Filtr podnětů



Chodníky, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Zaslaný

Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Za poštou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 11. 2018

Díra v chodníku přímo před vchodem domu č.p. 1116, Za Poštou 9 ohrožuje chodce. Po dešti se v ní drží dlouho voda, spadané listí a odpadky. Znepříjemňuje přejezd kočárků, pro které není místo na objezd.

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Vyřešený

Rozpadávající se dlažba - Moskevská
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 07. 2018

Na křižovatce ulic Rostovská a Moskevská jsou již několik měsíců vypadané dlažební kostky. Podobná situace je např. i na křižovatce Moskevská-Žitomírská. Tento problém se vyskytuje na více místech, kde stará dlažba na silnici napojuje na nově zrekonstruovaný povrch Moskevské (stálo by za to zkontrolovat po celé délce Moskevské). Auta zde projíždějí s opatrností, při dalším zhoršení hrozí poškození podvozku. Vypadané kostky se povalují okolo na chodníku nebo v trávě. Děkuji.

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Vyřešený

Rozbitá dlažba - Moskevská 80
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 05. 2018

Nově vybudovaná dlažba se již měsíc drolí - bude ještě v záruce. Jen 200m od radnice. Prosíme opravit. Děkujeme. Na Moskevské je několik dalších míst, která by stálo za to projít a zajistit, aby se nedrolilo jako zde - např. Moskevská 56 před restaurací La Torretta, kde se již také začínají kupit malé dlažební kostky.

Uzavřený chodník v Topolové bez zajištění bezpečných podmínek pro pěší
Vyřešený

Uzavřený chodník v Topolové bez zajištění bezpečných podmínek pro pěší
Topolová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 05. 2018

V Topolové ulici, v úseku od křižovatky se Švehlovou po Podléškovou, je aktuálně na pravé straně rozkopaný chodník. Chodci proudící od zastávky MHD Zahradní Město i ti, kteří míří z opačného směru, nejsou nijak informováni o tom, jak se v této situaci mají chovat, brodí se sutí nebo se pohybují ve vozovce v těsné blízkosti projíždějících aut. V místě vstupu na chodník ve směru od MHD je pouze umístěná klasická cedule Chodník uzavřen. Pokud bylo úmyslem firmy, která zde práce provádí, zajistit bezpečnost chodců tím, že je pošle na přechod u křižovatky (mimochodem dost velká a nepříjemná zacházka, kterou bez jasného pokynu nikdo nevyužije), možná by jim to měla nějak vysvětlit, ale spíše by měla zajistit bezpečné oddělení chodců pohybujících se po navyklé trase nějakou pevnou zábranou, byť by to vyžadovalo zúžení vozovky. Teď je to naprosto živelné a velice nebezpečné a jde bohužel o úplně klasický případ ignorance bezpečí těch nejzranitelnějších v dopravním provozu při provádění staveb aneb chodče, nějak si poraď a domýšlej za roh. Prosím tímto MČ Praha 10, která ke stavbě jistě dávala povolení, aby s firmou dohodla nějaké účinné opatření pro zajištění bezpečnosti chodců v tomto úseku. Děkuji.

Rozbité víko poklopu na ulici Saratovská, u pošty
Zaslaný

Rozbité víko poklopu na ulici Saratovská, u pošty
Saratovská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 05. 2018

Chtěla bych upozornit na rozbité víko poklopu (kanálu?) v ulici Saratovská, kousek od výdejny balíků ČP. Může tam spadnout dítě, případně si někdo zaklínit nohu. Na google mapách je vidět, že je tam víko rozbité již od minulého roku a zatím to nikdo neřešil. Předem děkuji za opravu.

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Zaslaný

Rozbitá dlažba na chodníku v Dětské ul.
Dětská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

Poničená žulová dlažba nového chodníku. Ohyb ulice Dětská, Strašnice, sídliště Solidarita.

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zaslaný

Rozbitý chodník v parku mezi ulicemi Jabloňová a Zvonková
Zvonková, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 03. 2018

Dobrý den, již asi 2 roky je opravena část chodníku na pozemku 2078/258, Záběhlice (majitel Praha, správce Praha 10). Navazující části stále opraveny nejsou, přestože jsou velmi rozbité. Jsou tam boule, popraskaný asfalt, tvoří se tam louže, které nejdou obejít. Vzhledem k věkovému průměru obyvatel sídliště je kupodivu, že si tam ještě žádný důchodce nezlomil nohu. Prosím, budou zbývající části chodníků také v dohledné době opraveny? Podnět jsem poslala i Praze 10 na jejich MMS portál, nikdo se k němu ale nevyjadřuje. Děkuji!.

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Zaslaný

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Zaslaný

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Průmyslová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Zastávky autobusů Spalovna Malešice a Zamenhofova jsou přístupné po chodníku pouze z jedné strany, takže pokud cestující míří na druhou stranu tak si cestu zkracují přes trávník, protože po chodníku je to minimálně třikrát delší.

Nedodělaný chodník
Vyřešený

Nedodělaný chodník
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Dobrý den, v letních měsících proběhla rekonstrukce horkovodu v ulici Srbínská, bohužel po skončení této akce firma pozapomněla dodělat chodník, který je vedle domu Průběžná 19, kde je celkem slušný provoz chodců a místo chodníku nám zde zbyl jen štěrk a bláto. Prosím o nápravu, děkuji.

Louže přes celý chodník u zadního vchodu do ZŠ Švehlova
Vyřešený

Louže přes celý chodník u zadního vchodu do ZŠ Švehlova
Topolová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 09. 2017

U zadního vchodu do ZŠ Švehlova se na přístupovém chodníku od Topolové ulice při každém silnějším dešti tvoří od kraje ke kraji obrovská louže, kterou nezbývá než obcházet po promáčené trávě. Vchod je denně využíván všemi pracovníky školy a případnými návštěvami. Bylo by fajn povrch nějakým způsobem vyrovnat a tvorbě louže zabránit... Díky!

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Zaslaný

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Malinová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 07. 2017

U nově vyasfaltovaného průchodu mezi Malinovou a Jahodovou (Zahradní Město) je velmi nepodařeně (nedomyšlěně) veden obrubník jakým si obloukem kvůli uzávěru vodovodu nebo něčeho podbného, což vizuelně nevypadá dobře. Otázkou pro odpovědné osoby (nevím, zda MČ P10 nebo TSK) je, proč přebírá od zhotovitele dílo v takovémto stavu, proč když se něco opraví výsledek je prakticky horší než původní stav. Jaká jsou možná řešení tohoto problému?

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Zaslaný

Havarijní stav chodníku a parčíku – Rybalkova u Havlíčkových sadů
Rybalkova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 05. 2017

Dobrý den, rádi bychom upozornili na havarijní stav chodníku a parčíku u vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova v Praze 10. V minulosti byly u tohoto vstupu prováděny sanační práce opěrné zdi, po kterých zůstal poškozen zejména travní porost v parčíku. Chodník u vstupu do Havlíčkových sadů byl poškozen už dříve, po pracích na zdi se jeho stav ještě zhoršil (vytlučená kostková dlažba, rozpadlý asfalt – viz fotodokumentace). Vzhledem k tomu, že vchod do Havlíčkových sadů používají denně stovky lidí včetně matek s kočárky, byla by úprava chodníku a přilehlého parčíku více než vhodná. Za ideální řešení považujeme: 1. nové vydláždění (či vyasfaltování) stávajícího chodníku 2. vybudování nového chodníku napříč přes parčík od vchodu do Havlíčkových sadů směrem na roh ulic Rybalkova a Charkovská (přirozená trasa pro minimálně 70 procent chodců – v současné době pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník) 3. vybudování nového chodníku – spojky od schodiště do ulice Košická po hraně svahu do ulice Rybalkova (cca 30 metrů dlažby) – chodí tudy prakticky všichni, kdo míří do Havlíčkových sadů směrem od ulice Černomořská) – v současné době je zde pouze hliněná stezka, která se po dešti mění v blátivý chodník, prostor je navíc často využívaný pro parkování aut zcela v rozporu s jeho původním určením). 4. zatravnění parčíku Vzhledem k tomu, že Praha 10 provádí rozsáhlou rekonstrukci v parčíku u Heroldových sadů, věříme, že v rozpočtu městské části by se mohly najít i finance na námi navržené „kosmetické“ úpravy vstupu do Havlíčkových sadů z ulice Rybalkova. Děkujeme předem, že se tímto podnětem budete zabývat.

Rozbitá dlažba na chodníku u MŠ Omská, Praha 10
Vyřešený

Rozbitá dlažba na chodníku u MŠ Omská, Praha 10
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 04. 2017

Před MŠ Omská je rozbitá dlažba, o dlažební kostky chodci zakopávají. Podobně rozbitý úsek je i u křižovatky Litevská x Omská.

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická
Vyřešený

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická
Křenická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 03. 2017

Výtluk na křižovatce Křenická x Prusická před domem 1255/7