Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Auta parkující na chodníku
Vyřešený

Auta parkující na chodníku
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 06. 2020

Parkování aut, dlouhodobě nepojízdných, na chodníku ve dvoustupu. Pro objezd aut je trěba vstoupit do frekventované vozovky. Adresa Poděbradská 441/20c, Praha 9.

Nebezpečný přechod v Lovosické
Vyřešený

Nebezpečný přechod v Lovosické
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 12. 2015

V ulici Lovosická je v blízkosti polikliniky několik nebezpečných přechodů, kde je pro řidiče běžné překračovat povolenou rychlost. Řešením je umístění ostrůvku u prvního (nejširšího) přechodu a umístění zpomalovacích prahů.

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vyřešený

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Vyřešený

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 09. 2017

Dobrý den, již rok žiji na Střížkově, kde jsou nově vybudované domy a každý den cestou do práce a z práce se potýkám s příšerným stavem chodníku, přes který každý člověk musí kličkovat, aby přešel bez vyvrknutí kotníku. Mohl by se tímto úsekem někdo prosím zabývat, anebo musíme kličkovat dalších padesát let, jak je v naší zemi zvykem? :) Jedná se o úsek kousek od zastávky Poliklinika Prosek, blíže k novostavbám Finepu. Předpokládám, že jsem sice první, kdo se ozval, ale ne jediná, komu tento úsek ztěžuje každodenní chůzi. Děkuji

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2019

Pracujeme v budově ING a po dobu několika let jsme byli svědci srážek aut s chodci a podobných nehod, které se dějí na cestě poblíž Galerie Harfa a zastávky Ocelářská (viz. obrázek). Nemáme přesné statistiky, cca každý čtvrt až půl rok se dějí zmíněné nehody, které ohrožují chodce/čekající na městskou hromadnou dopravu. Vzhledem k tomu, že tyto opakující se nehody mají negativní vliv na bezpečí tohoto místa, které postrádá jakýkoliv prostředek pro limitování rychlosti na cestě, navrhuji postavení retardéru nebo semaforu, který nám zajistí při nejmenším zvýšení bezpečnosti pohybování se v této lokaci a v nejlepším případě ukončí zbytečné ohrožování života, kvůli řidičům, kteří porušují dopravní řád.

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Vyřešený

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 09. 2019

Toto auto s poznávací značkou 7AA 2119 je zaparkováno na chodníku asi 2 měsíce. Stěžoval jsem si na toto místo tady - https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2608/masove-parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice a tady -https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9. Většina řidičů se zastavila, aby zde zaparkovala, ale toto auto vypadá odložené. Myslím, že toto auto by mělo být odsud odstraněno, protože pokud ho zde někdo nechal několik měsíců, znamená to, že to není auto, ale odpadek. Navíc se jedná o porušení zákona: § 47 odst. 1 písm. h) se přestupku dopustí ten, kdo poškodí nebo zneužije veřejné prostranství, veřejný přístup k objektům nebo veřejně prospěšné zařízení, jde o případy, které lze vyloučit podle daňových zákonů. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 50 000 Kč.

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu, Praha 9
Vyřešený

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu, Praha 9
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2015

Chybí přechod pro chodce v ulici Na Břehu (naproti domu 25), Praha 9. Nejbližší přechod je na křižovatce s ulicí Sokolovská, ale tato část cyklostezky není asfaltovaná ani dlážděná, takže při špatném počasí nevhodná pro chodce.

Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Vyřešený

Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 07. 2019

V ulici Pod Táborem ve směru z Malešic je kousek za viaduktem na silnici za zatáčkou ukrytý nepříjemně hluboký výmol akorát v úrovni pravého kola.

Údržba hřiště U Nové školy
Vyřešený

Údržba hřiště U Nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Dobrý den, chtěl bych pokud možno iniciovat nějakou renovaci na hřišti u nové školy. V plotu chybí laťka, kudy děcka zdrhají a některé atrakce by potřebovali už akutně vyměnit prkna, popř trošku poladit. Myslím, že v rámci zastiňování dětských hřišť, které se jinde po Praze děje by nebylo rovněž od věci vysadit stromy, tam kde byly původně zasazené, ale z nějakého důvodu uschly-

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Vyřešený

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Vyřešený

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Odlehlá, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nešla zpevnit cesta za bytovým domem Krejcárek, která vede do lesoparku Krejcárek. Z ulice Odlehlá vede tímto směrem panelová cesta. Pak je mezi tiskárnou a bytovým domem Krejcárek asfaltová cesta a hned za tím je 20m bláta a pak už navazuje štěrková cesta v lesoparku Krejcárek. Podle mě by stačilo tento úsek vysypat nějakou asfaltovou drtí nebo něčím, aby se tam dalo i na jaře a na podzim např projet kočárkem a nebýt celý od bláta. Lesopark Krejcárek je z této strany jinak velmi špatně přístupný. Buď se zamažete celý od bláta, pokud jdete popisovanou cestou a není léto nebo je možnost jít po chodníku po pravé straně ulice Novovysočanská, ale pak z chodníku není žádný přechod do lesoparku Krejcárek nebo je možnost jít po levé straně ulice Novovysočanská, kde sice není chodník, ale pak vám nedělá problém cestu přejít. Bylo by dobré aspoň jednu variantu upravit tak, aby byla lidem na kole nebo s kočárkem přístupnější.

Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2016

Dobrý den, rád bych nahlásil dost nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská při křížení s ulicí U nové školy. Přechod tu možná kdysi byl, ale už není vidět. Chtělo by ho tu znovu nakreslit, aby si ho řidiči byli vědomi. Úsek je vedle školy a školky, a proto se velmi divím, že to v takovémto stavu může být nechané. Snad se s tím povede něco udělat.

Vykácené stromy na nádraží Libeň
Vyřešený

Vykácené stromy na nádraží Libeň
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2017

Dobrý den, nevím sice proč byly některé stromky na nádraží Libeň vykáceny, ale nešlo by je znovu vysázet? Obzvlášť, když na to mají vyhrazený prostor. Díky

Okolí zahrádek na Balkáně
Vyřešený

Okolí zahrádek na Balkáně
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, okolo zahrádek na balkáně hlavně podél silnice Spojovací a okoli sokolovny TJ Sokol Nové Vysočany je asi několik skládek nebo nevím jak to pojmenovat.

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
Vyřešený

Nepořádek na dětském hřišti v ulici U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 01. 2018

Dobrý den, na dětském hřišti by to chtělo uklidit roztahané kartony.