Filtr podnětů



Jiné, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
Zaslaný

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
Zaslaný

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům
K Měcholupům, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2017

Na ulici k Měcholupům se nachází neosvětlený přechod pro chodce, který je hlavní přístupovou cestou od zastávky autobusů a od Dolních Měcholup k vlakové stanici Horní Měcholupy. Přechod je také součástí páteřní cyklotrasy A44. Komunikace K Měcholupům je velmi vytížená a tím pro chodce velice nebezpečná. Navíc je umístěna v místě vydutého výškového oblouku.

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
Bez odpovědi

Keře přerůstající do chodníku - ulice K Horkám
K Horkám, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 04. 2016

Keře a stromy zasahující do chodníku znemožňují chodcům v ulici K Horkám (mezi OMV čerpací stanicí a světelnou křižovatkou Doupovská-K Horkám) snadný průchod.

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Zaslaný

Nebezpečný pozůstatek po kovové zábraně uprostřed chodníku
Padovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 03. 2015

Problém je na chodníku, který vede od prodejny Lidl v Hostivaři směrem na jih. Je na nejvyšším místě cesty, na temeni kopce. Ulice Padovská je pouze poblíž, problém se nenachází v samotné ulici Padovská. Jedná se o pozustatek po neuměle odstraněné zábraně, která sloužila k zamezení průjezdu aut. Za určitých okolností (vrstva sněhu/listí nebo v noci) tento relikt může někomu způsobit zranění, defekt, nebo jinou nepříjemnost.

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Vyřešený

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2013

V těsné blízkosti 'čekárny' není odpadkový koš, tak jako u ostatních zastávek v okolí. Z přiložené fotky z Google Street View to vypadá, že tam kdysi býval. V okolí zastávky se teď povalují drobné odpadky, proto prosím o zvážení, zda by nebylo vhodné zde koš znovu umístit.

Retardér v ulici U břehu
Vyřešený

Retardér v ulici U břehu
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 04. 2013

Rozbitý retardér, neplnící už funkci.. Kdyby šel nahradit typem, který je o trochu vyšší, bylo by to fajn.. díky..

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
Zaslaný

Nebezpečný horizont – příjezdová cesta k Hostivařské přehradě
K jezeru, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2012

Příjezdová cesta k Hostivařské přehradě před parkovištěm, Řidiče jízda do kopce i v opačném směru po rovince svádí k vysokým rychlostem. Bohužel hned za zatáčkou a horizontem jsou nepřehledné výjezdy z parkoviště a lesní cesty - kde se pohybuje velké množství lidí. Často rodiny s dětmi, kdy děti bezmyšlenkovitě běhají a vjíždějí do vozovky. Nezřídka nastává situace, kdy auta (z obou směrů) prudce dobržďují před dítětem, resp. před osobou, která se najednou objevila z lesa. Zde by myslím pomohly příčné prahy - před i za výjezdem z lesa a parkoviště a s tím spojená snížená rychlost. Druhý problém: při hezkém počasí jezdí lidé na koupaliště a čim víc jich přijede tím méně respektují dopravní předpisy a dopravní značení. Tedy alespoň to, které tam je. V ulici, kterou se pohybují lidé směrem ke koupališti (na kolech, pěšky, s kočárky), auta většinou dřív než začnou používat parkoviště, obsadí jeden směr silnice. V takovém případě nastává zajímavá situace, kdy se auta obousměrně vyhýbají sami sobě i chodcům a cyklistům. Občas při silnějším provozu však auta parkují v obou směrech, tím vytvoří prostor, kterým sotva projede auto v jednom směru.... Auta však chtějí jezdit obousměrně a do toho se touto cestou chtějí pohybovat i chodci.... Zde by myslím pomohl zákaz zastavení v obou směrech (alespoň v místech výjezdů z lesa a parkoviště) a také by občas mohli strážníci dohlédnout na dodržování předpisů...