Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 7

Seřadit podle počtu hlasů
Nefunkční osvětlení
Vyřešený

Nefunkční osvětlení
Letenské sady, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 05. 2012

Dobrý den, chtěla by jsem Vás požádat o opravu osvětlení v Letenských sadech. Konkrétně se jedná o lampu na levém rameni schodiště od Čechova mostu směrem ke kyvadlu, druhá lampa před zalomením schodiště. Předpokládám, že vyřešení tohoto detailu přispěje k větší bezpečnosti. Děkuji Vám.

Díra v chodníku v Kostelní ulici
Vyřešený

Díra v chodníku v Kostelní ulici
Kostelní, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 05. 2013

V Kostelní ulici je na chodníku naproti domu č. 20 díra v chodníku.

Oprava chodníku bez bezpečné alternativy pro chodce
Vyřešený

Oprava chodníku bez bezpečné alternativy pro chodce
Ovenecká, Praha 7

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 08. 2014

V Ovenecké se opravuje jedna strana chodníku. Bez alternativy pro chodce, která by byla buď praktická nebo bezpečná. Každý den vidím chodce mezi auty (viz fotky). Provizorní (?) přechod u ulice U Studánky vede přímo do parkujících aut. Přejít přes ulici a někde najít mezeru mezi auty a pak jít přes trávník také není super alternativa s kočárkem, nebo po deští (tento týden) a i vzhledem k psím exkrementům. Chtěl bych se zeptat, zda není povinné vyznačit alternativu pro chodce, když je celý chodník uzavřen.

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Vyřešený

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Znečištění chodníku, "holubí" riziko pro chodce
Vyřešený

Znečištění chodníku, "holubí" riziko pro chodce
Dukelských hrdinů, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 04. 2013

Znečištění chodníku a ovzduší holubím trusem, peřím, obilím. Holubi ve velkém počtu usedají na střeše a na římsách objektu. Z domu (patří patrně spol. Ekospol) na rohu ulic Dukelských hrdinů a Kostelní jsou holubi dlouhodobě a vydatně krmeni obilím sypaným do prostoru chodníku a přechodu pro chodce. O situaci a jejím neřešení se zmiňuje několik internetových informačních zdrojů, které se věnují Praze 7. Městská část Praha 7, která má kanceláře přes ulici, opakovaně na požadavky na nápravu v podstatě sděluje, že nemá nástroje jak příčiny situace řešit. Takže kdo se tudy chystáte, o dost bezpečnější je to s roztaženým deštníkem a rouškou přes obličej....

Propad chodníku
Vyřešený

Propad chodníku
Letenské sady, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2013

Přibližně uprostřed frekventovaného chodníku se nachází propad o hloubce kolem 15cm, zřejmě důsledek nekvalitního provedení oprav.

Vysypaná dlažba na nároží Schnirchovy a Šternberkovy
Vyřešený

Vysypaná dlažba na nároží Schnirchovy a Šternberkovy
Schnirchova, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2012

Klasický výsyp nekvalitně položených dlažebních kostek, který od zimy nikdo neřeší.

Výtluk na rohu ulice Pplk. Sochora
Vyřešený

Výtluk na rohu ulice Pplk. Sochora
Pplk. Sochora, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2014

Výtluk na rohu ulice Pplk. Sochora a Bubenské.

Výstup do vozovky v zastávce Maniny
Vyřešený

Výstup do vozovky v zastávce Maniny
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 12. 2012

Tento podnět považuji za velmi závažnou chybu ve fungování hlavního města. Poukazující na špatnou komunikaci městských organizací a úředníků navzájem a s veřejností. Nevyhovujících tramvajových zastávek je v Praze téměř 50 a tohle je jedna z nich, promarněná příležitost. Rád DPP dodám seznam nevyhovujících zastávek a stručný návrh úpravy,také lokality fotky obdobných příkladů ze zahraničí. V létě 2012 zrekonstruoval Dopravní podnik tramvajovou trať. Opravovala se část vozovky pod tratí, přilehlé jízdní pruhy jen částečně a chodník vůbec. Nešlo o rekonstrukci celé ulice. Nerozumím tomu, proč nebyla stavební akce využita k úpravě zastávky. V tomto místě by se nejlépe hodila vídeňská zastávka, jaká je na Letenském náměstí. O smyslu zvýšení komfortu cestujících, zvýšení bezpečnosti a odstranění bariéry pro velkou část obyvatel snad nikdo nepochybuje. Předpokládám scénář: - Komunikace je ve správě OD MHMP - Praha 7 by si úpravu zastávky přála, má slabý vliv. - DPP na úpravu zastávky zapomněl či na ní nemá peníze - Obyvatelé Holešovic předem nebyli informováni, zda k úpravě dojde či nikoliv - MHMP nedonutil Dopravní podnik zastávku upravit Možné dva scénáře pro toto konkrétní místo: - osová vzdálenost kolejí umožňuje dostavbu vídeňských zastávek - osová vzdálenost nebyla upravena a znemožnila úpravu na 10-20 let dopředu. Cenu úpravy odhaduji na 1-2 miliony korun. Je mi jedno, zda jí má financovat DPP nebo mu na ní má přispět OD MHMP, ale podobná nevyužitá příležitost by se dle mého soudu neměla opakovat. V porovnání s cenou nového úseku metra či nové tramvaje je to zanedbatelná částka. Prosím ředitelku odboru dopravy MČ Praha 7 Miloslavu Vitáskovou, aby mi v zde v odpovědi napsala emailový kontakt na: 1) osobu odpovědnou za rekonstrukce tramvajových tratí za MHMP (předpokládám na Odboru dopravy) Vyžaduji odpovědi této osoby na této stránce. A dále kontakt na: - osobu odpovědnou za rekonstrukci tramvajových tratí na DPP - osobu odpovědnou za komunikaci s veřejností na DPP tyto dvě musí být vyrozuměny. Velmi předem paní Vitáskové děkuji, v minulosti se to dělo, a bohužel v budoucnu bude dít na jiných městských částech. Jsem přesvědčen, že to není její chyba. Otázky směřuji na osobu odpovědnou za rekonstrukci tramvajových tratí na MHMP: 1) Z jakého důvodu nebyla úprava na vídeňské zastávky provedena? 2) Kdy bude úprava provedena? 3) Umožňuje současný stav provedení úpravy? 4) Bude mít veřejnost možnost nahlédnout do dokumentací DPP, tak aby byla schopna předem těmto chybám zabránit? 5) Existuje veřejnosti dostupný plánovací dokument se seznamem všech bariérových zastávek a postupem jejich úpravy? 6) Pokud ne, kdy ho DPP vypracuje?

Nepřístupný semafor
Vyřešený

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově
Vyřešený

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově
Jankovcova, Praha 7

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 02. 2016

Chybějící asfalt na chodníku v Jankovcově. Chybí kompletní asfaltový povrch chodníku.

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Vyřešený

Chybí přechod u stanice tramvaje Čechův most
Čechův most, Praha 7

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2018

Dobrý den, navrhuji udělat přechod u stanice tramvaje Čechův most (ideálně bezbariérový). Auta vyjíždějící z podjezdu, by alespoň zpomalila. Nyní jezdí rychle a přes zaparkované autobusy je lze těžko vyhlížet. Za Štefánikovým mostem je úplně stejný podjezd a má bezbariérový přechod, který funguje. V příloze posílám fotky obou míst. S pozdravem Nikol Kraft

Tram. zastávka Praha -Čechův most - NEBEZPEČNÉ vystupování z tramvaje
Vyřešený

Tram. zastávka Praha -Čechův most - NEBEZPEČNÉ vystupování z tramvaje
Čechův most, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 04. 2018

Při jízdě tramvají po nábřeží Edvarda Beneše směrem na zastávku Malostranská je velký problém bezpečně vystoupit. Již mnohokrát se stalo, že řidiči nerespektují tramvaj. Cestujíci pak vystupuje přímo pod jedoucí automobil. Je to v důsledku světelné křižovatky Čechův most. Tramvaj vjíždí do stanice a na světlech je zelená a tím pádem všichni spěchají a neberou ohled na vystupující z tramvaje. Myslím, že by se to mělo řešit je to hodně nebezpečné. Při vystupování nemáte možnost se rozhlédnout.

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Vyřešený

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Havanská, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2019

Psi výkaly na chodniku

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.