Nová lávka přes Botič, Práčská-Kozinova

Ze Zahradního města se obtížně prostupuje do Toulcova dvora díky absenci přímé a pěkné pěší komunikace. V současnosti musí člověk obejít OC Park Hostivař, sportoviště a blok firem ulicí Pražskou. Chůze podél frekventované Švehlové není moc příjemná, ale horší je ještě Pražská, kde vede úzký chodníček tak pro jednoho chodce, na kterém jsou ještě sloupy. Aby chodec neupadl do vozovky, je zde v nejuzším místě instalováno zábradlí.
Na stránkách Prahy 10 je zakreslena nová lávka přes Botič, která by měla pro chodce vytvořit nové a příjemné spojení vzdálené od motorové dopravy. Chci se zeptat, jak to s ní aktuálně vypadá.

Zaslal: Diesel Karsan, 06.02.2016 v 17:55

Praha 15-
 
 
 
 

Kozinova, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 15.02.2017 20:46

Zde nejnovější informace k realizací projektu Otevřené oddechové území Kozinova-Meandry Botiče: http://www.praha15.cz/urad/odbory-uradu/kancelar-starosty/zaciname-s-realizaci-projektu-otevrene-oddechove-uzemi-kozinova-meandry-botice.html .Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 15.01.2018 15:06

Dle informace od místostarosty MČ Praha 15 M. Ducka je průběh projektu komplikován předěláváním projektové dokumentace kvůli majetkovým vztahům na pozemcích plánované trasy (do konce r. 2018). Realizace proběhne snad v roce 2019.Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Eliška: Dobrý den,
v této oblasti bydlím a tudíž vím, jak nepříjemné je dostat se do tzv. Trojmezí. Lávka by byla úžasná, ale obávám se, že si ji v dohledné době nedočkáme. Bohužel.
31.05.2016 v 16:51    

Diesel Karsan: Zdravím, pročítal jsem článek z linku v odpovědi (nutno smazat tečku na konci URL), ale o lávce jsem tam zmínku nenašel, a to ani v jeho interním odkazu (http://www.lhmp.cz/vt/2017/01/revitalizace-botice-si-vyzada-odstraneni-nekterych-drevin/) . Přesto věřím, že se s lávkou letos počítá.
17.02.2017 v 10:29    

Chodci Sobě: Díky za upozornění o odkazu. Malá zmínka tam je: "...V jeho rámci bude vybudována nová cyklostezka s lávkou...":) Kdybyste měl zájem, podívejte se na stránku projektu Bezpečné cesty do školy, který proběhl na ZŠ Hostivař, je tam proklik na nákres projektu cyklostezky: http://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-hostivar/ .
17.02.2017 v 10:40    

Chodci Sobě: Nové potěšující zprávy k projektu cyklostezky Kozinova – Meandry Botiče! Dovolujeme si citovat z FB koalice Patnáctka náš domov:

Ke svému závěru spěje příprava výstavby cyklostezky s lávkou přes Botič za OC Hostivař. Na její realizaci se nám podařilo získat dotaci od magistrátu ve výši cca 10 mil. Kč. Toto propojení by zároveň mělo sloužit dětem jako bezpečná cesta do ZŠ Hostivař.
Po složitých jednáních s investorem stavby, kterým bude TSK, a dotčenými majiteli pozemků – SK Hostivař, HC Hostivař a SVJ Hostivařské zahrady, se nám podařilo dojednat finální trasu nové cyklostezky. Ukázalo se, že kvůli majetkoprávní situaci ji nakonec není možné vést původně projektovanou variantou podél plotu u hřiště SK Hostivař. Proto jsme nechali zpracovat variantu vedení stezky po levém břehu Měcholupského potoka. Zároveň se navíc podařilo zajistit bezpečné propojení cyklostezky s promenádou přes parkoviště v majetku SK Hostivař. A záměr byl doplněn o veřejné osvětlení pro bezpečný průchod za tmy.
Nová verze projektu včetně všech vybavených povolení by měla být k dispozici v dubnu příštího roku a následně bude zahájeno výběrové řízení na dodavatele stavby.
22.11.2017 v 17:24    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Kozinova, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty