Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečný přechod pro chodce, auta ho registrují na poslední chvíli
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod pro chodce, auta ho registrují na poslední chvíli
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Velmi nebezpečný přechod pro chodce, na kterém se často pohybují děti jdoucí ze ZUŠ Hostivař. Jde o přechod Hostivařská/Hostivařské náměstí (přechod pod schody). Před přechodem často parkují auta, pro děti není možné, aby viděly na přijíždějící auta ze shora z Hostivařské ulice. Přechod je pod kopcem za zatáčkou, značka PŘECHOD PRO CHODCE často není vidět přes vyšší auta nebo je tato značka vidět až na poslední chvíli. Pokud je v ulici Hostivařská kolona, auta jedou pomalu a ještě to jakžtakž jde, ale pokud kolona není, auta se vyřítí z kopce dolů. Přijíždějící auto lze vidět až v cca 1/3 přechodu. Situaci jsem vyfotila z obou stran - jak z pohledu chodce, tak z pohledu přijíždějícího automobilu (spolujezdce) (váme vyšší vůz, takže značka přechod pro chodce je z našeho pohledu viditelná, z pohledu řidiče nižšího automobilu viditelná nejspíše jen z části).

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod K Horkám x Bratislavská
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Přechod ulice K Horkám u křižovatky s ul. Bratislavská (nedaleko Alberta). Přechod je ve vrcholu zatáčky, doleva není vidět přez vysázené keře. Chodec přijíždějící auto vidí až když oba stojí u přechodu, řidič chodce uvidí až když vstoupí na přechod. Sice tam je signalizace (která samozřejmě občas nefunguje) ale leckterý řidič jezdí na oranžovou... Zcela zbytečné nebezpěčné místo na frekventované cestě mezi sídlištěm a lesoparkem.

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
S odpovědí

Neosvětlený přechod na silnici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 12. 2018

U autobusové zastávky Nadraží Horní Měcholupy (na mostě) a přilehlého přechodu pro chodce (k vlakové zastávce Praha-Horní Měcholupy) není veřejné osvětlení. Přecházení v ranních a nočních hodinách je vzhledem k silnému provozu nebezpečné a pobyt na zastávce nepříjemný.

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Vyřešený

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
S odpovědí

Nebezpečný přechod – Hornoměcholupská ulice
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 02. 2018

Přechod v Hornoměcholupské ulici u zastávky Janovská slouží k přecházení dětí z Javorové čtvrti do ZŠ Veronské náměstí. Vzhledem k tomu, že ulice Hornoměcholupská je velmi frekventovaná, je široká a rovná, řidiči zde často nedodržují maximální povolenou rychlost a pro děti je přecházení přechodu nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti dětí a chodců by bylo dobré zřídit signalizované světelné zařízení jako například v ulici Pražská nebo Milánská.

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
S odpovědí

Nevyhovující přístup k zastávce Přeštická (bus)
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2017

Přístup k autobusové zastávce Přeštická (směr Opatov) od souboru novostaveb Slunečný Vršek je nevyhovující. Stávající přechod pro chodce je až pod zastávkami a směřuje do starší zástavby sídliště Košík. Na Slunečný Vršek vede cesta rozblácenou cestičkou po kraji pole a poté bez přechodu přes silnici směrem k pěší cestě směřující k ulici Rižská (viz přiložený plánek). V těchto místech by bylo dobré zbudovat přechod pro chodce a důstojnější cestu po kraji pole k zastávce.

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Bez odpovědi

Zlepšení přístupu na autobusovou zastávku Sklářská ve směru na sever
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 08. 2017

Navrhuji přímé propojení mostu přes Průmyslovou ulici s autobusovou zastávkou Sklářská ve směru na sever (pravděpodobně schody a šikmo se svažujícím chodníčkem) z důvodu zkrácení přístupu ze 170 na 42 metrů viz přiložená měření na fotografické mapě. Na fotce s vyznačením současného stavu jsem vyznačil šipkami i dvě pěšinky, které jsou vyšlapány chodci z důvodu špatné přístupnosti zastávky. Myslím si, že by most mohl plnit funkci nadchodu nad frekventovanou ulicí Průmyslová.

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 07. 2017

Ve frekventované ulici Hornoměcholupská mezi křížením s ulicemi Zápotoční a Herbenova chybí přechod pro chodce. Přechod je zde velmi potřeba především z následujících důvodů: - jedná se o nepřehledné místo pro chodce i pro řidiče: parkující auta brání rozhledu chodců, současně je místo v zatáčce nepřehledné pro řidiče přijíždějící z obou směrů (přecházejícího chodce mezi parkujícími auty snadno přehlédnou); - auta zde jezdí často a velmi rychle; - v místě se nacházejí kontejnery na třídění odpadu (ke kterým není pro chodce z druhé strany ulice přímý a bezpečný přístup), - místo je zároveň nejkratší a nejrychlejší spojnicí na tramvaj/autobusy/vlak v zastávce Nádraží Hostivař (a to nejen pro místní obyvatele, ale i velké množství návštěvníků přírodního parku Hostivař).

Poškozené značení přechodu pro chodce u Kytičkové mateřinky
Vyřešený

Poškozené značení přechodu pro chodce u Kytičkové mateřinky
Parmská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2013

Chtěl bych upozornit, že již cca 1 rok chybí na jedné straně přechodu pro chodce dopravní značka a navíc od záplatování o letních prázdninách 2012 zde chybí značení přechodu na vozovce. Vzhledem k tomu, že přechod je v těsné blízkosti mateřské školky a Centra sociální a ošetřovatelské pomoci je to docela ostuda.

Rozbitý retardér před přechodem u školy
Vyřešený

Rozbitý retardér před přechodem u školy
Milánská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2013

U přechodu u školy poblíž autobusové zastávky Na Vartě je retardér rozbitý natolik, že neplní svoji funkci - auta zde projíždí plnou rychlostí.

Vysoké obruby Rabakovská
S odpovědí

Vysoké obruby Rabakovská
Rabakovská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 10. 2012

Přechod převádí cyklostezku z jedné strany ulice na druhou. Vysoké obrubníky prodlužují dobu, kterou cyklista kolo převádí a tím také zpomalují průjezd vozidel. Tedy kromě toho, že znepříjemňují život i samotnému cyklistovi. Vím, že komunikace je ve správě MHMP. Kdy budou obrubníky sníženy?

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
S odpovědí

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Selská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 07. 2012

Na poměrně frekventované stezce pro chodce a cyklisty od Záběhlic do Hostivaře a naopak - u Selského dvora - není přechod, na který by cesty navazovaly. Je třeba obcházet za most přes Botič. Priority jsou patrné: 1. auta, 2. autobusy, 3. chodci.

Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Vyřešený

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012

Není přechod pro chodce, je stále slibován na křižovatce ul. Švehlova a Vladycká, přecházejí zde senioři do Lidlu a děti do školy!!!!