Filtr podnětů



Vyřešené, Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Vyřešený

Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 01. 2014

Chorvatská 8, Praha 10 - 'Město stromů' Dochází k likvidaci zeleně a zbývajícího stromu. Na Praze 10 je údajně málo míst kde by bylo možno ještě stromy sázet. Neoprávněně stojící automobily na pruhu zeleně brání rozhledu chodců nedalekého přechodu.

Malostranské parkoviště
Vyřešený

Malostranské parkoviště
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2013

Je správně, aby jeden z nejcennějších prostorů Prahy sloužil jako odkladiště aut? Jsem přesvědčen o tom, že většině Pražanů to nepřijde normální. Volná plocha, místo setkávání, trhy, lavičky, stromy, předzahrádky. Praha 1 udělala loni v dubnu dobré kroky, pěší zóna se rozšířila na Malém náměstí či spodku Václavského, zaslepila se pro auta Jindřišská. Pokračujte prosím v pozitivním trendu. Méně aut zde pomůže i plynulosti tramvají v Karmelitské a Letenské ulici. Kdy bude parkoviště na Malostranském náměstí zrušeno? Případně, co tomu brání? Otázku adresuji na Odbor dopravy MČ Praha 1.

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Vyřešený

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2012

Auta stávají před přechodem pro chodce (hodně frekventovaný přechod!). Na obou stranách přechodu. Automobil na fotografii tam stojí každý den kolem 9:00.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Vyřešený

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Bulharská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 11. 2012

Každý den a na každém rohu Bulharské a Žitomírské parkují auta na žlutém pruhu, naskládaná jeden vedle druhého tak, že chodci nemají kudy projít. Každý druhý den volaná Městká Policie sice přijede, rozdá 'lístečky', ale to je tak vše. Problém jejich činností vyřešen není a tento stav je naprosoto trvalý! Na druhém konci Bulharské, kde tento jev není jsou osazeny rohy sloupky zabraňující těmto nešvarům. Roh Bulharské a Žitomírské je velmi frekventovaný, protože od Ruské dolů směrem ke Kodaňské je automobilový provoz značný. Proto 'obložené' rohy parkujícími auty 'v křižovatce' a 'na chodníku' jsou zásadní problém, ke kterému se Městská policie nestaví správně a ÚMČ Prahy 10 nejspíš také ne.

Parkování dodávek na chodníku
Vyřešený

Parkování dodávek na chodníku
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 11. 2014

Parkování a pojíždění dodávek po chodníku

Chodník pravidelně zatarasený automobilem-dodávkou
Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený automobilem-dodávkou
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 01. 2014

Žitomírská 585/37 Praha 10. Parkování na chodníku a projíždění nákladních automobilů v úseku Žitomírská x Bulharská až Žitomírská x Kodaňská. Nebylo by záhodno obnovit stromořadí z kterého je dnes v tomto úseku jen jeden strom z původních nejméně šesti akátů? Praha 10 - 'Město stromů' ?? Ještě stále není na Praze 10 kde stromy sázet??

Parkující auta na chodníku Národní třídy
Vyřešený

Parkující auta na chodníku Národní třídy
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 11. 2017

Dobrý den, na zúženém chodníku před kostelem sv. Voršily si navykli řidiči parkovat, přestože tam prochází hodně lidí, hlavně turistů, a je tam zákaz zastavení. Navíc blízké stání pro zásobování bývá obsazené déle než daných 15 minut, chybí u něj kontrola pomocí kotoučků s časem. Navrhuji před kostelem i v jeho blízkosti montáž sloupků, aby zde řidiči nemohli parkovat, podobně jako dále u Kaňkova domu. Zdroj fota: Mapy.cz. S pozdravem, Michal Kalina.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Vyřešený

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 04. 2016

Chodec jdoucí po Pobřežní a přecházející křižovatku s ulicí Prvního pluku riskuje střet s jedoucím autem, protože chodník pod mostem je pravidelně obsazen auty parkujícími na něm. Navrhuji umístit k chodníku zábradlí nebo jinou zábranu, aby zůstal pro chodce průchozí.

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Vyřešený

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Starostrašnická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 10. 2016

U přechodu na tramvajovou zastávku Vinice citelně chybí zelené sloupky, které zabraňují autům na jimi vyznačené místo vjet nebo zde parkovat. Na ulici Černokostelecká, hned za křižovatkou se Starostrašnickou, lidé místo pouhého řazení se do vedlejšího pruhu, které jim určují předběžné šipky (vodorovné dopravní značení V09c) dlouhodobě parkují. Nejde pouze o zásobování k přilehlým obchodům, lidé zde parkují i půl dne či více. Tento problém ale nevím jak řešit. Každopádně by se mělo zelenými sloupky osadit místo, kde šipky přechází do šikmých rovnoběžných čar (V13a), kde přes parkující auta není vůbec vidět na silnici a při přecházení zde může docházet k smrtelným nehodám (jedna se mi zde málem stala, při spěchu na tramvaj je místo pekelně nebezpečné). Myslím, že zelené sloupky by vše vyřešily. Na obrázcích na dotčeném místě parkuje černý vůz Hyundai.

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Vyřešený

Parkování na přechodech a blízko přechodů kolem České televize
Na hřebenech II, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 17. 11. 2013

Na pozemku před Českou televizí nedodržují parkující auta předepsanou vzdálenost od přechodů, často dokonce parkují přímo na přechodech. Situace je každý den podobná. Nikdy jsem si nevšiml pokutujících strážníků nebo odtahů. Prosím o pravidelné kontroly a postihování nebezpečného a bezohledného parkování.

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Vyřešený

Parkování na nově opraveném chodníku na Národní třídě
Národní, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 09. 2016

Na moc krásně zrekonstruovaném a rozšířeném chodníku u pasáže s pomníkem Sametové revoluce na Národní třídě neustále parkují auta. Nemají nic společného s rekonstrukcí pasáže a ani neparkují jen dočasně. Myslím, že by problém jednoduše vyřešily sloupky, podobné těm, které jsou u nedalekého přechodu v Mikulandské ulici.