Filtr podnětů



Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Ucpaný kanál na chodníku v ulici Útulná
Vyřešený

Ucpaný kanál na chodníku v ulici Útulná
Útulná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 03. 2018

Na chodníku před domem je dlouhodobě ucpaný odtokový kanál. Když taje sníh nebo zaprší, vytvoří se zde louže přes celý chodník, která nejde obejít. Naposledy jsem ji včera večer odmetal do sousedního kanálu a zkoušel ucpaný kanál zprůchodnit, ale je už hodně zacpaný a bez nějaké techniky se to zřejmě neobejde. Uvnitř je hodně zatuhlá zemina, těžko říct, do jaké hloubky sahá.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Zaslaný

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Věčně neprůchozí křižovatka Kralická × Za Poštou
Zaslaný

Věčně neprůchozí křižovatka Kralická × Za Poštou
Kralická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 12. 2017

Na této křižovatce chodci mohou volně mezi chodníky přecházet, to je ale většinou nad jejich síly, protože zde věčně parkují auta zcela v křižovatce. Ta je pak nepřehledná a tudíž nebezpečná. Navrhuji na všechny rohy daného křížení ulic namalovat vodorovné značení V13a, které bude řidičům jasně ukazovat, kde v křižovatce stát mohou a kde ne, a doplnit jej několika balisetami, protože situace je zde pořád stejná - to dokládají přiložené printscreeny z Google Street View, kdy zde auta parkují špatně už od roku 2009. Další fotky doplním do aktualit.

Vrak v Obloukové ul.
Vyřešený

Vrak v Obloukové ul.
Oblouková, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 12. 2017

Již několik měsíců stojí v ul. Obloukové č.p. 11 v vrak auta :-(

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vyřešený

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 12. 2017

Víte, že podle aktuálního dopravního značení se nesmí v podzemním parkovišti Nákupního centra Eden pohybovat chodci? Vlastně ani nesmí vystoupit z auta. Je to samozřejmě nesmysl, ale dopravní značka to jednoznačně zakazuje. (Značka IZ8a Zóna s dopravním omezením, v ní B30 Zákaz vstupu chodců). Správce areálu to určitě myslel jen na vjezd, ale výsledek je jiný.

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Zaslaný

Chybějící chodníky k zastávkám autobusů v Průmyslové ulici
Průmyslová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Zastávky autobusů Spalovna Malešice a Zamenhofova jsou přístupné po chodníku pouze z jedné strany, takže pokud cestující míří na druhou stranu tak si cestu zkracují přes trávník, protože po chodníku je to minimálně třikrát delší.

Nedodělaný chodník
Vyřešený

Nedodělaný chodník
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Dobrý den, v letních měsících proběhla rekonstrukce horkovodu v ulici Srbínská, bohužel po skončení této akce firma pozapomněla dodělat chodník, který je vedle domu Průběžná 19, kde je celkem slušný provoz chodců a místo chodníku nám zde zbyl jen štěrk a bláto. Prosím o nápravu, děkuji.

Úzká ulice Průběžná Praha 10
Zaslaný

Úzká ulice Průběžná Praha 10
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 10. 2017

Dobrý den, již dlouhý čas, od doby co proběhla rekonstrukce hlavní silnice, potažmo tramvajového pásu v ulici Průběžná se nemohu zbavit pocitu, že projekt je chybně řešený. Jednoproudová silnice sice stačí pro projetí auta a jen tak tak autobusu, ale v okamžiku, kdy potřebuje projet sanitka nebo hasiči z nedaleké stanice, je neštěstí hotovo. Dříve, když byla dopravní špička, mohli kolonu objet po kolejích, ale nyní díky řešení kolejiště prostě nemají šanci. Dochází tak k obrovské časové ztrátě, kdy se záchranné složky musí někam dostat. V okamžiku průjezdu okamžitě dojde k zácpě a zběsilému houkání a troubení, kdy auta opravdu nemají šanci nikam uhnout. Je-li na trase autobus, vůz nemá šanci je nijak objet. Dokonce ani auta nemohou uhnout na část chodníku, a tak se průjezd stává opravdovým hororem a honbou o čas. Přitom by stačilo zabetonovat kolejiště, aby po něm v případě naléhavé potřeby mohly sanitky nebo hasiči projet. Průběžná je dost dlouhá a napojí-li se do ulice u Nádraží Strašnice, jedou krokem až do Olšin, což je v případě naléhavé pomoci opravdu hrozné. Děkuji Vám za odpověď.

Louže přes celý chodník u zadního vchodu do ZŠ Švehlova
Vyřešený

Louže přes celý chodník u zadního vchodu do ZŠ Švehlova
Topolová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 09. 2017

U zadního vchodu do ZŠ Švehlova se na přístupovém chodníku od Topolové ulice při každém silnějším dešti tvoří od kraje ke kraji obrovská louže, kterou nezbývá než obcházet po promáčené trávě. Vchod je denně využíván všemi pracovníky školy a případnými návštěvami. Bylo by fajn povrch nějakým způsobem vyrovnat a tvorbě louže zabránit... Díky!

Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Zaslaný

Nebezpečné přechody na Práčské ulici
Práčská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 09. 2017

Přechody na Práčské ulici - směrem od OC Hostivař jsou dva přechody za sebou, které jsou velmi nebezpečné.Za poslední dva roky zde byly sraženy 3 děti. V těchto místech je přerušovaná čára, jsou tam naproti sobě dvě autobusové zastávky....vznikají nebezpečné situace, kdy autobus vyjíždí ze zastávky, a auto se vyřítí z poza autobusu, protože ho předjíždí a neočekává přechod pro chodce...........v této lokalitě je spousta děti.Bydlíme v Harlacherově ulici a všechny naše dětí jezdí do školy na Spořilově....přechází přechod pro chodce i samy a my trneme strachy. Navrhuji řešení: semafor (jestli je to možné) nebo zpomalovače/retardéry (nejlépe betonové, ty plastové moc nepomáhají) nebo udělat plnou čáru a hlavně omezit nejvyšší povolenou rychlost........nejlépe více těchto opatření dohromady. Děkuji předem za ochotu S pozdravem Holkupová

Neporadek po stavebni cinnosti
Vyřešený

Neporadek po stavebni cinnosti
Pod altánem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 09. 2017

V ulici Pod altánem je stále strašný nepořádek, ačkoliv stavební práce byly ukončeny už tak před dvěma měsíci, stále se tam válí zbytky materiálu a odpadků. Bylo by fajn to uklidit, vzhledem k tomu, ze ulice je oblibenym 'prochazkovym' mistem a taky tudy chodi spousta deti na atleticky stadion a okolni sportoviste.

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Zaslaný

Chybějící přechody pro chodce v Petrohradské a Rostovské v P10
Rostovská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 08. 2017

V ulici Petrohradská jsou pouze dva přechody pro chodce v její jižní části, od křížení s ulicí Sámova a v navazující Rostovské již žádný až k přechodu u Moskevské není. Tento úsek obou ulic je přitom velmi frekventovaný chodci, kteří se pohybují mezi dolními Vršovicemi u Botiče a tramvajovými zastávkami na Moskevské. Zároveň je zde značný automobilový provoz. Ideální by bylo vytvořit přechod přes Rostovskou u křižovatky s Borodinskou (fota v přílohách), případně také přes Petrohradskou těsně před nebo za mostkem přes Botič.

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Zaslaný

Nepodařená oprava průchodu mezi Malinovou a Jahodovou
Malinová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 30. 07. 2017

U nově vyasfaltovaného průchodu mezi Malinovou a Jahodovou (Zahradní Město) je velmi nepodařeně (nedomyšlěně) veden obrubník jakým si obloukem kvůli uzávěru vodovodu nebo něčeho podbného, což vizuelně nevypadá dobře. Otázkou pro odpovědné osoby (nevím, zda MČ P10 nebo TSK) je, proč přebírá od zhotovitele dílo v takovémto stavu, proč když se něco opraví výsledek je prakticky horší než původní stav. Jaká jsou možná řešení tohoto problému?

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová