Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Vyřešený

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Chybějící strom
Vyřešený

Chybějící strom
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na Moskevské 58 již minimálně od podzima trčí ze země pařez po vykáceném stromu. Na místě běžně parkují auta. Chtěl bych se zeptat, kdy zde radnice hodlá vysadit nový strom a vybudovat ohrádku proti poničení? V ostatních částech Moskevské uz byly chybějící stromy na jaře skoro všude vysázeny, kdy dojde na tento? Děkuji.

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Vyřešený

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce, a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky, nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou, se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné, ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Chybějící poklop šachty v Bořivojově ulici
Vyřešený

Chybějící poklop šachty v Bořivojově ulici
Bořivojova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 01. 2019

V chodníku před rozhraním důmů č.p. 25 a 27 v Bořivojově ulici na Praze 3 chybí poklop šachty hluboké cca 1,7m. Je pouze provizorně zakryt dřevěnou deskou. Hrozí nebezpečí vážného úrazu.

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Vyřešený

Neprehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Vyřešený

Auta stojí před přechodem, poliklinika Budějovická
Antala Staška, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 04. 2012

Auta stávají před přechodem pro chodce (hodně frekventovaný přechod!). Na obou stranách přechodu. Automobil na fotografii tam stojí každý den kolem 9:00.

Parkování před přechodem
Vyřešený

Parkování před přechodem
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2012

Toto je doplnění dalšího podnětu na Novodvorské. Je zde vidět, jak parkují auta blízko přechodu, čímž pádem není tak dobře vidět, jestli něco jede nebo ne.

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 02. 2017

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Vyřešený

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 08. 2016

Přechod s vodicím pásem v místě, kde se setkává ulice Kloboučnická s ul. K Podjezdu, je už zase deformovaný a zvlněný. Již v roce 2012 se to na chodcisobe.cz řešilo a vyřešilo (http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/29/deformovany-vodici-pas-na-prechodu-kloboucnicka-x-k-podjezdu), situace se ale nyní opakuje.

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Vyřešený

Špatný stav chodníku v ulici Pod Stárkou
Pod Stárkou, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 03. 2017

V ulici Pod Stárkou je chodník v hrozném technickém stavu - po celé délce ulice je plný výmolů a nerovností a svažuje se, takže projet ulicí Pod Stárkou s kočárkem je opravdu složité, stejně tak je to komplikované pro invalidní občany. Vše ještě zhoršuje špatná situace s parkováním v ulici, takže vozidla často parkují jedním kolem částečně na chodníku.

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
Vyřešený

Pokácení stromu v ulici V Horkách a jeho náhrada
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 05. 2013

Dobrý den, všiml jsem si dne 18.5.2013, že došlo k pokácení stromu v ulici V Horkách (před domem č. o. 14). Zároveň probíhá pokládka kabelů UPC. Došlo ke kácení v této souvislosti? Jde o povolené kácení? Z jakého důvodu k němu došlo? Kdy plánujete vysadit nový strom jako náhradu? Pokud není daný podnět ve Vaší kompetenci, prosím můžete ho postoupit na TSK hl. m. Prahy? Děkuji za odpověď.

Nezpevněná komunikace U Michelského mlýna
Vyřešený

Nezpevněná komunikace U Michelského mlýna
U michelského mlýna, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 08. 2012

Ve stredni casti ulice U Michelskeho mlyna (priblizne od byvale synagogy asi 80 metru smerem do centra) je nezpevnena komunikace. V soucasne dobe je navic zavrena ulice Michelska a prijezd do zadni casti ulice (od Oazy Michle dale) je mozny jen touto uzkou nezpevnenou cestou plnou der a vymolu. Provoz zde tedy neni uplne maly a vyhnout se autum pri absenci chodniku a mezi klickujicimi auty je problem.

Propadají se dlažba u mostu v Michelské
Vyřešený

Propadají se dlažba u mostu v Michelské
Michelská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 11. 2013

Na konci betonového povrchu mostu se propadají dlažební kostky. Kromě úrazu, kdy si chodec díry nevšimne, hrozí poškození v dlažbě uložených vedení (je vidět červený husí krk).

Vylitá barva na chodníku na rohu ulic Nuselská a Mendíků
Vyřešený

Vylitá barva na chodníku na rohu ulic Nuselská a Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 09. 2014

Již několik dní je ihned u světelného přechodu pro chodce na rohu ulic Nuselská x Mendíků vylita bílá barva. Vlivem deště v posledních dnech se z toho stala 'bílá mazlavá louže', které se přecházející člověk jen těžko vyhýbá, nemluvě o dětech a zvířatech. Barva je také rozšlapaná i po vzdálenějším okolí.