Podněty nahlášené v Praha 9

Podněty jsou v této sekci zobrazovány na základě jejich lokalizace v městských částech.

  • Praha 9

  • Nově zaslané
  • S odpovědí
  • Vyřešené
  • Bez odpovědi



Údržba dětského hřiště U Nové školy
S odpovědí

Údržba dětského hřiště U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 01. 2024

Chtělo by to vyměnit písek na hřišti, vyplet ho od trávy a opravit ohrádku

Chybějící přechod na křižovatce Spojovací K Žižkovu
S odpovědí

Chybějící přechod na křižovatce Spojovací K Žižkovu
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 12. 2023

Na této křižovatce chybí jeden přechod na severu. Díky tomu musí chodec co se chce dostat z/k zastávce K Žižkovu přejít přes dva přechody jeden přes Spojovací a jeden přes K Žižkovu. Jelikož z přilehlého lesíku vychází přímo v místech chybějícího přechodu několik stezek, tak se překonání Spojovací značně komplikuje. Nedávno v těchto místech proběhla rekonstrukce, ale přechod zde stále chybí. Přechod by pomohl i zastávce Novovysočanská.

Cesta k zastávce Letňanská
S odpovědí

Cesta k zastávce Letňanská
Kytlická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 12. 2023

Dobrý den, dala by se prosím udržovat v zimě cesta k autobusové zastávce viz.foto. Momentálně je cesta jeden velký led. Již jsem na této cestě sbírala několik babiček a je jen zázrak, že se nikomu nic nestalo. Cesta je opravdu velmi nebezpečná. Děkuji za spolupráci Lucie Beckova

Tříděný odpad
S odpovědí

Tříděný odpad
Prouzova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 12. 2023

Ulice Prouzova, park OSN, kontejnery na tříděný odpad stále přetékají, nepořádek je všude okolo. Problém je opakovaný

Cyklisté na chodníku ul. Českobrodská - Pod Táborem, Praha 9
S odpovědí

Cyklisté na chodníku ul. Českobrodská - Pod Táborem, Praha 9
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 11. 2023

Dobrý den, na chodníku ulic Českobrodská a Pod Táborem se vyskytuje větší množství cyklistů. Velmi nebezpečný úsek je roh těchto dvou ulic. Do nepřehledné zúžené zatáčky cyklisté vjíždí plnou rychlostí - po chodníku. Také na zastávce MHD Pod Táborem (v obou směrech) bezohledně projíždějí mezi cestujícími. Projedou klidně plnou rychlostí mezi nastupujícím a autobusem. Žádám asi o častější kontrolu městské policie, nebo o umístění retardérů, nebo o umístění sloupků, které znemožní rychlý průjezd apod. Děkuji.

Potřeba přechodu pro chodce/ místa pro přecházení v Teplické, Praha 9
Bez odpovědi

Potřeba přechodu pro chodce/ místa pro přecházení v Teplické, Praha 9
Teplická, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 10. 2023

V ulici Teplická v Praze 9, asi 60 až 70m od křižovatky s Litvínovskou směrem ke světelné křižovatce s Vysočanskou, narůstá při (zejména ranních) dopravních špičkách riziko střetu chodců s vozidly. V inkriminovaném místě se nachází jednak autobusová zastávka (směr ke zmíněné světelné křižovatce) a na obou stranách ulice zde ústí pěší komunikace (viz přiložené obrázky). Z těchto důvodů zde chodci často ulici Teplická přecházejí a zejména ve zmíněných dopravních špičkách mohou vznikat kolizní situace. Nejbližší přechod pro chodci (poblíž křižovatky Teplické s Litvínovskou) je vzdálen přes 50m. Optimálním řešením (z hlediska chodců) by bylo zřízení přechodu pro chodce v tomto místě nebo alespoň místa pro přecházení, ideálně doplněná o vhodný retardační prvek. Návrh řešení včetně popisu je na obrázcích znázorněn červeně.

Oprava chodníčku Praha 9 - mezi ulicemi Freyova a Na Břehu
Bez odpovědi

Oprava chodníčku Praha 9 - mezi ulicemi Freyova a Na Břehu
Freyova, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 09. 2023

Dobrý den, prosím o opravu chodníčku v parku mezi ulicemi Freyova a Na Břehu - vyčnívající kostky jsou nebezpečné. Děkuji Vám.

náhrada panelové cesty v Hrdlořezích
S odpovědí

náhrada panelové cesty v Hrdlořezích
Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 09. 2023

Panelová cesta v Hrdlořezích by si zasloužila nahradit lepším povrchem. Cesta je často využívaná cyklisty nebo rodiči s kočárky a dětmi na koloběžkách a mezery mezi panely snižují bezpečnost. V blízkosti cesty se nacházejí další artefakty, které by stálo za to odstranit (zbytek drátěného plotu) nebo provést jejich zabezpečení (díra překrytá kusem dřevotřískové desky).

uvolněné chyty na lezecké stěnce na dětském hřišti Čelákovická
Bez odpovědi

uvolněné chyty na lezecké stěnce na dětském hřišti Čelákovická
Čelákovická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2023

Na dětském hřišti Čelákovická je lezecká stěnka, na které jsou uvolněné některé chyty. Když se za ně zabere, tak se protáčejí. Přikládám fotku jednoho z nich, je jich tam ovšem víc.

Zrušené přechody pro chodce
S odpovědí

Zrušené přechody pro chodce
K Žižkovu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 08. 2023

Na křižovatce ulic K Žižková a Spojovací jsou během rekonstrukce bez náhrady zrušené přechody pro chodce. Dostat se nedá ani přes ulici K Žižkovu ani přes ulici Spojovací. Je zde značka B30 zákaz vstupu chodců a vůbec žádná informace, jak se přes křižovatku dostat. Chybí i jakékoliv informace, které by na tuto skutečnost chodce upozorňovali v předstihu. Nejbližší přechody jsou vzdálené 250 m. Tedy chodec, který se k tomuto místu dostane by musel ujít půl kilometru navíc, což mu trvá 8 minut. Obávám se, že takové řešení může vést k nebezpečným situacím, protože mnoho lidí nebude ochotno takovou vzdálenost navíc absolvovat a může se pokusit přejít křižovatku mimo přechod. Věřím, že v moderním městě by měla být zajištěna bezpečnost a pohodlí chodců i během rekonstrukcí. Proto vás žádám o přehodnocení situace a zavedení adekvátních opatření, které by zlepšily situaci pro chodce v této oblasti.

Odpadky, havěť a nevhodné umístění popelnic - Nad Kolčavkou
Bez odpovědi

Odpadky, havěť a nevhodné umístění popelnic - Nad Kolčavkou
Nad Kolčavkou, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 08. 2023

V ulici Nad Kolčavkou vedle právě probíhající stavby bytového domu a přímo do cesty 'provizornímu chodníku' byly umístěny popelnice a později i celá klec na odpadky. Na místě původně byly kontejnery na tříděný odpad, které se přesunuly na druhou stranu ulice, což je trochu nešťastné (vzhledem k tomu, že se tam správně nesmí chodit a chodník je uzavřen). Je to jediná pěší i příjezdová cesta k našim domovům, k posezení u místního pivovaru a z původně hezké lokality se stala 'stezka odvahy'. Tato situace je nepříjemná a ostudná už od pohledu. Problémem jsou kromě 'estetické stránky' hlavně potkani, kteří tady běhají pod nohami a navíc odpadky roznáší z popelnic a pytlů, které často lidí odloží jen tak na zem. Během letních dní je problém i zápach. Vzhledem k tomu, jak klec a její okolí vypadá, kolemjdoucí už to očividně neřeší a odkládají tam jako bonus různé předměty (nyní např. gauč a koberec), které tam bohužel hnijí několik týdnů, stejně tak všechny odpadky na zemi, které se neuklízí a pro potkany je to úplný ráj. Náš bytový dům, který je hned vedle stavby a nejblíže této kleci, má přitom vlastní popelnice přímo v objektu, funguje to skvěle a v okolí domu býval vždy pořádek. Výše zmíněný provizorní chodník je vytvořený formou záboru původních parkovacích míst v ulici, které nám místním opravdu chybí. Pro ty méně odvážné, kteří se bojí projít přímo kolem klece s odpadky (a potkany), je k dispozici pouze úzká silnice, která nyní částečně spadá do oblasti probíhající stavby. Projití po silnici je tedy kromě toho, že je to zakázané a nekomfortní, tak zároveň i nebezpečné, na což nás lidé ze stavby sami upozorňovali. Ač se jedná o slepou ulici a a relativně klidnou lokalitu, aut zde jezdí dost (je to příjezdová cesta do velkého autoservisu, je tady restaurace) a také zde prochází mnoho lidí (napojení na stezku podél Rokytky, propojení Libně/Vysočan a Proseku, podchod pod hlavní silnicí na Palmovku). Zástupci městské části Praha 9 již byli dříve kontaktováni, nicméně situace se zdá být stále horší. Kolčavka bohužel už není hezkým místem pro život a ani pro procházku.

Rekonstrukce chodníků Veltruská
Bez odpovědi

Rekonstrukce chodníků Veltruská
Veltruská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 06. 2023

Dobrý den, chtěl bych se zeptat k právě probíhající rekonstrukci chodníků ve Veltruské, zda existují nějaké odhady počtu parkovacích míst před a po rekonstrukci. Zatím to z již usazených obrubníků vypadá, že dojde k výraznému snížení parkovacích míst, což by byl v dle mého názoru v této části Prahy 9 dost zásadní problém. Již před rekonstrukcí bylo velmi obtížné zde odpoledne/navečer zaparkovat. Očekával bych že rekonstrukce se bude snažit tento problém řešit, nikoliv ho zhoršovat...

Chybějící chodník
Vyřešený

Chybějící chodník
Špitálská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 27. 03. 2023

Žádám o vydláždění chodníku vedoucí do základní školy ZŠ Špitálská, do budovy Bumbálek pro první stupeň (z parčíku do ulice nám. OSN). V době deště, či nepříznivého počasí se nedá po cestě chodit do školy. Musí se to obcházet přes schody naproti Gymnázia Špitálská a tam zase není bezbariérový přístup pro kočárky, a navíc je to rovný vstup na parkoviště, kde jezdí auta a silnice je ve velice špatném stavu.

Úklid nepořádku
Vyřešený

Úklid nepořádku
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 02. 2023

Úklid nepořádku na trávníku

Nebezpečný obrubník na zast. MHD Teplická, Praha 9.
S odpovědí

Nebezpečný obrubník na zast. MHD Teplická, Praha 9.
Teplická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2023

Obrubníkový blok trčí hranou vzhůru u chodníku na autobus. zastávce Teplická ve směru ke křižovatce ulice Teplická s Vysočanskou. VELKÉ NEBEZPEČÍ ÚRAZU!!