Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečný přechod, Chorvatská ul. Praha 10
S odpovědí

Nebezpečný přechod, Chorvatská ul. Praha 10
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Dobrý den, píši ohledně velmi nebezpečného přechodu pro chodce v Chorvatské ulici u křižovatky s Hradešínskou ul. Přechod je extrémně špatně viditelný - dopravní značky jsou 'schované' za stromy, přechod není osvětlen, bílé pruhy nejsou viditelné (barva se rychle z vozovky smaže). Nebezpečí tkví dále v tom, že ulice Chorvatská má veliký sklon a povrch tvoří kočičí hlavy. Automobily jezdí v obou směrech velmi rychle. Chodce a přechod nemají možnost (díky stromům a zejména za tmy a šera) vidět a v kombinaci se sklonem a povrchem vozovky vůbec nejsou řidiči schopni na chodce reagovat (o to více za mokra a zimy). Jedná se přitom o rezidenční lokalitu s velkým pohybem rodin s dětmi (a dětí samotných!) - v ulici a nejbližším okolí je několik škol a školek. Toto místo přitom velmi znemožňuje, aby se zde děti mohly pohybovat samy a jen díky němu musí být doprovázeny dospělými. Myslím, že náprava by nemusela být složitá, např.: - snížení dovolené rychlosti v okolí přechodu (ideálně v celé Chorvatské ulici - i díky hluku z kočičích hlav) - osvětlení přechodu (zvrchu + světla/odrazky v povrchu přechodu) - umístění dopravních značek tak, aby byly vidět - umístění 'retardérů' Děkuji a věřím nápravu. Jan Zadražil

Smazaný přechod před Creme de la Creme
Vyřešený

Smazaný přechod před Creme de la Creme
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2021

Přechod od zastávky Radošovická směrem ke Creme de la Creme na Průběžné je smazaný. Zároveň zde však stále stojí dopravní značka značící přechod. Situace je velmi matoucí a nebezpečná. Chodci ani řidiči evidentně neví, kdo zde má aktuálně přednost. Podle značky stále chodci, ale ti o ní ze svého místa neví. A řidiči zde nyní přednost dávají tak půl na půl. Místo je díky skvělé zmrzlině extrémně frekventované a přechod je zde hodně potřeba. Doufám, že jde jen o dočasné smazání a bude brzy obnoven.

Nebezpecny prechod na Belocerkevske
S odpovědí

Nebezpecny prechod na Belocerkevske
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 04. 2021

Dobry den, rad bych znova otevrel starsi podnet https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/605/nebezpecny-prechod-belocerkevska Prechod pred Belocerkevskou 15 je porad nebezpecny (auta jezdi rychle, dochazi ke koliznim situacim a vyjimkou neni ani situace ze jedno auto zastavi a druhe uz nedobrzdi), prosim o instalaci semaforu nebo zuzeni silnice do jednoho pruhu. Je otazka casu nez se tam stane vazna nehoda. Dekuji Pira Peter

Chybějící přechod u tramvajové zastávky Dubečská
S odpovědí

Chybějící přechod u tramvajové zastávky Dubečská
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 01. 2021

U zastávky tramvaje chybí přechod pro chodce přicházející od směru ulice Na padesátém/vystupujících směrem k ulici Na padesátém. Tahle skutečnost komplikuje přecházení rušné ulice po výstupu z přední části soupravy tramvaje směr Hostivař. Cestující se musí tedy po celé délce nástupiště proti směru jízdy vrátit k přechodu. Obecně absence přechodu na druhé straně nástupišť komplikuje přístup k ním. Díky plánovanému zrušení zastávek Na padesátém to vidím jako více než nutný krok pro zvýšení bezpečnosti a přístupnosti zastávky. Věřím, že pro handicapované, starší spoluobčany je výstup v zastávce Dubečská důležitý, protože dojdou k místu bývalé zastávky Na padesátém bez překonávání terénu. Což se o plánované zastávce Nádraží Zahradní město říct nedá. Navíc tramvajová zastávka Dubečská je cca o minutu a půl chůze blíž, než výše zmiňovaný přestupní bod Nádraží Zahradní město.

Neviditelný přechod
Vyřešený

Neviditelný přechod
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 08. 2020

Označení přechodu není kvůli stromům vidět, samotný přechod pak není viditelný ani na vozovce. Auta nezastavují ani nebrzdí.

Chybějící přechod pro chodce na promenádě u Botiče
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce na promenádě u Botiče
U vršovického nádraží, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 06. 2020

Na promenádě a cyklotrase kolem Botiče v místě křížení s ulicí U Vršovického nádraží chybí přechod pro chodce. Ulici je obtížné přejít kvůli nahusto parkujícím autům. Auta tam navíc v rozporu s dopravní značkou parkují kolmo a ne podélně s chodníkem, takže zhoršují viditelnost směrem k přechodu k bráně do Gröbovky.

Místo pro přecházení v ul. V Olšinách
S odpovědí

Místo pro přecházení v ul. V Olšinách
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 06. 2020

Dobrý den pane Čechu (předpokládám, že dotaz skončí u vás.-) navazuji na nedaleký problém s přecházením. Tentokráte se jedná o místo na přecházení, které bylo realizováno spolu s rekonstrukcí tram. trasy. Dláždění je v místě velmi hrubé, pro kolo i kočárek na hraně sjízdnosti. Ani z jedné strany navíc nejsou obrubníky s nájezdem, ani vyhrazená místa pro přechod z chodníku (mezi parkujícími auty to s tím kočárkem tak nějak nejde). Rád bych se tedy zeptal, zda toto místo zůstane 'místem na přecházení' jen v původních plánech, či zda se uvažuje o jeho úpravě a tedy možnosti reálně jej užívat. Přikládám i pozdější vzorovou realizaci na křížení ulic Vršovická x Lvovská. Zde je přejezd ukázkový (povrchově) jen tedy opět z jedné strany chybí zakončení (parkují zde auta). Děkuji Elmar Tausinger

Nebezpečný přechod na ulici K Červenému dvoru a Na Třebešíně
S odpovědí

Nebezpečný přechod na ulici K Červenému dvoru a Na Třebešíně
K Červenému dvoru, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 11. 2019

Jedná se o přechod, který je z pohledu auta - z jedné strany za zatáčkou do kopce (auta jedou rychle do kopce) a z druhé strany za horizontem z kopce (auta neví, co bude za horizontem). Přesné umístění: 50.0821889N, 14.4826158E Přechod je nyní zvýrazněn příčnými pruhy (vůbec neevokují blížící se přechod) a zvýrazněnou dopravní značkou s doporučenou rychlostí. Pro řidiče je toto nicméně nedostatečné, protože oblast je nepřehledná a tato značka je lehce přehlédnutelná. Pro chodce je pak lokalita nebezpečná především pro přecházející 'z východu na západ', tj. směr od cyklodromu k tenisovým kurtům, protože vlevo nevidí přijíždějící auta (za zatáčkou) a když je v polovině přechodu, objeví se auto na horizontu jedoucí většinou vyšší než doporučenou rychlostí. V lokalitě nyní probíhá výstavba nových bytových domů, do kterých se stěhují mladí lidé s malými detmi. Tento přechod spojuje novou výstavbu a dětské hřiště Pod kapličkou, je tedy poměrně frekventovaným. Jako vhodné zvýraznění bych navrhoval dodělat blikající osvětlení do předchodu (jako je na Praze 6), případně zvýraznit osvětlení.

Nebezpečný přechod Práčská
S odpovědí

Nebezpečný přechod Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2019

Přechod se nachází na rozhraní ulic Záběhlická/Práčská, vede k ulici U Splavu. Je umístěn mezi zatáčkami a je nedostatečně včas a výrazně označen (zřejmě dáno i pomalovanou zdí), řidiči ho naprosto ignorují. Pokud zastaví řidič jedoucí ze Záběhlické, řidič jedoucí od Hostivaře brzdí smykem centimetry od chodce. Navíc chodník vedoucí na přechod od ulice U Zahradního města je velmi úzký a téměř pod úrovní vozovky. Při současném stavu provozu a nedodržování rychlosti v této části Záběhlic, je přecházení na tomto přechodu každodenním riskováním života.Děkuji za jakékoliv zlepšení stavu.

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Vyřešený

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Nedvězská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 10. 2019

Dobrý den, v ulici Pod Strání mezi domem č.2168 a křižovatkou s ulicí Nedvězská je poměrně frekventovaně užívaný přechod pro chodce, zejména dětmi, které tudy proudí do/z ZŠ V Rybníčkách. Nedostatek parkovacích míst způsobil, že řidiči zde parkují v těsné blízkosti přechodu. Řidiči parkují těsně za přechodem, a protože zaparkované auto zúží komunikaci pouze na jeden společný jízdní pruh pro oba směry, tak pojem 'za přechodem' se v tomto případě rovná 'před přechodem', neboť zde není žádný prostor pro bezpečný výhled na přijíždějící vozidlo z pravé strany. Ač se jedná o přechod na 'sídlištní komunikaci', provoz zde je relativně rušný a byl jsem již mnohokrát svědkem toho, že tudy bez jakéhokoliv zpomalení projel nepřiměřenou rychlostí automobil. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Prosím o předání tohoto podnětu na kompetentní osobu, která by se danou situací zabývala a byla schopna zajistit preventivní opatření, ať již zpomalovacím pásem na vozovce, či nějakou bariérou, která by zabraňovala parkování přímo u přechodu. Chodci vstupující na přechod (zejména děti) absolutně nemohou přes zaparkovaný automobil vidět přijíždějící vozidlo a stejně tak ani oni nemohou být viděni řidičem. Děkuji

Nebezpečné přechody na ulici Práčská, Praha 10 - Záběhlice
S odpovědí

Nebezpečné přechody na ulici Práčská, Praha 10 - Záběhlice
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 06. 2019

Prosím o zklidnění provozu a zvýšení bezpečnosti chodců na ulici Práčská, v úseku od křižovatky s ulicí Topolová až ke křižovatce Hledíková. Jedná se o rovinatý úsek komunikace, kde se nacházejí dva přechody pro chodce bez světelné signalize a jeden přechod se světelnou signalizací na křižovatce Práčská x Hledíková. Za poslední roky zde doprava skokově narůstá, mnoho automobilů si tudy krátí cestu při dopravní zácpě na Jižní spojce. Bohužel řidiči neradi dávají přednost chodcům na přechodu, na světelné křižovatce běžně projíždějí na červenou a překračují, někdy výrazně, nejvyšší povolenou rychlost 50km-h (ve večerních hodinách zde často závodí, respektive zkoušejí zrychlení vozidla, takže jízda až 100km-h zde také není problém). Sám zde denně jezdím vozem, tak jsem schopen odhadnout rychlost okolních vozidel. V poslední době se zde množí i počet dopravních nehod, hlavně v souvislosti s nedobržděním před přechodem, nebo dokonce i k poražení chodce automobilem. Po té, co zde bylo postaveno nové sídliště Zahradní Město (ulice Mikanova, Mattioliho, Velenovského, Kamelova), je zde mnoho rodin s dětmi, které spádově spadají do školek a škol v Zahradním Městě-Záběhlicích a denně přecházejí přes již zmíněnou ulici Práčská. Kvůli bujné vegetaci mají jak motoristé, tak i chodci špatný výhled do silnice-chodníku, což při rychlé jízdě opět ohrožuje bezpečnost chodců a provozu. Prosím tedy odpovědné pracovníky, aby lokalitu navštívili a vyhodnotili, jaká opatření vedoucí k větší bezpečnosti chodců, hlavně dětí, jsou nejvíce efektivní a následně takováto opatření realizovali. Nabízí se umístění značení pozor děti, snížení rychlosti na 30km-h, instalace radu s tabulí zobrazující aktuální rychlost - ideálně vč. SPZ, zpomalovací retardér nebo vyvýšení a následné snížení komunikace. Před přechodem třeba i změna barvy povrchu silnice a v neposlední řadě důkladné vysekání porostů, které brání výhledu řidičům i chodcům (ještě více důležité, pokud je světelná signalizace mimo provoz). V příloze posílám mapu, kde je červeně označen výše popsaný úsek Práčské ulice a zeleně označené problematické nebezpečné přechody. Čtvrtý přechod na křižovatce Práčská x Topolová chybí úplně! V případě nejasností jsem Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech. A předem Vám děkuji, že se budete tímto návrhem zabývat.

 Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
S odpovědí

Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 02. 2019

Rád bych upozornil na poměrně nebezpečný přechod pro chodce v horní části zastávky MHD Na Hroudě na Praze 10. Tento přechod pro chodce se nachází v blízkosti základní školy v ulici Průběžná, který křižuje tramvajovou a autobusovou zastávku Na Hroudě (v tomto případě mám na mysli přechod pro chodce, který je umístěn u zastávky v její horní části). Fotodokumentaci přechodu přikládám. Na této zastávce je zejména v ranních hodinách mezi 7:20 až 8:00 hodin vysoká frekvence prostředků hromadné dopravy, automobilů a osob. V obou směrech přijíždějí tramvaje linky č. 22, a to každé 3 minuty, tramvaje linky č. 26 každých 8 minut, autobusy linky č. 188 každých 3 - 8 minut a autobusy linky č. 154 každých 10 -12 minut. K tomu se přidává velké množství lidí přijíždějících příměstskými vlakovými spoji linky S9 na vlakovou zastávku Strašnice, která se nachází poblíž, kdy přijíždí každých 10 minut vlaková souprava z níž vystoupí lidé, kteří přes daný přechod rovněž přecházejí. Tento přechod pro chodce je dle mého názoru, ale i dle názoru řady ostatních rodičů, velmi nebezpečný, a to zejména pro mladší žáky mířící do Základní školy Gutova. Nebezpečnost daného přechodu pro chodce coby rodiče spatřujeme v následujících skutečnostech. Tramvajová a autobusová zastávka Na Hroudě je v době cesty dětí do školy silně frekventovaná. V ranních hodinách, kdy dospělé osoby míří do práce a žáci do školy, bývají velmi úzké ostrůvky mezi silnicemi prakticky neustále přeplněné tak, že se osoby na nich stojící nemají téměř kam vejít. Situaci komplikuje i skutečnost, že v místě je kombinován automobilový, tramvajový a autobusový provoz. Chodec tak kříží tři tratě dopravních prostředků. První trať pro automobily přijíždějící zespodu, druhou trať pak tvoří dvou pruhový/kolejový pás pro tramvaje a autobusy a třetí trať pro automobily přijíždějící shora. Zastávka je navíc ve svahu, který zhoršuje přehled o dopravní situaci. Nehledě na to, že v určitých ročních obdobích v ranních hodinách je třeba hledět do svahu proti vycházejícímu slunci, což opět znesnadňuje výhled. Zatímco dospělí si umějí vyhodnotit bezpečnost situace a takovéhoto komplikovaného přechodu lépe, a to i díky své vyšší výšce, děti takovéto schopnosti nemají. Každý dospělý chodec, a dětí tím spíše, se musí nejen soustředit na silný provoz dopravních prostředků, ale často i díky velkému množství lidí odhadovat, jestli se na ostrůvek mezi jednotlivými tratěmi vůbec vejdou. Považuji za potřebné a krajně žádoucí, aby na tomto horním přechodu zastávky Na hroudě byla zjištěna bezpečnost našich dětí hlídkou městské policie. Nejedná se pouze o můj názor. Tento názor sdílí i ředitel Základní školy Gutova. Přesto, že byla podána žádost na městskou policii Praha o zajištění vyšší bezpečnosti hlídkou, alespoň v ranních hodinách, dosud žádná reakce nepřišla. Dle informací, které jsem získal od Úřadu městské části Praha 10 a Městské policie hl. města Prahy, je možné zajistit hlídky městské policie na místě v inkriminované době, kdy žáci směřují do školy, na základě žádosti ředitele školy. Za tuto inkriminovanou dobu bych považoval minimálně všední dny v časech mezi 7:20 až 8:05 hod. Situaci by také pomohlo zbudování zpomalovače rychlosti vozidel přijíždějících zespoda. S ohledem na výše uvedené Vás žádám o pomoc při zařazení tohoto horního přechodu pro chodce mezi prioritní a rizikové přechody, na kterém bude zajištěn každodenní dohled a o zasazení se o vybudování zpomalovač vozidel. Přítomnost příslušníků městské policie a dohled nad provozem v ranních hodinách na daném přechodu pro chodce by situaci na přechodu značně zjednodušila a zvýšila tak bezpečnost alespoň v ranních hodinách pro přecházející dětí, ale vůbec všech chodců na tomto přechodu.

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
S odpovědí

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 12. 2018

Po rekonstrukci tramvajové tratě a zastávky Radošovická již nenavazuje napojení z chodníku od domu Průběžná 65 na horní část zastávky Radošovická. Tento průchod je velmi často používán (školka, doktoři, zástavba). Původní napojení bylo odříznuto novým zábradlím. Nově vyšlapaná stezka vede nebezpečně za nepřehledným křovím, za kterým chodce řidiči nevidí. Bylo by vhodné (pořadí dle naléhavosti): 1) Vykácet křoví, 2) Zbudovat novou zpevněnou přístupovou cestu, 3) Zřídit přechod pro chodce 4) Upravit obrubu na bezbariérovou. Děkuji.

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Vyřešený

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Přechod  ulice Na Padesátem a  Uhřiněveská
S odpovědí

Přechod ulice Na Padesátem a Uhřiněveská
Na padesátém, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2018

V místech, kde se přechází čtyřproudovka - přechod ulice Na Padesátém a Uhřiněvská – řidiči nedodržují rychlost, dělají myšky z jednoho pruhu do druhého. Běžně se stává, že jeden řidič Vás pustí, druhý v druhém pruhu skoro přejede. Je to hlavní přechod pro děti, které bydlí za křižovatkou a spádově chodí do školy Olešská. Prosím o zvážení světelné signalizace. Ulehčí to i výjezd vozidel z obou stran ulice Uhřiněvské na hlavní Na Padesátém.