Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 15

Seřadit podle počtu hlasů
Nefunkční signalizace pro slepce
Vyřešený

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

Dopravní dostupnost vlakové stanice Hostivař pro "kolečka"
Vyřešený

Dopravní dostupnost vlakové stanice Hostivař pro "kolečka"
U hostivařského nádraží, Praha 15

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 14. 02. 2021

Z ul. U Hostivařského nádraží není dopravně dostupná pokladna a vlaková stanice pro invalidní vozíky a kola. Viz foto. Je potřeba udělat nájezd ze silnice na chodník.

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
Vyřešený

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
plukovníka Mráze, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den, měla bych podnět a zároveň návrh na řešení situace (pokud současná situace nemá nějaký opodstatněný důvod). Jedná se o zkrácení trasy přestupu mezi zastávkami vlak x bus x tram na Nádraží Hostivař. Přikládám dvě mapy, kde je situace znázorněna a jsou zde naznačeny body 4 autobusových zastávek. 1. zastávka směr do centra 125,183,154 - přestup na tram i vlak OK. Jedná se o přestup 250m-3min. 2. zastávka směr Háje 125,183, 154 - přestup na tram OK. Pokud chce člověk přestupovat z vlaku na bus směr Háje, je to aktuálně přes přechody 400m-5min. Autobusy vždy objíždějí celou točnu tramvaje, na druhou stranu od vlaku. 3. zastávka směr Háje 154 - přestup na tram daleko a přestup na vlak daleko a přes přechody, navíc je od 2. zastávky pár metrů (200m) 4.zastávka směr Háje se nevyužívá - byla by ideální pro přestup na tram i vlak (opět cca 220m - 3min). OTÁZKA: Proč se tato zastávka nevyužívá? MOŽNÝ DŮVOD: Je blízko do velké křižovatky Průmyslová x Plukovníka Mráze. Kdyby se tam sjelo více autobusů najednou mohli by zavázet do křižovatky. NÁVRH: Mohla by se například pouze zastávka č.3 pro bus 154 přesunout do zastávky č.4? 154 je krátký autobus a alespoň některé vlakové spoje by měly bližší dostupnost na bus. Popřípadě pokud by se daly i poupravit jízdní řády busu 154 aby lépe navazoval? zastávka č. by zůstala neměnná, pouze by tam projížděli busy 125 a 183. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Aneta Fritscheová

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Vyřešený

Přechod na cestě ze Záběhlic do Hostivaře u Selského dvora
Selská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 07. 2012

Na poměrně frekventované stezce pro chodce a cyklisty od Záběhlic do Hostivaře a naopak - u Selského dvora - není přechod, na který by cesty navazovaly. Je třeba obcházet za most přes Botič. Priority jsou patrné: 1. auta, 2. autobusy, 3. chodci.

Vozidlo parkující na přechodu pro chodce v Parmské ulici na Praze 15
Vyřešený

Vozidlo parkující na přechodu pro chodce v Parmské ulici na Praze 15
Parmská, Praha 15

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 01. 2021

Vozidlo už několik dní parkuje na jediném přechodu pro chodce k mateřské školce. Mimo parkování na přechodu pro chodce, parkuje i v protisměru .

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Vyřešený

Stav zkratky mezi prodejnou LIDL a hlavním přístupem do lesoparku
Hornoměcholupská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 01. 2018

Od parkoviště u prodejny LIDL u zastávky Řepčická v Hostivaři vede hojně využívaná, leč neoficiální zkratka k hlavní přístupové cestě do lesoparku. Její využívání je logické – nevábný kus cesty se tím zkrátí o desítky metrů. Je bohužel ve špatném stavu, velkou část roku je silně rozbahněná – jde opravdu jen o vyšlapanou trávu – a na vrcholku kopečku ční ze země i kus něčeho ostrého kovového. Chtěla bych se zeptat, jestli zde do budoucna není naplánovaná nějaká úprava. Pokud ne, ráda bych se za ni přimluvila. Děkuji předem za reakci a přeji hezký den. Eva Šuchmanová

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Vyřešený

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Rozbitý chodník v Parmské
Vyřešený

Rozbitý chodník v Parmské
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na chodníku je mnoho nerovností a na několika místech je poškozen. Místo vytipovaly děti při mapování rizikových míst na svých cestách do školy v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Vyřešený

Rozbitý chodník v Přeštické ul.
Přeštická, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2015

Chodník na autobusovou zastávku 'Přeštická' je už několik let ve velmi špatném stavu. Vede podél domu Přeštická čo. 2 - 20, k autobusovým zastávkám, chodí tam hodně lidí. Je plný prohlubní, zešikmení, děr atd. Přiložené fotografie zahrnují jen jejich malou část.

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Vyřešený

Rozkopaný chodník Veronské náměstí
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 12. 2015

Již přes půl roku rozkopaný a neopravený chodník na Veronském náměstí vedoucí kolmo k ulici Livornské.

Obří louže u Janovské ulice
Vyřešený

Obří louže u Janovské ulice
Parmská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013

Po každém dešti již několik let louže délka cca 3 metry. Pokud jdete do práce nebo do školy, dojdete jako čuňě.

Louže na novém chodníku ke škole na Veronském nám.
Vyřešený

Louže na novém chodníku ke škole na Veronském nám.
Veronské nám., Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 06. 2013

V 'pseudo-parku' na Veronském náměstí louže na úsporném chodníku, kde se střídá dlažba s udusaným pískem, je po jedné noci deště dlažba - louže - dlažba - louže,.... Na cestu do školy to není ideální kombinace. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou stavbu, na co myslel architekt a co bylo záměrem stavby?

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Vyřešený

Oprava chodníku v ulici Doupovska
Doupovská, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 10. 2014

V Doupovské ulici se opravuje chodník hned za zatáčkou z ulice K Horkám. Na protilehlé straně chodník není, místo nelze nikudy obejít, chodci musí jít několik metrů přímo jízdním pruhem frekventované silnice, a to hned za zatáčkou, kde na ně auta nevidí, auta odbočující do Doupovské nejsou na opravu upozorněna, pro chodce není vyhrazen ani uzounký pruh, kudy by se dal rozkopaný chodník obejít. Velice nebezpečné místo (zejména s kočárkem). Běžně s sebou fotoaparát nenosím, znovu na místě nebudu, přesto považuji podnět za důležitý, protože místo je pro chodce životu nebezpečné.

Rozbitý (viklající se) obrubník v ulici Ravennská
Vyřešený

Rozbitý (viklající se) obrubník v ulici Ravennská
Ravennská, Praha 15

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2014

Viklající se obrubník se nachází přímo před vchodem do panelového domu č.p. 320 v ulici Ravennská (v blízkosti křižovatky s ulicí U Statku). Kámen obrubníku působí na pohled normálně, až při došlápnutí se se projeví, že je labilní.