Filtr podnětů



Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Vysoké obruby Rabakovská
Zaslaný

Vysoké obruby Rabakovská
Rabakovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 10. 2012

Přechod převádí cyklostezku z jedné strany ulice na druhou. Vysoké obrubníky prodlužují dobu, kterou cyklista kolo převádí a tím také zpomalují průjezd vozidel. Tedy kromě toho, že znepříjemňují život i samotnému cyklistovi. Vím, že komunikace je ve správě MHMP. Kdy budou obrubníky sníženy?

Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vyřešený

Slalom mezi dopravními značkami na chodníku
Vladycká, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2012

Dvě dopravní značky jsou zcela nesmyslně umístěny uprostřed chodníku a spolu se sloupy veřejného osvětlení tvoří dokonalý slalom a úzké místo např. pro kočárek. Předpokládám, že umístění nesplňuje ani normy pro slabozraké. Návrh řešení: značky umístit na blízké sloupy VO nebo mimo chodník (na tyči zahnuté směrem k vozovce).

Přerůstající vegetace do chodníku na křižovatce - Hostivař
Vyřešený

Přerůstající vegetace do chodníku na křižovatce - Hostivař
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 08. 2012

U křižovatky nedaleko OC Hostivař do chodníku přerůstá zeleň. Bez sehnuté hlavy tudy nemůže projít ani člověk střední postavy.

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Zaslaný

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Selská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 07. 2012

Na poměrně frekventované stezce pro chodce a cyklisty od Záběhlic do Hostivaře a naopak - u Selského dvora - není přechod, na který by cesty navazovaly. Je třeba obcházet za most přes Botič. Priority jsou patrné: 1. auta, 2. autobusy, 3. chodci.

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
Zaslaný

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
K jezeru, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2012

Příjezdová cesta k Hostivařské přehradě před parkovištěm, Řidiče jízda do kopce i v opačném směru po rovince svádí k vysokým rychlostem. Bohužel hned za zatáčkou a horizontem jsou nepřehledné výjezdy z parkoviště a lesní cesty - kde se pohybuje velké množství lidí. Často rodiny s dětmi, kdy děti bezmyšlenkovitě běhají a vjíždějí do vozovky. Nezřídka nastává situace, kdy auta (z obou směrů) prudce dobržďují před dítětem, resp. před osobou, která se najednou objevila z lesa. Zde by myslím pomohly příčné prahy - před i za výjezdem z lesa a parkoviště a s tím spojená snížená rychlost. Druhý problém: při hezkém počasí jezdí lidé na koupaliště a čim víc jich přijede tím méně respektují dopravní předpisy a dopravní značení. Tedy alespoň to, které tam je. V ulici, kterou se pohybují lidé směrem ke koupališti (na kolech, pěšky, s kočárky), auta většinou dřív než začnou používat parkoviště, obsadí jeden směr silnice. V takovém případě nastává zajímavá situace, kdy se auta obousměrně vyhýbají sami sobě i chodcům a cyklistům. Občas při silnějším provozu však auta parkují v obou směrech, tím vytvoří prostor, kterým sotva projede auto v jednom směru.... Auta však chtějí jezdit obousměrně a do toho se touto cestou chtějí pohybovat i chodci.... Zde by myslím pomohl zákaz zastavení v obou směrech (alespoň v místech výjezdů z lesa a parkoviště) a také by občas mohli strážníci dohlédnout na dodržování předpisů...

Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Chybějící chodník a nedovolený průjezd aut za OC Park Hostivař
Zaslaný

Chybějící chodník a nedovolený průjezd aut za OC Park Hostivař
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 20. 03. 2012

Chybí chodník na velmi frekventované pěší spojnici: zastávka MHD 'Na Groši'/Stará Hostivař - OC Park Hostivař/sídliště Nové Zahradní město. Chodci se musí po dešti brodit bahnem a kličkovat mezi výmoly na nezpevněné cestě (nebo jít nechráněni po ulici bez chodníku kolem benzinové pumpy OMV). Chodce na nezpevněné cestě navíc ohrožují a znečišťují auta, která tudy nelegálně (přes zákaz vjezdu) objíždějí křižovatku Švehlova x Pražská. Požadavky: - vybudovat zpevněný chodník - fyzicky (zábradlí apod.) znemožnit průjezd motorových vozidel při zachování prostupnosti pro cyklisty.

Rozbitý chodník v Parmské
Vyřešený

Rozbitý chodník v Parmské
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na chodníku je mnoho nerovností a na několika místech je poškozen. Místo vytipovaly děti při mapování rizikových míst na svých cestách do školy v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Vyřešený

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012

Není přechod pro chodce, je stále slibován na křižovatce ul. Švehlova a Vladycká, přecházejí zde senioři do Lidlu a děti do školy!!!!