Filtr podnětů



Vyřešené, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý chodník v ulici Pod Kapličkou 8
Vyřešený

Rozbitý chodník v ulici Pod Kapličkou 8
Pod kapličkou, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 06. 2015

Prosím o doasfaltování rozbitého chodníku. Pod Kapličkou 12-8.

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Vyřešený

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 11. 2016

Na křižovatce ulic Topolová x Macešková x Karafiátová, hned nad MŠ Podléšková a v blízkosti ZŠ Švehlova, se nachází velice nepřehledné parkoviště, kolem kterého procházejí chodci jdoucí po frekventované Topolové ulici. Vzhledem k logice trasy a neexistenci přechodu v těchto místech jsou pěší nuceni vstupovat do vozovky a jít podél citybloků oddělujících vozovku od parkoviště, což je velice riskantní, zvláště v případě dětských chodců, kterých tu přes den projde skutečně mnoho. Křižovatka byla označena za nejnebezpečnější místo této lokality v projektu Bezpečné cesty do školy, který proběhl na ZŠ Švehlova před 4 lety a během kterého vznikla i dopravní studie s návrhy na úpravu místa (rekonstrukce křižovatky, zřízení přechodu) – viz stránka projektu: http://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-svehlova/. Od té doby bohužel nedošlo k žádné nápravě, i když se škola opakovaně obrátila s žádostí o řešení na MČ Praha 10 i Magistrát hl. m. Prahy, který by úpravu křižovatky měl realizovat. Chtěla bych tímto znovu požádat o řešení problému a zajištění bezpečného průchodu křižovatkou. Děkuji. Pozn. Chodci sobě: Třetí obrázek, složený z malých fotografií, je výřez ze zmiňované studie T. Cacha dokumentující stav místa zkraje roku 2013.

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Vyřešený

Špatné načasování přechodů k tramvajové zastávce Průběžná
Průběžná, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 11. 2016

Tramvajová zastávka Průběžná je sice opravená a vypadá konečně k světu, ale přechody na ní vedoucí nestojí opravdu za nic. Je skvělé, že se křižovatka stala 'chytrou', dříve ale rozhodně byla lepší. Dnes zde tramvaje (i půl minuty) čekají na semaforu jak při příjezdu na zastávku, tak při odjezdu (ze všech stran), přednost před nimi dostávají i auta odbočující doleva a kdo ví co ještě. Tramvaj to zdrží opravdu i o minuty a to je podle mě hrozné. Prosím o pokus o vyřešení a za všechny snahy děkuji. (fotografie není má, je pouze ilustrační a pochází ze serveru verejneprostory.cz - http://bit.ly/2ggcEHN)

Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Vyřešený

Objemne plechy na chodníku přesahující do silnice
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 09. 2019

Hradešínská x Chorvatská Po někilika měsísích nepříjemných oprav vodovodního řádu v ulici Hradešínská (hluk, prach, rozkopané chodníky) byly těžkè plechy, které při rekonstrukci kryly jámy na silnici položeny na roh Chorvatské a hradešínské, dále to nikdo neřeší. Zasahují i do vozovky.

Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Vyřešený

Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 01. 2014

Chorvatská 8, Praha 10 - 'Město stromů' Dochází k likvidaci zeleně a zbývajícího stromu. Na Praze 10 je údajně málo míst kde by bylo možno ještě stromy sázet. Neoprávněně stojící automobily na pruhu zeleně brání rozhledu chodců nedalekého přechodu.

Poničený povrch chodníku u dětského hřiště
Vyřešený

Poničený povrch chodníku u dětského hřiště
Křenická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 05. 2016

V prostoru nad dětským hřištěm (ale i různě kolem) je značně poničený asfaltový povrch. Znepříjemňuje to chůzi starším lidem, zhoršuje možnost příjezdu s kočárkem a dětem vadí třeba při trénování jízdy na kole. Takovýto stav je špatný a nedůstojný! Nově vydlážděné chodníky ze zámkové dlažby jsou ničeny pojížděním vozidly údržby zeleně (navíc zřejmě nebyl podklad zámkové dlažby na toto adekvátně připraven - tzn. uhutněn a vysypán různou frakcí štěrku). Prosím o pokud možno rychlou opravu, jelikož v tomto stavu jsou chodníky již mnoho let. Děkuji Antonín Moravec

Přetrvávající problémy s kontejnerem na textil
Vyřešený

Přetrvávající problémy s kontejnerem na textil
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 05. 2016

Jako vlastníci přilehlého bytového domu máme stále problémy s kontejnerem na textil, který bývá: - častým místem útoku vandalů, - vykrádán bezdomovci pro jeho obsah nebo - je středobodem pro neustále vznikající skládku nepořádku. Vzhledem k tomu, že tento problém naši vlastníci hlásí již po několikáté, navrhuji jeho přemístění na vhodnější místo, kde by byl více pod dohledem. Stávající umístění kontejneru na trávníku je též nevhodné. Také bych se přimlouval za konstrukčně vhodnější řešení zabezpečení, které by bránilo neustálému vykrádání, i když chápu, že hrubé síle toho mnoho neodolá... Děkuji Antonín Moravec

Vymazaná zebra u Botiče
Vyřešený

Vymazaná zebra u Botiče
Petrohradská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 04. 2013

Přechod na křižovatce Petrohradská, U seřadiště, Bartoškova je téměř vymazán. Navíc svislá značka 'Přechod pro chodce' je umístěna pár metrů před přechodem (kde byl přechod před časem), takže nepozorný chodec či řidič mohou váhat, kde přechod vlastně je, než si to domyslí z umístění zábran.

Výmol v ulici Nad vodovodem (Praha 10 - Malešice)
Vyřešený

Výmol v ulici Nad vodovodem (Praha 10 - Malešice)
Nad vodovodem, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 07. 2019

U kontejnerů na tříděný odpad je v úrovni pravého kola výmol, který se vytvořil v rohu bývalých záplat. Je to kousek od vchodu do domu Nad vodovodem 2031/40.

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Vyřešený

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vyřešený

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Vyřešený

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Vyřešený

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Na spojce, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 02. 2019

Na několik místech v ulici Na Spojce mezi Obloukovou a Moskevskou se drolí dlažba (není ani 2 roky stará). Jsou tam i velké díry (viz foto). Hrozí zranění chodcům. Jedná se minimálně o 5 míst v této ulici.

Díra v dláždění v Kolovratské
Vyřešený

Díra v dláždění v Kolovratské
Kolovratská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 05. 2016

Díra v dláždění v Kolovratské ulici.