Nefunkční signalizace pro slepce

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Zaslal: Sandra Babáková, 19.11.2017 v 11:40

Praha 15-

Pražská, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 19.11.2017 11:45

Jako reakci na tento podnět si zde dovolujeme umístit odkaz na jiný podnět, kde se tato otázka řeší: https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/231/kdyby-hloupost-kvetla-tlacitka-pro-nevidome.

SSZ je v pořádku, podívejte se, prosím, na odpověď Ing. Čecha z odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje MČ Praha 10 – níže na stránce.

S pozdravem
Chodci soběPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Martin: Žlutá tlačítka se na řadě křižovatek nedávají, pokud přechod vede souběžně s tzv. hlavním směrem. V něm padá volno pro chodce souběžně s auty vždy, takže tlačítek netřeba.

Pokud přechod "neklape", nevidomý si může aktivovat klapání ze zařízení, které má s sebou, k tomu tlačítko na okraji přechodu nepotřebuje. Potřebuje jej však uprostřed přechodu, kde začínají přechody dvěma směry a nevidomý potřebuje rozlišit, který přechod "klape" stůj a který volno, takže si musí klapání přechodu za sebou vypnout. Proto se v takových případech dávají tlačítka pro nevidomé zdánlivě na "nelogické" místo.
06.12.2017 v 21:53    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Pražská, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Neosvětlený přechod přes ulici K Měcholupům

Praha 15, 28. únor 2017 Zaslaný

Krátká zelená na Ortenově náměstí

Praha 7, 03. prosinec 2012 Zaslaný

Neviditelny semafor na Hadovce

Praha 6, 21. září 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty