Podněty nahlášené v Praha 15

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 15

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Přechod ulice K Horkám u křižovatky s ul. Bratislavská (nedaleko Alberta). Přechod je ve vrcholu zatáčky, doleva není vidět přez vysázené keře. Chodec přijíždějící auto vidí až když oba stojí u přechodu, řidič chodce uvidí až když vstoupí na přechod. Sice tam je signalizace (která samozřejmě občas nefunguje) ale leckterý řidič jezdí na oranžovou... Zcela zbytečné nebezpěčné místo na frekventované cestě mezi sídlištěm a lesoparkem.

Chodník k Albertu na Veronské náměstí
S odpovědí

Chodník k Albertu na Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 02. 2020

Propadlý chodník v celé šířce, neustále se tam drží bláto, voda a listy. Lidi se tomu vyhýbají a obchází z obou stran po trávníku, stejně tak i kočárky, cyklisté atd. Celý tento chodnik ve směru od zastavky Livornská není úplně v dobré kondici, široké dilatační spáry, místy dost rozbité, velké louže v několika místech, zvlněný chodník od kořenů. Chtělo by to nějakou pořádnou opravu.

Nedokončený chodník z ulice /parkoviště/ Chudenická 1082/16
S odpovědí

Nedokončený chodník z ulice /parkoviště/ Chudenická 1082/16
Chudenická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 01. 2020

Prosím, propojte konečně chodníky. Děkuji.

 Rozbitá cesta bez osvětlení spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí
S odpovědí

Rozbitá cesta bez osvětlení spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 10. 2019

Praha 10, Nové Petrovice rozbitá cesta bez osvětlení - jediná spojnice mezi Petrovicemi a Uhříněvsí. Cesta patří Hlavnímu města Praha. Děkuji Vám moc Upřesnění na dotaz z MHMP, 23. 10.: Dobrý den, jedná se o cestu od nové zástavby Central group asi cca 200 m od zastavky Janovská z ul. Mantovská směrem k Uhříněvsi kolem valu a cesta vyústí na ulici Novopetrovickou. Cesta je vyasfaltovaná, ale neupravená a bez osvětlení. V příloze posílám fotku (nahrána k podnětu, pozn. CHS). Děkuji Eva Šandová

Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
S odpovědí

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

Rozbité mříže okolo stromů na promenádě na Veronském náměstí
Bez odpovědi

Rozbité mříže okolo stromů na promenádě na Veronském náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2019

Pochozí mříže přikrývající kořeny dvou nejvýchodnějších stromů v 'aleji' na promenádě na Veronském náměstí jsou rozbité. Mřížím samotným asi nic není, ale jejich uložení je v nepořádku a mříže proto nejsou v rovině s okolním chodníkem.

Chybějící bezbariérový přístup na Kozinově náměstí v areálu u Botiče
Bez odpovědi

Chybějící bezbariérový přístup na Kozinově náměstí v areálu u Botiče
Kozinovo nám., Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 25. 06. 2019

Nájezd na cyklostezku podél Botiče z Kozinova náměstí. Zde je poměrně vysoký obrubník. Pro matky s kočárky, děti na odrážedlech, hůře pohyblivé lidi nebo cyklisty je přístup do rekreační zóny nesnadný. Vyřešil by to podle mne nájezd . Za obrubníkem je nově vybudovaná rekreační zóna se stezkou pro chůzi naboso, teď v létě tam bývá lidí hodně.

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
S odpovědí

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 12. 2018

U autobusové zastávky Nadraží Horní Měcholupy (na mostě) a přilehlého přechodu pro chodce (k vlakové zastávce Praha-Horní Měcholupy) není veřejné osvětlení. Přecházení v ranních a nočních hodinách je vzhledem k silnému provozu nebezpečné a pobyt na zastávce nepříjemný.

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Vyřešený

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
S odpovědí

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 02. 2018

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Vyřešený

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
S odpovědí

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2017

Přístup k autobusové zastávce Přeštická (směr Opatov) od souboru novostaveb Slunečný Vršek je nevyhovující. Stávající přechod pro chodce je až pod zastávkami a směřuje do starší zástavby sídliště Košík. Na Slunečný Vršek vede cesta rozblácenou cestičkou po kraji pole a poté bez přechodu přes silnici směrem k pěší cestě směřující k ulici Rižská (viz přiložený plánek). V těchto místech by bylo dobré zbudovat přechod pro chodce a důstojnější cestu po kraji pole k zastávce.

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
S odpovědí

Nové schody 2x v ulici Švehlova pro chodce (nikoliv pro vozíčkáře)
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 13. 12. 2017

V ulici Švehlova byla opravena 2 schodiště se zábradlím. Z nějakého důvodu (mně neznámého) však nebylo pamatováno na osoby pohybující se na vozíku či rodiče s kočárkem. Tato schodiště tedy slouží výhradně pro zdatné pěší turisty či zdatné vzpěrače kočárků, ostatní musí chodit oklikou ze zastávky MHD, aby se dostali k dětskému hřišti či do přilehlé MŠ.

Nefunkční signalizace pro slepce
S odpovědí

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Bez odpovědi

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2017

Navrhuji přímé propojení mostu přes Průmyslovou ulici s autobusovou zastávkou Sklářská ve směru na sever (pravděpodobně schody a šikmo se svažujícím chodníčkem) z důvodu zkrácení přístupu ze 170 na 42 metrů viz přiložená měření na fotografické mapě. Na fotce s vyznačením současného stavu jsem vyznačil šipkami i dvě pěšinky, které jsou vyšlapány chodci z důvodu špatné přístupnosti zastávky. Myslím si, že by most mohl plnit funkci nadchodu nad frekventovanou ulicí Průmyslová.