Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Vyřešený

Neudržovaný trávník u zastávky Poliklinika Modřany
Československého exilu, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 10. 2017

Dobrý den, trávník u autobusové zastávky Poliklinika Modřany (směr Na Beránku) je z velké části vyšlapaný na hlínu, zbylé zelené plochy jsou neudržované, neposečené a plné odpadků. V obdobném stavu jsou i zatravněné plochy směrem nahoru před bytovým domem Hyacint Modřany (nejsou sice sešlapané, ale neposečené a plné odpadků ano). Odpadkový koš je sice umístěn u autobusové zastávky, míjí se ale asi účinkem, když odpadky se válí i v trávnících. Hodilo by se instalovat nějaké odpadkové koše navíc a nějakým způsobem oplotit uvedenou sešlapanou plochu, aby měla tráva vůbec šanci vyrůst. Děkuji.

Rozbitý chodníkv ul. Na Poříčí
Vyřešený

Rozbitý chodníkv ul. Na Poříčí
Na poříčí, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 08. 2018

Rozbitý chodník v ulici Na Poříčí 42 před provozovnou Bageterie Boulevard, zvlněný, místy s dírami.. Nebezpečný především za mokrého počasí nebo v zimním období.

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
Vyřešený

Pruchod mezi Boticem a ulici K Podjezdu je smetiste
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2017

Dobrý den, posíláme záběry zkratky mezi promenadou u Botice a ulici K Podjezdu, kudy chodíme do naší mateřské školky. Kousek od této opravdu desive zkratky je pěkné dětské hřiště a krásná zahrada MS K Podjezdu. Je až neuvěřitelne, jak několik metrů od míst, kde si hrají predskolaci i starší děti, je regulérní skládka. Donedávna zde sidlili a pospavali bezdomovci a i v poledne bylo o strach tudy projít. Před vánoci byl pozemek prosekan, což prospělo bezpečnosti a přehlednosti, ale smetiště o to více vyniklo. Chápu, že se nejedná o komunikaci s běžnou údržbou, ale 20 min tramvají od centra Prahy bych opravdu čekala alespoň minimální zájem města na nápravu stavu. Každopádně se díky této cestě hruzy do školky ani na hřiště nedostaneme rychleji a musíme využívat hlavních komunikací. Díky pražskému provozu je to pro rodice s predskolaky dost adrenalinovy sport. Děkuji Honzík s Matějem a rodiči.

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Vyřešený

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Stížnost na stav úvozové cesty  spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Na Popelce, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2019

Nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Na schodech na konci roku 2018 přibylo zábradlí, nicméně zůstaly vytlučené dlažební kostičky na více místech ve svahu na frekventované cestě, kde hrozí nebezpečí pádu už nikdo neopravil. Odpadky jsou rozházeny pod keři a v neposlední řadě jsou zde k vidění použité injekční stříkačky a plastové dózy od metadonu.

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Vyřešený

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vyřešený

Vyvrácené sloupky ve Vršovické
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2018

Sloupky proti autum u Lidlu ve Vršovické 1525 jsou vyvrácené, chodník zničeny, roste v nem tráva.

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Vyřešený

Nepořádek v zeleni na okraji Malešického parku (Praha 10)
Chotouňská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 07. 2018

Na okraji Malešického parku (Praha 10), za plotem speciální základní školy Chotouňská 476, je dlouhodobě neuklizený nepořádek tvořený převážně odpadky rozházenými pod keři. Chtělo by to na místě zařídit úklid. Měli by stačit jeden až dva lidi s pytlem a rukavicemi.

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Vyřešený

Rozpadající se dlažba - na několika místech - v ulici Na Spojce
Na spojce, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 05. 02. 2019

Na několik místech v ulici Na Spojce mezi Obloukovou a Moskevskou se drolí dlažba (není ani 2 roky stará). Jsou tam i velké díry (viz foto). Hrozí zranění chodcům. Jedná se minimálně o 5 míst v této ulici.

Díra v dláždění v Kolovratské
Vyřešený

Díra v dláždění v Kolovratské
Kolovratská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 05. 2016

Díra v dláždění v Kolovratské ulici.

Rozbité schody na sídlišti Dědina
Vyřešený

Rozbité schody na sídlišti Dědina
Žukovského, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 03. 2017

Rozbité schody, odlámané nášlapné dlaždice. Po těchto schodech chodí od autobusu hodně lidí, dětí a i slepí občané. Takto poničené schody jsou velice nebezpečné a mimo jiné hrozí pád do silnice, která vede do parkoviště pod centrem Delta. Máme zde nové migrační centrum, co si o nás ti cizinci pomyslí!

Malostranské parkoviště
Vyřešený

Malostranské parkoviště
Malostranské nám., Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 30. 01. 2013

Je správně, aby jeden z nejcennějších prostorů Prahy sloužil jako odkladiště aut? Jsem přesvědčen o tom, že většině Pražanů to nepřijde normální. Volná plocha, místo setkávání, trhy, lavičky, stromy, předzahrádky. Praha 1 udělala loni v dubnu dobré kroky, pěší zóna se rozšířila na Malém náměstí či spodku Václavského, zaslepila se pro auta Jindřišská. Pokračujte prosím v pozitivním trendu. Méně aut zde pomůže i plynulosti tramvají v Karmelitské a Letenské ulici. Kdy bude parkoviště na Malostranském náměstí zrušeno? Případně, co tomu brání? Otázku adresuji na Odbor dopravy MČ Praha 1.

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
Vyřešený

Rozbitá silnice - hluboká díra, U tvrze 18, Praha 10
U tvrze, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2019

Dobrý den, velká díra na silnici U tvrze číslo 18, kolmo na ní je v těch místech ulice Janderova 2. Díře se auta vyhýbají nebo do ní najedou. Vedle je úzký chodník se zábradlím, kam by při smyku nebo vjetí a následné kolizi mohly ohrozit chodce.

Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Vyřešený

Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Přátelství, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 01. 2019

Přechod pro chodce u Labe Press před kruhovým objezdem před Uhříněvsí. Lampy jsou přítomny, bohužel nefunkční...netuším proč.... Přechod je nepřehledný a bez osvětlení velmi nebezpečný. Zejména brzy ráno a v pozdějších odpoledních hodinách chodí z okolí lidé do práce a z práce, oblečení mají často bez reflexních prvků ...