Vyhledávejte podle:



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Nevhodné prostory pro chodce vs. místo pro auta v Platnéřské
Vyřešený

Nevhodné prostory pro chodce vs. místo pro auta v Platnéřské
Platnéřská, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 11. 2013

Šikmé parkování + zbytečně široký prostor pro obousměrný provoz v Platnéřské ulici vytěsňují chodce na úzké proužky zbylých chodníků. Uliční profil by stálo za to přeplánovat. Pár set metrů odsud jsou poloprázdné podzemní garáže. Praha 1 by mohla zprostředkovat zvýhodněné podmínky pro garážové stání svých rezidentů, čímž by se uvolnily ulice v oblasti. Nevyužitá vnitřní garážová stání se nacházejí jistě i na dalších místech v bezprostřední blízkosti. Vyplatí se jejich majitelům mít je poloprázdná nebo plná s tím, že někteří řidiči (po zprostředkování MČ) zaplatí míň? Každý automobil až 80 % času bez využití stojí zaparkovaný... Parkování přímo před vlastním domem jednak všichni, kdo by to chtěli mít, ani nemohou, navíc to celá řada vlastníků aut většinu času ani nepotřebuje...

Doplnění balisetů před přechodem v ulici Marie Cibulkové
Vyřešený

Doplnění balisetů před přechodem v ulici Marie Cibulkové
Mikuláše z Husi, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 02. 2021

Prosím o doplnění balisetů, či jiné vhodné řešení, které zabrání parkování neukázněných řidičů bezprostředně před přechodem na křižovatce ulic Marie Cibulkové × Mikuláše z Husi. Přechod se nachází v těsné blízkosti zastávky Jedličkův ústav a domu s pečovatelskou službou a tak přechod ve velké míře využívají osoby se sníženou pohyblivostí. Vzhledem k frekventovanosti ulice často vznikají situace, kdy chodec nemá šanci bezpečně přejít, aniž by musel naslepo vstoupit do vozovky.

Nakloněný/Šikmý chodník  na rohu ulic Dlouhá a Masná
Vyřešený

Nakloněný/Šikmý chodník na rohu ulic Dlouhá a Masná
Dlouhá, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 01. 2015

Na rohu Dlouhé a Masné (50.089433, 14.422893) před obchodem/salonem Guerlain je zvednutý chodník na šikmo do ulic i k přechodu směrem od dveří obchodu. Fotografie přikládám. Jestliže se jde z Masné ulice do Dlouhé ulice (nebo naopak), znamená to; vyjít na tento kopeček a zase sejít. To by nebylo nebezpečné pokud by zároveň nebyl i stejný sklon směrem k silnici na přechod. Při náledí, mokru apod. je tento roh velmi nepříjemný a chodci ho obcházejí po silnici. Tento kopeček vznikl při rekonstrukci obchodu/salonu již před více než 5 lety.

Nevhodný povrch cesty
Vyřešený

Nevhodný povrch cesty
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 04. 03. 2017

Na mlatové cestě na Klárově se často tvoří louže, za sucha je naopak prašná. Myslím, že takový povrch je nehodný centra města a vysoké frekvence pěších, hodí se možná do lesa.

Nebezpečný přechod v Lovosické
Vyřešený

Nebezpečný přechod v Lovosické
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 12. 2015

V ulici Lovosická je v blízkosti polikliniky několik nebezpečných přechodů, kde je pro řidiče běžné překračovat povolenou rychlost. Řešením je umístění ostrůvku u prvního (nejširšího) přechodu a umístění zpomalovacích prahů.

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Vyřešený

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Markova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 12. 2018

Dobrý den, v Markově ulici u domu č. or. 14 je již cca 20 let cca asi 1,5 metru dlouhý úsek chodníku, kde je místo asfaltu beton. Beton se průběhu let dost vydrolil, což by asi tolik nevadilo, ale v letošním roce se navíc vzedmul cca o 5 - 8 cm nad okolní povrch (nad obrubníky), čímž se vytvořila nečekaná překážka, která hrozí, že o ni chodci zakopnou a ublíží si. Navíc se celá betonová deska podivně hýbe. Vzhledem k tomu, že se takto vzedmul celý 1,5 m dlouhý pruch tohoto betonu, prosím, jestli byste jej nemohli celý odstranit a nahradit asfaltem? Děkuji. O cca 3 m dál směrem k Mezné je navíc cca 4 m dlouhý pruh chodníku, kam před 20 lety, kdy vznikly chodníky v Markově, nebyl položen asfalt, přestože tam byl připravený štěrk. V průběhu let štěrk zanesla hlína a na chodníku začala růst tráva, kterou nikdo neseká. Dnes většina psů, kteří procházejí Markovou, vykoná svou potřebu do první trávy, na kterou narazí, což je právě tento kus 'chodníku' a jejich majitelé pak docela logicky raději neloví výkal mezi vysokou zapáchající trávou. Výsledkem je, že oněch 4 m 'chodníku' neskutečně páchne a lidé se mu vyhýbají obloukem. Mohl bych Vás poprosit, abyste při asfaltování výše zmíněného kusu chodníku zaasfaltovali i tuto jeho část a dokončili tak to, co bylo začato před 20 lety? Děkuji, Petr Papírník.

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vyřešený

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Kontejnery v pásu zeleně – Ruská
Vyřešený

Kontejnery v pásu zeleně – Ruská
Ruská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 03. 2021

Kontejnery ničí kořeny lip.

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Nad vinohradem, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 06. 2020

Parkování na chodníku, skoro nelze projít. Je to jediný chodník, na druhé straně chybí.

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Vyřešený

Tankodrom místo chodníku před bytovým domem v ulici Hrubého č.p. 2-12
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 01. 2018

Jedná se o úzký pruh chodníku (zhruba 2,5 metrů široký a 70 metrů dlouhý) v ulici Hrubého směrem do čtvercového vnitrobloku tvořeného dalšími panelovými domy. Stav chodníku je špatný dlouhodobě. V tomto případě jsme nuceni požadovat splnění povinnosti obce na řádné udržování komunikace ve stavu způsobilém k užívání. Cesta je navíc je využívána velmi hojně. Pro představu v přilehlém panelovém domě je 180 bytů a cca 450 hlášených osob. V trhlinách se po deštích drží voda, která v zimních měsících zamrzá a tím se zhoršuje současný stav o další praskliny. Naopak výmoly již způsobily několik pádů starších spoluobčanů. Zatím naštěstí jen s menšími zdravotními následky.

Rozbité nároží za hl. poštou Prahy 10
Vyřešený

Rozbité nároží za hl. poštou Prahy 10
Bečvářova, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 04. 2015

Rozbité nároží za hl. poštou Prahy 10 - chybějící obrubník a rozbitý chodník.

Chybějící část chodníku v ulici Josefa Bíbrdlíka v  Újezdu u Průhonic
Vyřešený

Chybějící část chodníku v ulici Josefa Bíbrdlíka v Újezdu u Průhonic
Josefa Bíbrdlíka, Praha - Újezd

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

Obracím se na Vás se žádostí o vybudování chodníku na pozemku p. č. 676/126 v k.ú. Újezd u Průhonic. Jedná se o prodloužení dosavadního chodníku ležícího podél pozemku p.č. 676/116 v ulici Josefa Bíbrdlíka. Stávající chodník je ukončen v místě kontejnerů pro tříděný odpad a na druhé straně na křižovatce ulic Josefa Bíbrdlíka a Nad Mlýnským rybníkem. Chodník má spojovat původní zástavbu s nově vznikající čtvrtí s rodinnými domy. Na zmíněné křižovatce nelze zřídit přechod pro chodce z důvodu blízkého přechodu na křižovatce ulic Josefa Bíbrdlíka a Formanská. Chodci, často rodiny s dětmi směřující do škol, jsou zde nuceni vstupovat přímo do vozovky a riskovat tím své zdraví a případně i život. Přecházení ulice je zde nepřehledné i díky umístěným kontejnerům, u kterých často zastavují auta.

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Vyřešený

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 09. 2017

Dobrý den, již rok žiji na Střížkově, kde jsou nově vybudované domy a každý den cestou do práce a z práce se potýkám s příšerným stavem chodníku, přes který každý člověk musí kličkovat, aby přešel bez vyvrknutí kotníku. Mohl by se tímto úsekem někdo prosím zabývat, anebo musíme kličkovat dalších padesát let, jak je v naší zemi zvykem? :) Jedná se o úsek kousek od zastávky Poliklinika Prosek, blíže k novostavbám Finepu. Předpokládám, že jsem sice první, kdo se ozval, ale ne jediná, komu tento úsek ztěžuje každodenní chůzi. Děkuji

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2019

Pracujeme v budově ING a po dobu několika let jsme byli svědci srážek aut s chodci a podobných nehod, které se dějí na cestě poblíž Galerie Harfa a zastávky Ocelářská (viz. obrázek). Nemáme přesné statistiky, cca každý čtvrt až půl rok se dějí zmíněné nehody, které ohrožují chodce/čekající na městskou hromadnou dopravu. Vzhledem k tomu, že tyto opakující se nehody mají negativní vliv na bezpečí tohoto místa, které postrádá jakýkoliv prostředek pro limitování rychlosti na cestě, navrhuji postavení retardéru nebo semaforu, který nám zajistí při nejmenším zvýšení bezpečnosti pohybování se v této lokaci a v nejlepším případě ukončí zbytečné ohrožování života, kvůli řidičům, kteří porušují dopravní řád.

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Vyřešený

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 09. 2019

Toto auto s poznávací značkou 7AA 2119 je zaparkováno na chodníku asi 2 měsíce. Stěžoval jsem si na toto místo tady - https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2608/masove-parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice a tady -https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9. Většina řidičů se zastavila, aby zde zaparkovala, ale toto auto vypadá odložené. Myslím, že toto auto by mělo být odsud odstraněno, protože pokud ho zde někdo nechal několik měsíců, znamená to, že to není auto, ale odpadek. Navíc se jedná o porušení zákona: § 47 odst. 1 písm. h) se přestupku dopustí ten, kdo poškodí nebo zneužije veřejné prostranství, veřejný přístup k objektům nebo veřejně prospěšné zařízení, jde o případy, které lze vyloučit podle daňových zákonů. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 50 000 Kč.