Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Propadlý chodník Hilmarova-Hógerova
Vyřešený

Propadlý chodník Hilmarova-Hógerova
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 05. 2021

Dobrý den, na sídlišti Brandov, u přechodu ulice Hógerova z ulice Hilmarova, směrem k mateřské školce je propadlý chodník. S pozdravem Zejfrt

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Vyřešený

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Markova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 12. 2018

Dobrý den, v Markově ulici u domu č. or. 14 je již cca 20 let cca asi 1,5 metru dlouhý úsek chodníku, kde je místo asfaltu beton. Beton se průběhu let dost vydrolil, což by asi tolik nevadilo, ale v letošním roce se navíc vzedmul cca o 5 - 8 cm nad okolní povrch (nad obrubníky), čímž se vytvořila nečekaná překážka, která hrozí, že o ni chodci zakopnou a ublíží si. Navíc se celá betonová deska podivně hýbe. Vzhledem k tomu, že se takto vzedmul celý 1,5 m dlouhý pruch tohoto betonu, prosím, jestli byste jej nemohli celý odstranit a nahradit asfaltem? Děkuji. O cca 3 m dál směrem k Mezné je navíc cca 4 m dlouhý pruh chodníku, kam před 20 lety, kdy vznikly chodníky v Markově, nebyl položen asfalt, přestože tam byl připravený štěrk. V průběhu let štěrk zanesla hlína a na chodníku začala růst tráva, kterou nikdo neseká. Dnes většina psů, kteří procházejí Markovou, vykoná svou potřebu do první trávy, na kterou narazí, což je právě tento kus 'chodníku' a jejich majitelé pak docela logicky raději neloví výkal mezi vysokou zapáchající trávou. Výsledkem je, že oněch 4 m 'chodníku' neskutečně páchne a lidé se mu vyhýbají obloukem. Mohl bych Vás poprosit, abyste při asfaltování výše zmíněného kusu chodníku zaasfaltovali i tuto jeho část a dokončili tak to, co bylo začato před 20 lety? Děkuji, Petr Papírník.

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 11. 2020

A opět nehorázný nepořádek v parku a hlavně podél cesty a na cestě. V tomto období taktéž spousta spadaných listů. Nikde není nápis, že se cesta v zimním období neudržuje. Momentálně spousta lidí preferuje cestu na tram.zástávku U Zvonu pěšky než busem, což se spadáným listím na cestě je obtížné pro dospělé natož pro důchodce, kterých je v okolí spoustu. Cca 3 neděle zpět tu byla uklízecí četa, nicméně spojnici neuklidila. Prosím můžete napsat na MÚ Prahy 5. Moje emaily asi končí ve studně, jinak si to nedovedu představit. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, injekce, krabičky od metadonu, pneumatiky, deky a oblečení, matrace.... never ending story tady na pětce. Ani nevím jak dlouho už uklízíme kolem kontejnerů v Ulici na Blažence. S novou bus zastávkou jsme i na vlastní náklady zřídili popelník na veřejném osvětlení, protože to bylo peklo( 'vajglů mega moc'). Jakákoliv stížnost kterou na Prahu 5 pošlem je neexistující podnět. Moc vám díky, protože jenom díky vám se něco děje! Díky a zůstaňte zdaví. MF

Odřená barva na přechodu pro chodce - Grussova x Do Klukovic
Vyřešený

Odřená barva na přechodu pro chodce - Grussova x Do Klukovic
Grussova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 01. 2020

Prosíme o obnovu barvy na přechodu pro chodce v křižovatce Grussova x Do Klukovic. Je zde intenzivní pěší provoz a auta špatně viditelný přechod často ignorují.

Díra v dlažbě Bozděchova ulice před Potrefenou husou a Albertem
Vyřešený

Díra v dlažbě Bozděchova ulice před Potrefenou husou a Albertem
Bozděchova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 09. 2020

Dlažba z chodníku je rozházená kolem, naházená do díry, která se stále rozšiřuje. Místo je před Potrefenou husou v ulici Bozděchova na Praze 5. Fotografie je pouze ilustrační ze Street View. Dnes jsem chodník nestačila vyfotit.

U Mrázovky: kontejnery na tříděný odpad blokují chodník
Vyřešený

U Mrázovky: kontejnery na tříděný odpad blokují chodník
U Mrázovky, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 08. 2020

Kontejnery na tříděný odpad v ulici U Mrázovky jsou nevhodně umístěny na úzkém chodníku. Ten je navíc u obrubníku křivý, takže rovného chodníku zbývá cca 60 cm. Kontejnery (nebo jen ten na sklo) by mohly být o 20 metrů výše, kde je chodník širší (na fotografii tam stojí bílé auto). Ty na plast a papír by se také hezky vešly o 5 metrů blíže ke schodišti.

Propadlý chodník na Zlíchově
Vyřešený

Propadlý chodník na Zlíchově
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

U nás před okny je propadlý chodník od potkanů. Fotografie je pořízena z okna, obrovská díra se táhne směren od silnice (mezi keři) pod chodníkem až pod dům, který není podsklepen. Potkani lezou po keřích a děr je tam několik. Čekám, kdy se propadne celý dům.

Schody v dezolátním stavu
Vyřešený

Schody v dezolátním stavu
Pod stadiony, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 08. 2013

Schody se rozpadají, před několika týdny na ně spadl strom, který stále nikdo neodstranil.

Rozbité chodníky Anděl a okolí
Vyřešený

Rozbité chodníky Anděl a okolí
Radlická, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 12. 2015

Několik let chodím kolem lokality Anděl na Smíchově a všimla jsem si, že na určitých místech se neustále ničí dlažba v chodníku. Díry se v chodnících opraví a ihned následující den je dlažba opět zničená a kostky vyházené. V ulici Radlická od křižovatky s Plzeňskou a Karla Engliše je to pravidlo. Myslím si, že to někdo dělá záměrně. Co se podívat na kamery? Kostky jsou rozházené kolem, nikdo je nekrade. Například před hotelem v Radlické jsou záměrně naházené na místo k parkování. Kamera by myslím hodně pomohla.

Rozbitý chodník v ulici Bozděchova
Vyřešený

Rozbitý chodník v ulici Bozděchova
Bozděchova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2013

Chybějící dlažební kostky v chodníku - lidi zakopávají - Zlatý Anděl,Bozděchova 2-pred vchodem do pasáže Albert.

Rozbitý chodník v ulici Nádražní
Vyřešený

Rozbitý chodník v ulici Nádražní
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2014

Chybějící dlažební kostky v chodníku pred Raiffeisen BANK a u vstupu metra Anděl-lidi zakopávají.

Rozbitý chodník před výstupem z METRA na stanici Anděl
Vyřešený

Rozbitý chodník před výstupem z METRA na stanici Anděl
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 10. 2013

V prostoru před výstupem z METRA ze stanice Anděl, kde projde denně obrovské množství lidí a kde se každou chvíli pořádají nějaké akce (jako např. páteční trhy), je v chodníku tolik děr, že tam hrozí, že se někdo zraní. Proto by stálo za to věnovat více péče opravám a nenechávat je neustále se zvětšovat.

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 11. 2019

A opět nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Praha 5 nemá častější plán čištění????

Stížnost na stav úvozové cesty  spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Na Popelce, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2019

Nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Na schodech na konci roku 2018 přibylo zábradlí, nicméně zůstaly vytlučené dlažební kostičky na více místech ve svahu na frekventované cestě, kde hrozí nebezpečí pádu už nikdo neopravil. Odpadky jsou rozházeny pod keři a v neposlední řadě jsou zde k vidění použité injekční stříkačky a plastové dózy od metadonu.

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Vyřešený

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.