Filtr podnětů



Parkování aut, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Nebezpečné parkování  Vršovická - Lidl/rezidence/čerpací stanice
Zaslaný

Nebezpečné parkování Vršovická - Lidl/rezidence/čerpací stanice
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 09. 2018

Na Vršovické ulici 1525 je prodejna Lidl (má vlastní parkoviště, které je privátní, přesto si lidé myslí, že je to prostor pro bezplatné parkování. Po zavírací době je přes noc parkoviště naplněno minimálně z 60%) V tomto uzlu je současně příjezd k čerpací stanici MOL a do rezidence Havlíčkovy sady. Komunikace je osazena dopravním značením, které není respektováno, a ve špičkách dochází k nepřehledným situacím, které dříve nebo později skončí zraněním chodců či havárií nevhodně parkujících aut.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Norská - přechod - Kodaňská
Zaslaný

Norská - přechod - Kodaňská
Norská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 20. 03. 2017

Zakrytý přechod - parkující vozidla na chodníku

Chorvatská 2 - překážka pro chodce i úklid chodníku
Zaslaný

Chorvatská 2 - překážka pro chodce i úklid chodníku
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 02. 2017

Překážka pro chodce i firmu uržující schůdný chodník.

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Vyřešený

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Starostrašnická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 10. 2016

U přechodu na tramvajovou zastávku Vinice citelně chybí zelené sloupky, které zabraňují autům na jimi vyznačené místo vjet nebo zde parkovat. Na ulici Černokostelecká, hned za křižovatkou se Starostrašnickou, lidé místo pouhého řazení se do vedlejšího pruhu, které jim určují předběžné šipky (vodorovné dopravní značení V09c) dlouhodobě parkují. Nejde pouze o zásobování k přilehlým obchodům, lidé zde parkují i půl dne či více. Tento problém ale nevím jak řešit. Každopádně by se mělo zelenými sloupky osadit místo, kde šipky přechází do šikmých rovnoběžných čar (V13a), kde přes parkující auta není vůbec vidět na silnici a při přecházení zde může docházet k smrtelným nehodám (jedna se mi zde málem stala, při spěchu na tramvaj je místo pekelně nebezpečné). Myslím, že zelené sloupky by vše vyřešily. Na obrázcích na dotčeném místě parkuje černý vůz Hyundai.

Uvolněné zábrany proti parkování na Moskevské ulici
Zaslaný

Uvolněné zábrany proti parkování na Moskevské ulici
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 08. 2016

Nedávno umístěné zábrany (velké žulové kostky) u parkovací zóny pro zásobovaní na Moskevské 47-49 ve Vršovicích neplní svou funkci. Uvedené zábrany byly někým odsunuty na stranu(viz foto). Auta (hlavně dodávky) zde i nadále parkují příčně - zjevně potřebují zaparkovat u místních provozoven a restaurací s dodávkou zboží. Zábrany zde neplní svou funkci. Ve Vršovicích není kde zaparkovat, proto někdo vyřešil situaci po svém. Bylo by vhodné najít pro všechny přijatelnější řešení.

Parkující auta na chodníku.
Zaslaný

Parkující auta na chodníku.
Nad Primaskou, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 02. 07. 2016

V části ulice Nad Primaskou je zřejmě ne zcela dobře zvolený způsob parkování aut. Auta velmi často stojí daleko za vyznačenou linií a zasahují do prostoru vyhrazeného pro chodce. Menší 'přešlap' je pochopitelný, ale tento případ je již neomluvitelný. Chodec zde nemá skoro prostor pro chůzi, nehledě na případnou jízdu s kočárkem, či na vozíku. (Např. s dvojčaty by zde nikdo neprojel). (Jedná se o lokalitu u hospody U pošty - doma. Mapa nereaguje.) (Pozn. CHS: Nám mapa reaguje, lokalizace upravena.)

Kodaňská x Estonská - přechod
Zaslaný

Kodaňská x Estonská - přechod
Estonská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2016

Parkování v zeleni. Že by nová dopravní značka?

Auta parkující na chodníku
Zaslaný

Auta parkující na chodníku
Sečská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Před domem je na chodníku pěkný plácek, který si řidiči zvykli využívat jako parkoviště. Bohužel tím brání využívání chodníku, když zde stojí delší auto, nejde projít s kočárkem. Volat policii nepomáhá. Přijedou, rozdají bločky, zítra tam vesele parkuje někdo jiný. Nešlo by zde parkování nějak zabránit? Dva dobře umístěné sloupky by problém vyřešily.

Zanedbaný chodník v ulici Orelská
Zaslaný

Zanedbaný chodník v ulici Orelská
Orelská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 01. 2016

Auta trvale nedodržují odstup 1,5m, i proto pravděpodobně chodík nikdo nikdy neuklízí. Popelnice pod okny bytů. Psí výkaly. Neprůchozí pro chodce, natož pro kočárky. V létě Orelská zapáchá.

Norská - přechod zakrývají parkující automobily
Zaslaný

Norská - přechod zakrývají parkující automobily
Norská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 05. 2015

Norská - přechod zakrývají parkující automobily

Parkování dodávek na chodníku
Vyřešený

Parkování dodávek na chodníku
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 11. 2014

Parkování a pojíždění dodávek po chodníku

Chybějící zábrany proti autům na chodníku ve Francouzské
Vyřešený

Chybějící zábrany proti autům na chodníku ve Francouzské
Francouzská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 09. 2014

Francouzská je v návaznosti an Moskevskou rekonstruována, na chodník byly přidány zábrany proti autům, která by na chodníku chtěla parkovat. Několik jich chybí a jak je vidět na fotografii, řidiči nelenili a místo se okamžitě pokusili kolonizovat (dodávce se to nakonec nepodařilo, ale zastavila dopravu na několik minut, než ji ostatní auta začala objíždět přes tramvajový pás). Zábrany proti autům je tedy pravděpodobně třeba doplnit (do mezery a i v celé délce rekonstruovaného chodníku).

Parkování na chodníku v ulici
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 05. 2014

Řidiči parkující v ulici Ke Strašnické (v cípu Krupské a Ke Strašnické) nejsou často schopni parkovat tak, aby stáli mimo chodník. I celkem malé vozy parkují čelem na chodníku, ačkoli za nimi zbývá ještě mnoho místa.