Filtr podnětů



Vyřešené, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Rozbitý chodník v Parmské
Vyřešený

Rozbitý chodník v Parmské
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na chodníku je mnoho nerovností a na několika místech je poškozen. Místo vytipovaly děti při mapování rizikových míst na svých cestách do školy v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Vyřešený

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Přeštická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2015

Chodník na autobusovou zastávku 'Přeštická' je už několik let ve velmi špatném stavu. Vede podél domu Přeštická čo. 2 - 20, k autobusovým zastávkám, chodí tam hodně lidí. Je plný prohlubní, zešikmení, děr atd. Přiložené fotografie zahrnují jen jejich malou část.

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Vyřešený

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 12. 2015

Již přes půl roku rozkopaný a neopravený chodník na Veronském náměstí vedoucí kolmo k ulici Livornské.

Obří louže u Janovské ulice
Vyřešený

Obří louže u Janovské ulice
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013

Po každém dešti již několik let louže délka cca 3 metry. Pokud jdete do práce nebo do školy, dojdete jako čuňě.

Louže na novém chodníku ke škole na Veronském nám.
Vyřešený

Louže na novém chodníku ke škole na Veronském nám.
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013

V 'pseudo-parku' na Veronském náměstí louže na úsporném chodníku, kde se střídá dlažba s udusaným pískem, je po jedné noci deště dlažba - louže - dlažba - louže,.... Na cestu do školy to není ideální kombinace. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou stavbu, na co myslel architekt a co bylo záměrem stavby?

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.

Rozbitý (viklající se) obrubník v ulici Ravennská
Vyřešený

Rozbitý (viklající se) obrubník v ulici Ravennská
Ravennská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2014

Viklající se obrubník se nachází přímo před vchodem do panelového domu č.p. 320 v ulici Ravennská (v blízkosti křižovatky s ulicí U Statku). Kámen obrubníku působí na pohled normálně, až při došlápnutí se se projeví, že je labilní.

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Vyřešený

Chybějící odpadkový koš u autobusové zastávky Kablo
Průmyslová, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2013

V těsné blízkosti 'čekárny' není odpadkový koš, tak jako u ostatních zastávek v okolí. Z přiložené fotky z Google Street View to vypadá, že tam kdysi býval. V okolí zastávky se teď povalují drobné odpadky, proto prosím o zvážení, zda by nebylo vhodné zde koš znovu umístit.

Poškozený chodník u autobusové zastávky Janovská
Vyřešený

Poškozený chodník u autobusové zastávky Janovská
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013

Silně poškozený chodník pro pěší vedoucí z ulice Janovská k autobusové zastávce Janovská. Případné argumenty o stáří jsou v tomto případě mimo, neboť chodník byl za posledních cca 5 let několikrát rozkopán a dán nový asfalt. koberec (provedení práce majitelem čí správcem komunikace jak je zvykem nekotrolováno). Nyní jsou na chodníku čerstvé propady (čestvě popraskaný asfakt) od nákladních vozidel ze stavby developera Ekospol - stavební firmy IMOS, kde si nákladní vozidla krátí cestu přes jediny chodník na autobus pro občany Janovské ulice. Stopy od nákladních vozidel jsou viditelné i na přiložené fotodokumentaci.

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Vyřešený

Není přechod pro chodce na křižovatce ul.Švehlova-Vladycká
Švehlova, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 02. 2012

Není přechod pro chodce, je stále slibován na křižovatce ul. Švehlova a Vladycká, přecházejí zde senioři do Lidlu a děti do školy!!!!

Ucpaná kanalizační vpusť
Vyřešený

Ucpaná kanalizační vpusť
Ravennská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 05. 2013

V rohu parkoviště za budovou bývalé samoobsluhy Na Vartě (nejnižší bod parkoviště) je ucpaná kanalizační vpusť a po dešti zde vzniká nemalá kaluž.

Poškozené značení přechodu pro chodce u Kytičkové mateřinky
Vyřešený

Poškozené značení přechodu pro chodce u Kytičkové mateřinky
Parmská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2013

Chtěl bych upozornit, že již cca 1 rok chybí na jedné straně přechodu pro chodce dopravní značka a navíc od záplatování o letních prázdninách 2012 zde chybí značení přechodu na vozovce. Vzhledem k tomu, že přechod je v těsné blízkosti mateřské školky a Centra sociální a ošetřovatelské pomoci je to docela ostuda.

Retardér v ulici U břehu
Vyřešený

Retardér v ulici U břehu
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 04. 2013

Rozbitý retardér, neplnící už funkci.. Kdyby šel nahradit typem, který je o trochu vyšší, bylo by to fajn.. díky..

Rozbitý retardér před přechodem u školy
Vyřešený

Rozbitý retardér před přechodem u školy
Milánská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2013

U přechodu u školy poblíž autobusové zastávky Na Vartě je retardér rozbitý natolik, že neplní svoji funkci - auta zde projíždí plnou rychlostí.