Filtr podnětů



Vyřešené, Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky
Vyřešený

Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 09. 2019

Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky.

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Vyřešený

Oprava dlazdeneho chodniku asfaltovymi zaplatami
Dvorecká, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 04. 2018

Dlouhodobe rozpadle casti dlazdeneho chodniku byly 'opraveny' pomoci asfaltovych zaplat. Vypada to hrozne a zbyvajici dlazba se bude dale uvolnovat.

Stále nedokončená rekonstrukce osvětlení ulice U Plynárny
Vyřešený

Stále nedokončená rekonstrukce osvětlení ulice U Plynárny
U plynárny, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 06. 2019

Snad už měsíc a půl zůstává na chodníku v ulici U Plynárny východně od zastávky tram Michelská neopravený chodník u sloupů veřejného osvětlení. Jeden sloup je stále nedokončený. Na chodník občas někdo sáhne, spraví několik centimetrů a díra zůstává dál.

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
Vyřešený

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2017

Dobrý den, posíláme záběry zkratky mezi promenadou u Botice a ulici K Podjezdu, kudy chodíme do naší mateřské školky. Kousek od této opravdu desive zkratky je pěkné dětské hřiště a krásná zahrada MS K Podjezdu. Je až neuvěřitelne, jak několik metrů od míst, kde si hrají predskolaci i starší děti, je regulérní skládka. Donedávna zde sidlili a pospavali bezdomovci a i v poledne bylo o strach tudy projít. Před vánoci byl pozemek prosekan, což prospělo bezpečnosti a přehlednosti, ale smetiště o to více vyniklo. Chápu, že se nejedná o komunikaci s běžnou údržbou, ale 20 min tramvají od centra Prahy bych opravdu čekala alespoň minimální zájem města na nápravu stavu. Každopádně se díky této cestě hruzy do školky ani na hřiště nedostaneme rychleji a musíme využívat hlavních komunikací. Díky pražskému provozu je to pro rodice s predskolaky dost adrenalinovy sport. Děkuji Honzík s Matějem a rodiči.

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Vyřešený

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Vyřešený

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce, a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky, nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou, se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné, ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Vyřešený

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Vyřešený

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2012

Auta stávají před přechodem pro chodce (hodně frekventovaný přechod!). Na obou stranách přechodu. Automobil na fotografii tam stojí každý den kolem 9:00.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Vyřešený

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 08. 2016

Přechod s vodicím pásem v místě, kde se setkává ulice Kloboučnická s ul. K Podjezdu, je už zase deformovaný a zvlněný. Již v roce 2012 se to na chodcisobe.cz řešilo a vyřešilo (http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/29/deformovany-vodici-pas-na-prechodu-kloboucnicka-x-k-podjezdu), situace se ale nyní opakuje.

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 03. 2017

V ulici Pod Stárkou je chodník v hrozném technickém stavu - po celé délce ulice je plný výmolů a nerovností a svažuje se, takže projet ulicí Pod Stárkou s kočárkem je opravdu složité, stejně tak je to komplikované pro invalidní občany. Vše ještě zhoršuje špatná situace s parkováním v ulici, takže vozidla často parkují jedním kolem částečně na chodníku.

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
Vyřešený

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 05. 2013

Dobrý den, všiml jsem si dne 18.5.2013, že došlo k pokácení stromu v ulici V Horkách (před domem č. o. 14). Zároveň probíhá pokládka kabelů UPC. Došlo ke kácení v této souvislosti? Jde o povolené kácení? Z jakého důvodu k němu došlo? Kdy plánujete vysadit nový strom jako náhradu? Pokud není daný podnět ve Vaší kompetenci, prosím můžete ho postoupit na TSK hl. m. Prahy? Děkuji za odpověď.