to nedodržuje. Křižovatka je bez semaforu a dokonce zde nejsou ani retardéry. Mám děti na prvním stupni ZŠ, po Praze 11 (součást Prahy 4) se pohybují samy pěšky nebo MHD. Pouze tuto křižovatku nesmí přecházet samy, což je pro mne (i pre ně) značně omezující. Nemám odvahu je pustit samotné. Téměř denně zde dochází k tomu, že v jednom směru auta zastaví, ale ve druhém ne. Nejezdí povolenou rychostí, řidiči jsou nepozorní (často překvapeni chodci, kteří jdou přes přechod). Foto jsem pořídila v době slabého provozu, aby byla samotná křižovatka lépe vidět. Je vidět, jak rodiče ráno přes křižovatku své děti převedou, pak se s nimi rozloučí a děti pokračují ke škole samy. To ale není řešení! Jednoznačné a bezpečné řešení je umístit zde semafory, které by daly rodičum a vůbec chodcům možnost 'vydechnout', bezpečně přecházet a tak se maximálně pohybovat pěšky (často totiž když už musí přes tuto křižovatku rodiče své děti převádět, raději je na určené místo dovezou autem).

Zaslal: Kateřina Míkovcová Mališová, 25.05.2021 v 18:45

Praha 11-
 
 

Donovalská, Praha 11

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

VH: Na tuto krizovatku jsem upozornovala pres Chodci sobe jiz nekolikrat, i dospeli tam maji velky problem prechazet. Pres autobusy v zastavce je spatne videt, auta jezdi intenzivne ze vsech 4 smeru, rychlost vyrazne pres 50 km/h neni vyjimkou (je to z kopce, dlouhy rovny usek, prechody se ignoruji). Jedine reseni je semafor. Radnice x-krat slibovala ruzna dilci polovicata reseni, ale ani na to nikdy nedoslo. Nechapu, cemu se tak brani, neznam skoro zadne podobne silene misto v Praze bez semaforu. I mnohem jednodussi mista maji semafory, ale tady se tomu uredni siml z nepochopitelnych duvodu brani. Prosim, udelejte toto misto konecne bezpecne!!!
03.10.2021 v 20:29    

vh: Prosime portal Chodcisobe, aby tento podnet urgovali na Praze 11. Podnetu bylo podano jiz tolik, ze neni treba znovu situaci popisovat. Dekujeme za snahu a duslednost pri komunikaci s MC Pha 11.
21.12.2021 v 22:58    

Chodci Sobě: Dobrý den, úpravu přecházení u křižovatky Ke Stáčírně - Donovalská urguje pan Duška u TSK od svého nástupu do funkce. Bylo mu přislíbeno, že v tomto roce se snad dočkáme realizace. Důvodem je směr na ZŠ Donovalská.
před 5 dny    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Donovalská, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Spojení Chodovce a Hostivařského lesoparku

Praha 11, 10. říjen 2012 S odpovědí

přechod v ulici Petýrkova - přerostlá zeleň

Praha 11, 22. červenec 2012 S odpovědí

Přechody pro chodce v ulici Skloněná

Praha 9, 09. srpen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty