Nefunkční signalizace pro slepce

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Zaslal: Sandra Babáková, 19.11.2017 v 11:40

Praha 15-

Pražská, Praha 15

Aktualizace podnětu

17.05.2022

Martin Šemík přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

podnět již byl vyřešen, tlačítka pro nevidomé jsou tam kde mají. Viz totožný vyřešený podnět: https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/231/kdyby-hloupost-kvetla-tlacitka-pro-nevidome.
Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 19.11.2017 11:45

Jako reakci na tento podnět si zde dovolujeme umístit odkaz na jiný podnět, kde se tato otázka řeší: https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/231/kdyby-hloupost-kvetla-tlacitka-pro-nevidome.

SSZ je v pořádku, podívejte se, prosím, na odpověď Ing. Čecha z odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje MČ Praha 10 – níže na stránce.

S pozdravem
Chodci soběPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Martin: Žlutá tlačítka se na řadě křižovatek nedávají, pokud přechod vede souběžně s tzv. hlavním směrem. V něm padá volno pro chodce souběžně s auty vždy, takže tlačítek netřeba.

Pokud přechod "neklape", nevidomý si může aktivovat klapání ze zařízení, které má s sebou, k tomu tlačítko na okraji přechodu nepotřebuje. Potřebuje jej však uprostřed přechodu, kde začínají přechody dvěma směry a nevidomý potřebuje rozlišit, který přechod "klape" stůj a který volno, takže si musí klapání přechodu za sebou vypnout. Proto se v takových případech dávají tlačítka pro nevidomé zdánlivě na "nelogické" místo.
06.12.2017 v 21:53    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Pražská, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty