Podněty nahlášené v Praha 10

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 10

  • Nově zaslané
  • Zaslané
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Nebezpečné přechody na ulici Práčská, Praha 10 - Záběhlice
Zaslaný

Nebezpečné přechody na ulici Práčská, Praha 10 - Záběhlice
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 06. 2019

Prosím o zklidnění provozu a zvýšení bezpečnosti chodců na ulici Práčská, v úseku od křižovatky s ulicí Topolová až ke křižovatce Hledíková. Jedná se o rovinatý úsek komunikace, kde se nacházejí dva přechody pro chodce bez světelné signalize a jeden přechod se světelnou signalizací na křižovatce Práčská x Hledíková. Za poslední roky zde doprava skokově narůstá, mnoho automobilů si tudy krátí cestu při dopravní zácpě na Jižní spojce. Bohužel řidiči neradi dávají přednost chodcům na přechodu, na světelné křižovatce běžně projíždějí na červenou a překračují, někdy výrazně, nejvyšší povolenou rychlost 50km-h (ve večerních hodinách zde často závodí, respektive zkoušejí zrychlení vozidla, takže jízda až 100km-h zde také není problém). Sám zde denně jezdím vozem, tak jsem schopen odhadnout rychlost okolních vozidel. V poslední době se zde množí i počet dopravních nehod, hlavně v souvislosti s nedobržděním před přechodem, nebo dokonce i k poražení chodce automobilem. Po té, co zde bylo postaveno nové sídliště Zahradní Město (ulice Mikanova, Mattioliho, Velenovského, Kamelova), je zde mnoho rodin s dětmi, které spádově spadají do školek a škol v Zahradním Městě-Záběhlicích a denně přecházejí přes již zmíněnou ulici Práčská. Kvůli bujné vegetaci mají jak motoristé, tak i chodci špatný výhled do silnice-chodníku, což při rychlé jízdě opět ohrožuje bezpečnost chodců a provozu. Prosím tedy odpovědné pracovníky, aby lokalitu navštívili a vyhodnotili, jaká opatření vedoucí k větší bezpečnosti chodců, hlavně dětí, jsou nejvíce efektivní a následně takováto opatření realizovali. Nabízí se umístění značení pozor děti, snížení rychlosti na 30km-h, instalace radu s tabulí zobrazující aktuální rychlost - ideálně vč. SPZ, zpomalovací retardér nebo vyvýšení a následné snížení komunikace. Před přechodem třeba i změna barvy povrchu silnice a v neposlední řadě důkladné vysekání porostů, které brání výhledu řidičům i chodcům (ještě více důležité, pokud je světelná signalizace mimo provoz). V příloze posílám mapu, kde je červeně označen výše popsaný úsek Práčské ulice a zeleně označené problematické nebezpečné přechody. Čtvrtý přechod na křižovatce Práčská x Topolová chybí úplně! V případě nejasností jsem Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech. A předem Vám děkuji, že se budete tímto návrhem zabývat.

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
Zaslaný

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
Na vinobraní, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 06. 2019

Dobrý den, prosím jestli by se někdo mohl podívat na nastavení intervalu semaforu v ulici Na Vinobraní, V Korytech a Jabloňová. Když se jede autem z ulice Na Vinobraní, nebo Jabloňové, tak se čeká okolo 2,5min i když není žádný provoz. Potom je to samé i z pohledu chodců. Čekáte dlouho na zelenou a pak během 3vteřin skočí červená.

Trávník zničený parkováním
Zaslaný

Trávník zničený parkováním
Štěchovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 02. 2019

Na parkové cestě vedle budovy v ulici Štěchovická 6 každou noc nelegálně parkují auta. Kromě toho, že auta překážejí, se jim také povedlo zcela zničit trávník vedle cesty. Místo trávy je zde nyní nevzhledné bahno. Občasné přivolání MP problém nijak neřeší. Parkující dostanou pokuty a druhý den zde parkují jiní. Bylo by možné vjezdu aut nějak fyzicky zabránit?

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
Vyřešený

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
U tvrze, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2019

Dobrý den, velká díra na silnici U tvrze číslo 18, kolmo na ní je v těch místech ulice Janderova 2. Díře se auta vyhýbají nebo do ní najedou. Vedle je úzký chodník se zábradlím, kam by při smyku nebo vjetí a následné kolizi mohly ohrozit chodce.

 Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
Zaslaný

Nebezpečný přechod v horní části u zastávky MHD Na hroudě
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 02. 2019

Rád bych upozornil na poměrně nebezpečný přechod pro chodce v horní části zastávky MHD Na Hroudě na Praze 10. Tento přechod pro chodce se nachází v blízkosti základní školy v ulici Průběžná, který křižuje tramvajovou a autobusovou zastávku Na Hroudě (v tomto případě mám na mysli přechod pro chodce, který je umístěn u zastávky v její horní části). Fotodokumentaci přechodu přikládám. Na této zastávce je zejména v ranních hodinách mezi 7:20 až 8:00 hodin vysoká frekvence prostředků hromadné dopravy, automobilů a osob. V obou směrech přijíždějí tramvaje linky č. 22, a to každé 3 minuty, tramvaje linky č. 26 každých 8 minut, autobusy linky č. 188 každých 3 - 8 minut a autobusy linky č. 154 každých 10 -12 minut. K tomu se přidává velké množství lidí přijíždějících příměstskými vlakovými spoji linky S9 na vlakovou zastávku Strašnice, která se nachází poblíž, kdy přijíždí každých 10 minut vlaková souprava z níž vystoupí lidé, kteří přes daný přechod rovněž přecházejí. Tento přechod pro chodce je dle mého názoru, ale i dle názoru řady ostatních rodičů, velmi nebezpečný, a to zejména pro mladší žáky mířící do Základní školy Gutova. Nebezpečnost daného přechodu pro chodce coby rodiče spatřujeme v následujících skutečnostech. Tramvajová a autobusová zastávka Na Hroudě je v době cesty dětí do školy silně frekventovaná. V ranních hodinách, kdy dospělé osoby míří do práce a žáci do školy, bývají velmi úzké ostrůvky mezi silnicemi prakticky neustále přeplněné tak, že se osoby na nich stojící nemají téměř kam vejít. Situaci komplikuje i skutečnost, že v místě je kombinován automobilový, tramvajový a autobusový provoz. Chodec tak kříží tři tratě dopravních prostředků. První trať pro automobily přijíždějící zespodu, druhou trať pak tvoří dvou pruhový/kolejový pás pro tramvaje a autobusy a třetí trať pro automobily přijíždějící shora. Zastávka je navíc ve svahu, který zhoršuje přehled o dopravní situaci. Nehledě na to, že v určitých ročních obdobích v ranních hodinách je třeba hledět do svahu proti vycházejícímu slunci, což opět znesnadňuje výhled. Zatímco dospělí si umějí vyhodnotit bezpečnost situace a takovéhoto komplikovaného přechodu lépe, a to i díky své vyšší výšce, děti takovéto schopnosti nemají. Každý dospělý chodec, a dětí tím spíše, se musí nejen soustředit na silný provoz dopravních prostředků, ale často i díky velkému množství lidí odhadovat, jestli se na ostrůvek mezi jednotlivými tratěmi vůbec vejdou. Považuji za potřebné a krajně žádoucí, aby na tomto horním přechodu zastávky Na hroudě byla zjištěna bezpečnost našich dětí hlídkou městské policie. Nejedná se pouze o můj názor. Tento názor sdílí i ředitel Základní školy Gutova. Přesto, že byla podána žádost na městskou policii Praha o zajištění vyšší bezpečnosti hlídkou, alespoň v ranních hodinách, dosud žádná reakce nepřišla. Dle informací, které jsem získal od Úřadu městské části Praha 10 a Městské policie hl. města Prahy, je možné zajistit hlídky městské policie na místě v inkriminované době, kdy žáci směřují do školy, na základě žádosti ředitele školy. Za tuto inkriminovanou dobu bych považoval minimálně všední dny v časech mezi 7:20 až 8:05 hod. Situaci by také pomohlo zbudování zpomalovače rychlosti vozidel přijíždějících zespoda. S ohledem na výše uvedené Vás žádám o pomoc při zařazení tohoto horního přechodu pro chodce mezi prioritní a rizikové přechody, na kterém bude zajištěn každodenní dohled a o zasazení se o vybudování zpomalovač vozidel. Přítomnost příslušníků městské policie a dohled nad provozem v ranních hodinách na daném přechodu pro chodce by situaci na přechodu značně zjednodušila a zvýšila tak bezpečnost alespoň v ranních hodinách pro přecházející dětí, ale vůbec všech chodců na tomto přechodu.

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Vyřešený

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Na spojce, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 02. 2019

Na několik místech v ulici Na Spojce mezi Obloukovou a Moskevskou se drolí dlažba (není ani 2 roky stará). Jsou tam i velké díry (viz foto). Hrozí zranění chodcům. Jedná se minimálně o 5 míst v této ulici.

Doplnění nájezdu na schodiště k Albertu u metra Skalka
Zaslaný

Doplnění nájezdu na schodiště k Albertu u metra Skalka
Goyova, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 01. 2019

K Albertu vedou od metra Skalka dvě (poměrně široká) schodiště. Maminkám s kočárky a nebo 'babičkám' s nákupní taškou na kolečkách by pomohlo, když by se alespoň na jedno doplnil nějaký nájezd (kolejnice nebo rampa). V současnosti totiž ten, kdo se někdy na zdolání schodiště necítí, obchází celý předprostor obchodu dozadu k lékárně, kde je přístup na úroveň stupu rampou, a vrací se zpět.

Stání na chodníku
Zaslaný

Stání na chodníku
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 12. 2018

Velice často parkuje velké nákladní vozidlo nejen na zákazu zastavení, ale hlavně na chodníku, což by se asi tolerovat nemělo!

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Zaslaný

Chybějící napojení z tramvajové zastávky Radošovická - nebezpečné
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 12. 2018

Po rekonstrukci tramvajové tratě a zastávky Radošovická již nenavazuje napojení z chodníku od domu Průběžná 65 na horní část zastávky Radošovická. Tento průchod je velmi často používán (školka, doktoři, zástavba). Původní napojení bylo odříznuto novým zábradlím. Nově vyšlapaná stezka vede nebezpečně za nepřehledným křovím, za kterým chodce řidiči nevidí. Bylo by vhodné (pořadí dle naléhavosti): 1) Vykácet křoví, 2) Zbudovat novou zpevněnou přístupovou cestu, 3) Zřídit přechod pro chodce 4) Upravit obrubu na bezbariérovou. Děkuji.

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Vyřešený

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Přechod  ulice Na Padesátem a  Uhřiněveská
Zaslaný

Přechod ulice Na Padesátem a Uhřiněveská
Na padesátém, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2018

V místech, kde se přechází čtyřproudovka - přechod ulice Na Padesátém a Uhřiněvská – řidiči nedodržují rychlost, dělají myšky z jednoho pruhu do druhého. Běžně se stává, že jeden řidič Vás pustí, druhý v druhém pruhu skoro přejede. Je to hlavní přechod pro děti, které bydlí za křižovatkou a spádově chodí do školy Olešská. Prosím o zvážení světelné signalizace. Ulehčí to i výjezd vozidel z obou stran ulice Uhřiněvské na hlavní Na Padesátém.

Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Zaslaný

Díra v chodníku v ul. Za Poštou
Za poštou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 11. 2018

Díra v chodníku přímo před vchodem domu č.p. 1116, Za Poštou 9 ohrožuje chodce. Po dešti se v ní drží dlouho voda, spadané listí a odpadky. Znepříjemňuje přejezd kočárků, pro které není místo na objezd.

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Vyřešený

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Sněženková, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, chtěla bych tímto požádat o obnovu přechodu pro chodce v ulici Topolová, a to mezi autobusovými zastávkami Topolová. Přechod je sice označen dopravní značkou, ale 'zebra' je již zcela vybledlá, tudíž se řidiči na tomto místě chovají, jako by zde přechod nebyl, a nedá se zde bezpečně přejít. Předem děkuji!

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici a ul. Gutova
Zaslaný

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici a ul. Gutova
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2018

Vzhledem k tomu, že není možné vytvořit bezpečnou cestu ze školy pro děti ze Svojetické do Průběžné ul. (neexistující přechod), velice by situaci pomohl vznik přechodu ul. Gutova (do ul. Srbínská). Zároveň by se zvýšila bezpečnost pro přístup dětí na hřiště Gutovka ze směru Průběžná a ze zastávek Na Hroudě.