Chybějící přechod v Brodského ulici

Chybějící přechod pro chodce v Brodského ulici, mezi čísly 4 a 6. V místě parkují auta a nelze přecházet.

Zaslal: Jan Tázler, 08.11.2020 v 11:36

Praha 11-
 
 

Brodského, Praha 11

Aktualizace podnětu

27.01.2023

Václav Kříž přidal následující aktualizace podnětu:

Jen jsem přidal i tohle místo do své mapy vysokých obrub: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1N3-MOkcE6WYvt0lE6yvnW9quS8tcAKWw&usp=sharing . Mapu má k dispozici i Mgr. Karolína Klímová z ODO MHMP. Politici i úředníci v Praze obecně odstraňování bariér podporují. Pomalý postup v odstraňování bariérových obrub v Praze (i v doplňování projednatelných přechodů pro chodce-jako je věřím i tento) si vysvětluji nedostatkem projektantů ochotných dělat tuto mravenčí práci. Úpravu obruby na bezbariérovou (i doplnění přechodů pro chodce) musí totiž správce komunikace řešit jako stavební úpravu včetně příslušných povolení. Kdo se chce stát dopravním projektantem? Několik dopravních projektantů znám a věřím, že trpělivého a učenlivého/učenlivou rádi zaučí a budou jen rádi, že bude jejich projekční kancelář schopná většího objemu této mravenčí práce. Dík.



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.11.2020 20:43

Dobrý den,

zde je odpověď z MHMP, kam jsme podnět zaslali k řešení (a kde je veden pod ID UPE54202009205 v systému Změňte.to pro případnou další komunikaci):

Dobrý den,

zaslaný podnět jsme v pořádku přijali a předali jsme jej kompetentnímu řešiteli k vyjádření. Jakmile obdržíme odpověď, ihned Vás budeme informovat o stavu řešení.

Pokud by Váš podnět přestal být aktuální, například dojde-li dříve k nápravě či změně, prosím informujte nás.

Děkujeme za trpělivost a užitečný tip.

S pozdravem a přáním hezkého dne

tým změňte.to



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 19.11.2020 19:26

Dobrý den, zde je vyjádření příslušného oddělení Úřadu městské části Praha 11:

„Silniční správní úřad prověří možnosti realizace přechodu pro chodce. Pokud budou splněny všechny zákonné a normové podmínky pro možnou realizaci přechodu pro chodce, lze zde přechod pro chodce realizovat."



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petr Machů: Přidávám se k žádosti pana Tázlera a navíc žádám o vyznačení žlutých pruhů-čar (vodorovného dopravního značení) podél obrubníků křižovatky, tedy vyznačení prostoru, kde se nesmí parkovat.
Nestačí jen odkaz na obecné ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. o pravidlech silčního provozu. To nikdo nerespektuje.
Žádám také o okamžitý a opakovaný zásah městské policie.
§ 27 1. odst. písm.d) Řidič nesmí zastavit a stát na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní;
08.11.2020 v 16:21    

Milena Doušková: Souhlasím a také žádám městskou policii o zásah a aby informovala, jak bdí nad dodržováním zákonů a předpisů, a co konkrétního v tomto případu udělala.
11.11.2020 v 10:48    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Brodského, Praha 11

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chodník od bazénu

Praha 11, 12. březen 2018 Bez odpovědi

Křižovatka ulic Čimická a K Ládví

Praha 8, 18. duben 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty