Filtr podnětů



Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečné místo - Heldova ul.
Vyřešený

Nebezpečné místo - Heldova ul.
Heldova, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 05. 2012

Ve vyústění Ungarovy ul. do Heldovy pravidelně parkují vozidla (zejména dvou majitelů) tak, že jednak překáží ve výhledu do křižovatky, jednak omezují výhled i pohyb chodců, kteří zde při odchodu z Ungarovy musí přecházet přes Heldovu. Místo je nebezpečné - potvrzuje to i stanovisko policie, která zde odmítla schválit přechod pro chodce. (Jen zapoměla říct, kudy ze slepé ulice vycházet.) Pravidlo o 5 m od křižovatky, o volném 3,5 m pro každý směr nebo o zákazu parkování v nepřehledném místě (ostrá zatáčka) zřejmě tito řidiči neznají. Nic nemění to, že se v jednom případě jedná o slovenskou registrační značku. Podle četnosti a doby parkování majitel nejspíš bydlí v Heldově 2. I když je jinde místo, vždy parkuje téměř identicky. Někdy stává i za rohem na Tomsově (kam je výhled z okna stejného domu), kde zase překáží v zúženém místě u hotelu Baroko. Podobně zde stává i jedno Volvo s pražskou SPZ, foto doplníme později (pozn. admin – doplněno).

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Vyřešený

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Limuzská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 04. 2012

Kdyby hloupost kvetla, tak by křižovatka Limuzská (Úvalská) x Černokostelecká v Praze 10 byla nejhezčí botanickou zahradou. Proč ? Přes Černokosteleckou je přechod na křižovatce řízen tlačítky pro chodce, které po určitém čase přepne semafory pro chodce na zelenou. Přes Limuzskou a Úvalskou tlačítka na kraji přechodu nejsou, zelená je spouštěná automaticky. Jsou tu však navíc tlačítka v modré skříňce označená 'Tlačítko pro slepce', které spouští zvukový signál. Nedávno rekonstruovaná signalizace, bylo myšleno i na hendikepované. Potud je vše v pořádku. V čem je tedy problém ? Tlačítka pro slepce jsou na ostrůvku uprostřed vozovky (!!!) a ne na začátku přechodu. Tudíž slepec musí přejít do poloviny vozovky 'klasicky' a když to náhodou zvládne, za odměnu si může na druhou půlku vozovky pomoci zvukovým signálem. Kdo tento nesmysl projektoval? Kdo projekt schválil? Kdo podepsal kolaudaci? Není tam to tlačítko jen proto, aby na křižovatku byla nějaká dodatečná dotace z EU na pomoc hendikepovaným ?

Stavba bez zajištění bezpeč. přecházení –  Jahodová x Topolová
Vyřešený

Stavba bez zajištění bezpeč. přecházení – Jahodová x Topolová
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 04. 2012

Na křižovatce Jahodová x Topolová vznikl při úpravách chodníku neuvěřitelný stav: dva přechody zde ústí přímo do stavby, lidé musí vstoupit do vozovky a stavbu tudy obcházet. Není zajištěno náhradní bezpečné přecházení ani zde není umístěna žádná informace o náhradních možnostech (stejně jako tomu bylo již v případě úprav protilehlého rohu). Stav považuji, i když je dočasný, za extrémně nehorázný a nebezpečný, chodí zde mimo jiné veliké množství dětí ze ZŠ Švehlova, důchodců se sníženou možností pohybu atd. Na infolince asfaltérské společnosti, jejíž cedulky jsem zde objevila, se nikdo nehlásí. Prosím o okamžité zajištění náhradního bezpečného přecházení bez nutnosti zacházet si stovky metrů. Oceňuji snahu MČ o bezbariérové a další úpravy chodníků, ale považuji za nutné při těchto úpravách zajistit a uhlídat bezpečí všech účastníků provozu. Děkuji za vyřízení mého podnětu. Eva Šuchmanová

Zanedbané náměstí u Průběžné ulice
Zaslaný

Zanedbané náměstí u Průběžné ulice
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Zanedbané náměstí - křižovatka cest na konci sídliště u hlavní ulice. Místo, které by se po úpravě půdorysu a po osazení několika lavičkami, stolky a pítkem mohlo stát příjemným místem pro setkávání místních. Místo toho je zde jedna jediná otrhaná reklamní lavička, na které se nedá pořádně sedět, protže je z ergonomického hlediska katastrofální, ale hlavně jsou chodníky vysypané, prorostlé plevelem, nerovné a léta nekantované. Chodcům se sníženou pohyblivostí zde hrozí úraz, za dešťů se zde tvoří kaluže plné bláta. Poměrně výmluvný obrázek péče ÚMČ Praha 10 o veřejná prostranství.

Chodník zcela zanesený rostlinným odpadem
Vyřešený

Chodník zcela zanesený rostlinným odpadem
K vodě, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Chodník je po nedávném mýcení vegetace pod sloupy vysokého napětí prakticky zcela pokryt rostlinným odpadem.

Nerovnosti na chodníku v Dubečské ulici
Vyřešený

Nerovnosti na chodníku v Dubečské ulici
Dubečská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Chodník v Dubečské ulici má na několika místech prohlubně, místy jsou vysypané dlažební kostky. Místo je nerovné a hrozí, že se zde někdo zraní. Celý chodník kolem areálu MUP je zčásti zarostlý travou, TSK vytrvale rezignuje na to, aby jej kantovala a tak na některých jeho částech už není ani patrné, kde končí trávník a začíná chodník.

Výmlat na chodníku na Korunní třídě
Vyřešený

Výmlat na chodníku na Korunní třídě
Korunní, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Vysypané dlažební kostky na více místech v Korunní ulici – č.p. 78 a 84. Některé chybějí, zbytek je naházený v přilehlých rabátkách.

Nebezpečný chodník  Chorvatská ulice Korunní-Hradešínská
Vyřešený

Nebezpečný chodník Chorvatská ulice Korunní-Hradešínská
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 04. 2012

Dobrý den, v Chorvatské ulici po levé straně od Korunní ulice směrem do Vršovic je chůze prakticky o život. V pořádku je možné dojít k recyklovacím kontajnerům. Od nich vede úzká, rozbitá cesta bez obruby, kde je často nutné vstoupit do vozovky, např. pokud se vyhýbáte někomu rozměrově většímu...Je tedy dobré u kontajnerů přejít. Nicméně, pokud chcete dojít do horní části Hradešínské ulice směr Orionka, znamená to okliku a absolvování čtyř přechodů pro chodce. Chorvatská ulice je celkem strmá, řidiči jsou tu hodně rozjetí, aby kopec 'dali', takže přecházení tady není zrovna příjmené.

Katastrofální stav celého chodníku v ul. Minská, Praha 10
Vyřešený

Katastrofální stav celého chodníku v ul. Minská, Praha 10
Minská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2012

Chodník v Minské ulici od Čechova náměstí po Vršovickou ulici je v dezolátním stavu - rozsypané kostky z dlažby lokálně po celé délce chodníku. Při části chodníku je hlíněný pás, dnes již pro městskou zástavbu přerostlé stromy zcela zbytečný, který slouží jedině pro skládku odpadu, kostek z chodníku a venčení psů.

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Vyřešený

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2012

Chodník vedoucí ze sídliště k metru v ulici Ke Strašnické nenavazuje na chodník v Gutově / V Rybníčkách, takže pěší musejí chodit po blátě. Jedná se o dost frekventované místo, chodí tudy obyvatelé sídliště a také cestující, kteří jdou na metro od vlakové a tram. zastávky Nádraží Strašnice. Ačkoli se MČ Praha 10 chlubí svoj tzv. Strategií pro veřejná prostranství a Mezinárodní chartou chůze, ke které přistoupila v létě roku 2010, realita na Praze 10 vypadá jinak. Úřad na žádosti o úpravu tohoto místa nereaguje.

Poškozený chodník po rekonstrukci plotu Gymnasia Voděradská
Vyřešený

Poškozený chodník po rekonstrukci plotu Gymnasia Voděradská
Dubečská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 04. 2012

Chodník podél plotu Gymnasia Voděradská v Dubečské ulici (směrem od rohu s ulicí Voděradskou k Průběžné) byl vloni při rekonstrukci plotu gymnasia rozkopán. Nikdy nedošlo k jeho opravení, a to ani navzdory opakovaným výzvám ze strany veřejnosti adresovaným vedení školy. Místo je nevzhledné a pro chodce nebezpečné.

Chodník-polom v Bečvářově ulici, Praha 10 - Strašnice
Vyřešený

Chodník-polom v Bečvářově ulici, Praha 10 - Strašnice
Bečvářova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 04. 2012

Chodníkem v Bečvářově ulici (pod tenisovými kurty strašnického Sokola) prorůstají kořeny poražených stormů, které tu kdysi rostly. Bohužel se je nikdo neobtěžoval odstranit, takže tu kromě pařezů z notně vybouleného chodníku rostou nové výhony. Místo je obtížně schůzné, zcela nesjízdné pro kočárky / vozíky a potenciálně nebezpečné pro nevidomé / slabozraké / lidi se sníženou orientací.

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Vyřešený

Zdevastovaný chodník Bělocerkevská
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 03. 2012

Problém je část chodníku uprostřed ulice Bělocerkevská mezi dvěma přechody pro chodce. Povrch je rozježděný od parkujících aut. Na obou stranách jsou prohlubně plné bláta a cca polovina chodníku je pokryta vysokou vrstvou drnu. Odhaduji tak 30 let bez údržby :). V místě není problém jen chybějící dlažba chodníku, ale také chronicky parkující auta. Tato dvojice přechodů by si zasloužila celkovou obnovu. Ideálně bezbariérová úprava a sloupky proti parkování aut. Pohledem na satelitní mapu lze navíc zjistit, kudy si lidé krátí cestu a v ideálním případě přesunout přechod tam. Ale to už jsme mimo realitu dnešní Prahy.

Na kraji zeleně - neprůchodnost chodníku
Zaslaný

Na kraji zeleně - neprůchodnost chodníku
Ruská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 28. 03. 2012

Parkování na zakázaném místě v prostoru zeleně.

Rozpadající se chodník pod schody Ruská -Říčanská
Vyřešený

Rozpadající se chodník pod schody Ruská -Říčanská
Ruská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 03. 2012

Rozházené dlažební kostky 'pražské mozaiky' v širokém okolí.