Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 14

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbitý chodník v ulici Slévačská podél domu Poděbradská 572,573 a 574
Vyřešený

Rozbitý chodník v ulici Slévačská podél domu Poděbradská 572,573 a 574
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 02. 2020

Chodník podél domu SVJ STUDNA Poděbradská 572, 573 a 574 k ulici Slévačská v Praze 14 - Hloubětíně je rozbitý, nerovný a hrozí zranění při chůzi za snížené viditelnosti a i za denního světla při chůzi starších a invalidních osob.

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
Vyřešený

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2019

Na pěší zóně souběžné s ulicí U Hostavického potoka nesvítí už 10 lamp a některá místa jsou tak zcela neosvětlená.

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Vyřešený

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Tálínská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2012

Na začátku ulice Tálínská jsou umístěny zpomalovací zábrany tak nešikovně, že mezi nimi musí auta kličkovat - 3 cca po 10 metrech, vpravo (konec chodníku pro chodce), vlevo a zase vpravo. Chodec po skončení chodníku musí sejít do této slalomové dráhy. Opatřední moc nechápu - mělo se zabránit, aby se tu v mírné zatáčce nepotkávala protijedoucí auta? Ale ta se vždy vyhla, ulice je poměrně široká, naopak nyní - není tu ani značka, auta mají problém, z kterého směru mají přednost. Když se svezete linkou 296 (minibus) a náhodou řidič projede tuto slalomovou dráhu rychleji, budete si připadat jako 'nudle v bandě'. Pokud mělo být cílem zpomalení aut, pak by přece stačil klasický pahrbek, navíc, domů tady moc není - jedna firemní vila a ještě několik domů, pak ale následuje les, pod kterým řidiči sešlápnou plyn. Pak teprve následuje Tálínská ulice s domy po obou stranách - nejsem si jist, zda je u ústí do ulice zpomalovací pahrbek, ale měl by být právě tam. Zdůraznil bych ale hlavně to, že místo je nebezpečné hlavně pro chodce. Děkuji za řešení.

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
Vyřešený

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 11. 2019

Od nového bytového domu 830/24 až po křižovatku s ulicí Munická nefunguje v ulici U Hostavického potoka veřejné osvětlení. Jedná se např. o lampu 926564. V tomto úseku se nachází mimo jiné také mateřská školka.

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Vyřešený

Lednická x Břeclavská - chybějící zastávka MHD 224
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2017

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o informaci, zda-li by bylo možné zřídit obousměrnou zastávku autobusu 224 v ulici Lednická v blízkosti křižovatky a novostaveb Břeclavská. Nejbližší zastávky jsou 'Kyjský hřbitov' a poté až zastávka 'Nádraží Kyje'. Z novostaveb Břeclavská chybí stále chodník, kterým by se dalo na zastávku 'Nádraží Kyje' bezproblémově dostat. Řešením jsou přivaděče k vlakům, ale ty se v tomto zimním období neudržují, tudíž tato varianta je špatná. Tato zastávka by byla hojně využívána převážně maminkami s kočárky a staršími lidmi žijícími v ulici Břeclavská. Prosím o vyjádření a věřím, že umístění zastávky v této lokalitě je žádaná věc a bude přínosem pro tuto nově vzrůstající oblast.

Rozbitý chodník u Rajské zahrady
Vyřešený

Rozbitý chodník u Rajské zahrady
Cíglerova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 05. 2014

Na chodníku vedoucím po tubusu metra u Rajské zahrady chybí mřížky u několika odvodňovacích kanálků. Občas je i vysypaná dlažba. Děkuju

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Vyřešený

Louže před vstupem do metra Hloubětín
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 11. 2017

Už zase skáču přes kaluže. Tak by se dala popsat situace při vstupu do stanice metra Hloubětín (vchod nad schody od ulice Poděbradská vedle domu čp. 590) po každém dešti. Přestože se vchod před nedávnem opravoval, inženýři si neuvědomili, že voda neteče do kopce, proto tam při každém dešti vzniká louže a voda se tam docela dlouho drží.

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Vyřešený

Propadající se chodník nad kanalizací před domem Poděbradská čp. 558
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Chodník se kolem víka kanalizace nebezpečně propadá a různě vlní. Dobře je to vidět na fotografiích. Lokalizace: před vstupem do domu Poděbradská 558/125.

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Vyřešený

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2017

Přechod v Slévačské byl sice posunut, ale jiným směrem, ještě o nějaký ten metr dál od zastávky busu směr Žárská. Chápu, že to asi jinak nejde. Na přechod teď upozorňuje nás zrakově postižené taktilní dlažba - i to je chvályhodné. Bylo dokončeno asi před 14 dny, zároveň byla vymazána stará zebra, ale ta nová nebyla nastříkána, takže de facto žádný přechod momentálně neexistuje!!! - taktilní dlažba upozorňuje nevidomé na neexistující přechod. Vzhledem k tomu, že jde o místo za zatáčkou - téměř v zatáčce a že tudy od začátku školního roku budou chodit opět děti do školy (stává tu i dopravní policista), bylo by dobré, alespoň do 4. září zebru nechat nastříkat. Děkujeme.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Hloubetin - rozbité schody do vestibulu metra ve směru od Havany
Vyřešený

Hloubetin - rozbité schody do vestibulu metra ve směru od Havany
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 06. 2014

Dobry den, jezdim pres Hloubetin s kocarkem a vazim si toho, ze neni problem se dostat do metra nebo prejet silnici. Presto bych rada upozornila na nasledujici: Schody vedouci do vestibulu metra Hloubetin od obchodniho centra Havana jsou ulomene. Na prvni pohled je to drobna zavada, ale pokud specha nekdo rano do prace, spatne vidi, nese dite nebo velke bricho a nevidi pod nohy, pocita s pravidelnosti schodu a tyto ulomene schody mohou zpusobit neprijemna zraneni. Sjezd pro kocarky, ktery se pres schodiste klikati, pripomina spise terenni cestu, diky hrbolum kolem kanalu. Nicmene je prujezdny, hojne vyuzivany a zraneni na nem nehrozi. V pripade potreby upresnim. Dekuji.

Chodníky v dezolátním stavu v ulici Za Rokytkou č.35 a č.36
Vyřešený

Chodníky v dezolátním stavu v ulici Za Rokytkou č.35 a č.36
Za Rokytkou, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 06. 2014

Dobrý den, od roku 1995, kdy v ulici Za Rokytkou, Praha 9 - Kyje proběhla výstavba inženýrských sítí, byly chodníky před domy č. 35 a č. 36 poopraveny ani ne do původního stavu a ani nebyly dokončeny na navazující komunikaci, a jak plyne čas, tak z chodníků začíná být tankodrom. A je jen otázkou času kdy se tu někdo zraní nebo si poškodí kočárek. Prosím tedy o případnou pomoc s tímto problémem. Děkuji Štěpán

Přerušený chodník v ulici Ocelkova, Praha 14
Vyřešený

Přerušený chodník v ulici Ocelkova, Praha 14
Ocelkova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 10. 2012

Chodník v ulici Ocelkova zůstal v místě hlídaného parkoviště nedokončen. Je přerušen náletovými dřevinami, pak asfaltovou plochou sloužící jako WC pro projíždějící řidiče a pokračuje prudkým kamenitým sešupem na léta neudržovaný chodník ze zámkové dlažby, kde z původní šířky téměř 3 metry zůstal žalostný 1m, do kterého se musí vejít cyklisté a chodci. Celé místo je problematické zejména pro invalidy a maminky s kočárky.

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Vyřešený

Neuklizený chodník k vlakové zastávce Praha-Dol. Počernice
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2014

Dobrý den, kdo má pečovat o chodník v aleji spojující Novozámeckou a vlakovou zastávku Praha-Dolní Počernice, který vede přesně po hranici MČ Praha 14 a Dolních Počernic? Na chodníku od podzimu leží souvislá vrstva hnijícího listí, která se pomalu, ale jistě, mění v bahnitý kompost, a pod níž téměř už ani není vidět asfalt. Hlavně za vlhkého počasí to i klouže, a projít na stanici bez zablácení obuvi už je prakticky nemožné. Listí s chodníku nebylo uklizeno ani při poměrně důkladném úklidu okolního parku před přibližně třemi týdny (že se úklid konal před opadem části listí a tudíž teď už jako by se nekonal je zde irelevantní). Uvedený chodník je velmi používanou spojnicí mezi částí Hostavic a Dolních Počernic a vlakovou zastávkou, není vyloučeno, že je to nejfrekventovanější pěší komunikace v této oblasti. Domnívám se, že poté, co už byly vzorně uklizeny i kdejaké pěšinky a cyklostezky kolem Jahodnice, bylo by na čase očistit i tuto komunikaci. Dooufám, že se tak brzy stane, a že pokud náhodou během této 'zimy' nastane potřeba zimní údržby, nebude prováděna se stejným prodlením (a také nikoli solením, jak tomu občas bylo v minulých letech - stromům v aleji to opravdu nesvědčí). Za kvalitu fotografie se omlouvám, foceno ráno za šera a tudíž rozmazáno, za světla nemám šanci se tam dostat.

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Vyřešený

Přechody na křižovatce Českobrodská x Rožmberská
Českobrodská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 06. 2012

Všechny přechody mají vysoké obrubníky. Ten přes Českobrodskou navíc nemá zebru v kompletní délce. Jedná se dle všeho o tzv. vybranou komunikační síť a tudíž kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. 1) Kdy bude zebra kompletní? 2) Kdy budou obrubníky skoseny? Předem děkuji za řešení.