Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská

Chorvatská 8, Praha 10 - 'Město stromů' Dochází k likvidaci zeleně a zbývajícího stromu. Na Praze 10 je údajně málo míst kde by bylo možno ještě stromy sázet. Neoprávněně stojící automobily na pruhu zeleně brání rozhledu chodců nedalekého přechodu.

Zaslal: Anonymní uživatel, 23.01.2014 v 22:13

Praha 10-
 
 
 
 

Chorvatská, Praha 10

Aktualizace podnětu

27.01.2014

Anonymní uživatel přidal následující aktualizace podnětu:

Stav trvá již delší dobu.


 
 


28.04.2016

Pavel přidal následující aktualizace podnětu:

Starý strom pokácen. Nový vysazený uhynul. Kontrola policie funguje na jedničku!?!




26.06.2016

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Info a fotka od Ing. Čecha: výsadba právě proběhla. Děkujeme.




11.07.2018

Smolka přidal následující aktualizace podnětu:

Žádám policii o trvalý každodení kontrolu, zda bezohlední autíčkáří parkují tam kdy smí a ne na chodníku a veřejné zeleni. Žádám také policii o informování, jaké má výsledky a zda se jí podařilo vymýtit nezákonné parkování abezohledných autíčkářů v ulici Chorvatské.



09.09.2019

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Vyřešeno. Děkujeme MČ Praha 10 – Ing. Čech – za informaci a fotky!


 
 


Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 24.01.2014 16:24

Podnět byl předán MP Praha 10:

Dobrý den,

prostřednictvím portálu "Chodci sobě" jsme byli upozorněni na parkující auta na chodníku v lokalitách Chorvatská 8 a Žitomírská 37. Mohu požádat o zvýšenou kontrolu?

Děkuji a hezký víkend!

Jitka Čuřínová
vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje
Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 03.05.2016 08:19

Info MČ k pokácení stromu:

Dobrý den,

kácení bylo povoleno na základě žádosti vlastníka stromu, Hlavního města Prahy, po předložení odborného posudku (Zhodnocení aktuálního stavu stromu tomografem), který odhalil jeho špatný zdravotní stav. Cituji:

„Předmětný jerlín má rozsáhlou hnilobu kořenů s otevřenou dutinou těsně pod povrchem půdy na tahové straně stromu směrem k silnici. Takto vážné zasažení kořenového systému může způsobit vývrat a pád směrem na chodník, parkující automobily a soukromou zahradu. I přes takto vážné napadení kořenů je báze kmene již ve 20 cm nad zemí v místě první vrstvy měření víceméně pevná (to neznamená živá) bez zjevné hniloby. S největší pravděpodobností u tohoto jedince došlo v minulosti k odříznutí dvou kotevních kořenů v místě kořenového krčku, které se staly místem průniku infekce a hniloby do kotevních kořenů. Zároveň i na druhé straně v chodníku je dle záplat v živičném povrchu jasná výkopová činnost v minulosti. To naznačuje další poškození kořenů, jehož rozsah nelze vizuální blíže diagnostikovat. Předmětný strom je pro své okolí v dopadové vzdálenosti nebezpečný“.

Ing. Daniel Čech
Vedoucí oddělení státní správy - životní prostředí a doprava
Odbor životního prostředí, dopravy a rozvoje

Úřad městské části Praha 10



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 01.09.2018 18:46

Reakce MP Praha 10

Přiloha:
Soubor (pdf)


Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Šedina: Ta auta stoji ohleduplně, až u kraje vozovky. Zbývají nejmíň 2m chodníku pro chodce.
V celé ulici se nedá nikde zastavit. Jsem chodec a bydlim nedaleko. To je nesmyslnej podnět :-((
03.02.2014 v 10:53    

Franta: naopak, podnět je to přímo vynikající. Upozornil na zcela nesmyslně široký chodník a chybějící parkovací místa. Mezi stromy, mohou vzniknout zcela legální parkovací "zálivy" a všichni budou spokojeni. Auta již nebudou parkovat nelegálně na chodníku a v rámci budování zálivů se zrekonstruuje prostor pro kořenový systém stromu tak aby mu nejezdila autíčka přes nožičky.
05.02.2014 v 22:44    

Pavel Maxim: Milý Jiří, pokud jsou stromy a pás zeleně v ulici pro Vás nesmysl, pak jistě máte svoji pravdu! A pokud se k Vám přidá ještě Jiří pak můžete stromy vykácet všechny! Opravdu si myslíte, že stromy přežijí výstavbu parkovacích míst - poškození kořenů výstavbou a parkováním automobilů na jejich kořenech?? Doporučuji si prohlédnout jak dopadá strom u vybudovaného zálivu před obchodem. Pravda "jen se o něj občas opře" automobil při nezdařeném rozjezdu nebo parkování. Pavel
06.02.2014 v 18:49    

Franta: Měl jste dávat lepší pozor ve škole. Rozšířilo by vám to povědomí o rozsáhlosti kořenového systému listnatých stromů. Samozřejmě rekonstrukci nemůže dělat každej debil kterej umí akorát čumět do počítače a prudit na internetu, ale zkušený bagrista, kterém není osud stromů lhostejný, ostatně bagristů, kteří umí se lžící zázraky je spousta.
Prostě si přiznejte, že vás serou auta a hotovo, alespoň nebude třeba diskutovat o možném řešení a začne se válčit o ideologicky.
12.02.2014 v 23:22    

Pavel Maxim: Pavel: Kdy bude provedena nová výsadba stromů v Chorvatské ulici?
05.05.2016 v 10:48    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Chorvatská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty