Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 1

Seřadit podle počtu hlasů
Ucpaný kanál - kaluž
Vyřešený

Ucpaný kanál - kaluž
Křižovnická, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 08. 04. 2022

Neodtéká kanál, dělá se velká kaluž a auta 'kropí' chodce čekající u přechodu. Fotka je déle po dešti.. ale kaluž to dělá velkou. Roh Křižovnická, Kaprova přechod u zastávky tram

Díry v chodníku vedle Týnského chrámu
Vyřešený

Díry v chodníku vedle Týnského chrámu
Týnská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 04. 2015

Díry v chodníku vedle levého boku Týnského chrámu. V tak frekventované oblasti by člověk obyčejně předpokládal, že tam nebude do děr padat vůbec, případně že tam nebudou dlouhé měsíce bez toho, aby je TSK opravila.

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Vyřešený

Přechod před Hlavním nádražím a úprava přilehlého prostranství
Opletalova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 01. 2017

Podle mého jeden z nejfrekventovanějších přechodů v Praze je z obou stran doplněn sloupky a zábradlím, které ještě více ztěžují pohyb tisícům lidí (vzhledem k úzkým chodníkům na obou stranách). Navrhuji je pro nadbytečnost odstranit (alespoň konstrukce přímo v chodnících), případně přechod rozšířit. Přiléhající prostor ve Vrchlického sadech se zbytky staveb a rozbitými schody by měl být revitalizován, neboť se jedná o jednu ze vstupních bran do hlavního města, kudy prochází velké množství jeho návštěvníků, navíc jde o zbytečné bariéry. Foto: Mapy.cz.

Díra v dláždění v ulici Jelení
Vyřešený

Díra v dláždění v ulici Jelení
Jelení, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 08. 2014

Vysypaná dlažba na Jelení před Hotelem Jelení dvůr.

Dočasný sloup tramvajového vedení na mostě Legií
Vyřešený

Dočasný sloup tramvajového vedení na mostě Legií
Most legií, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 01. 2022

Na mostě Legií je na úrovni Střeleckého ostrova již téměř rok před lampou číslo 101 960 umístěný přenosný sloup s betonovou základnou, který drží tramvajové trakční vedení. Původně bylo vedení zavěšeno na lampě. Na ní však zatím žádné údržbářské práce, které by vedly k návratu trolejí na lampu, neproběhly. Existuje nějaký odhad, kdy by měla být lampa opravena a spolu s tím odstraněn i přenosný sloup?

Rozbitý poklop na chodníku - hlavní nádraží Praha
Vyřešený

Rozbitý poklop na chodníku - hlavní nádraží Praha
Legerova, Praha 1

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 09. 02. 2022

Před hlavním nádražím na chodníku v Praze jsem dnes (5.2.2022) viděl rozbitý poklop, sám jsem si toho na poslední chvíli. Nevím jestli to tam je dlouho, ale je vidět, že je to zrezlý a chtělo by to opravit, než tam někdo zahučí.

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
Vyřešený

Zastaralé rozdělní prostoru a překonaný dopravní režim v Bolzanově
Bolzanova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2021

Prioritu by měli mít lidé využívající tramvaj z Hlavního nádraží. Dnes dochází až k takto zbytečným mačkanicím, zatímco kolem je spousta místa. Napočítal jsem 41 čekajících cestujících a 6 odstavených aut. Snese srovnání třeba s Andělem, či I.P. Pavlova. Dobré řešení pro lidi vypadá jinak.

Vytlučená dlažba na Václavském náměstí
Vyřešený

Vytlučená dlažba na Václavském náměstí
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 01. 2014

Před obchodním domem Van Graaf je na několika místech vytlučená dlažba.

Výmlat a prohlubeň na chodníku
Vyřešený

Výmlat a prohlubeň na chodníku
Vinohradská, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 11. 2012

Na chodníku před domem 1611/147 je na Vinohradské další výmlat a prohlubeň v chodníku, ve které se drží voda a špína. Kostky z výmlatů jsou v okolních rabátkách a u ohrady nárožního výčepu.

Ne/parkovací plocha
Vyřešený

Ne/parkovací plocha
Vinohradská, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 09. 2020

Přimlouvám se za rekultivaci prostoru mezi novou a historickou budovou Národního muzea. Tento krásně zrekonstruovaný pěší prostor s praktickým decentním silničním propojením mezi Wilsonovou a Legerovou se velmi brzy po dokončení (a po odsunu kamenných bariér!!) stal velkolepým parkovištěm. Je to opravdu potřeba? Dokáží se patřičné úřady starat o své investice do veřejného prostoru? Vlivem automobilové dopravy zde již dochází k destrukci krytů na odtokových kanálcích dešťové vody a vznikají tak, především pro cyklisty, velmi nebezpečné díry v pochozí ploše.

Vytrhané dlažební kostky úmyslně či neúmyslně?
Vyřešený

Vytrhané dlažební kostky úmyslně či neúmyslně?
V celnici, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 03. 2014

Na trase mezi Masarykovým nádražím - Nám. Republiky - Staroměstském nám. a stanicí metra Staroměstská je mnoho děr v dlažbě. Pravidelně tudy chodím v podpadcích proto si děr všímám a nejenom proto. Pracuji v cestovním ruchu a vzhled města mi tedy není lhostejný i z estetického hlediska. Díry se nevyskytují jen na této trase, ale najdeme je prakticky v celé části Prahy 1. Zarážející je, že se neobjevují jen ve staré dlažbě, ale zničeho nic se objeví dira o jedné či dvou kostkách uprostřed nově vypadající dobře sesazené dlažby. Příkladem může být již opravená díra před vstupem do hotelu Paříž. Hotel si nemohl nechat líbit díru přímo ve vchodu a tak ji hned nechal opravit. Také před trafikou u stanice Staroměstké a albánského obchodu se suveníry se pravidelně objevují díry až to majitelé nevydrželi a raději kostky zabetonovali bohužel zbitek dlažby je jen provizorně opraven a nejspíše se čeká na předělání celé ulice, která bude vipadat jinak. Celé mi to příjde jako úmyslné vyndavání kostek aby dlaždiči měli práci. Nebylo by tedy levnější buť je chytit nebo jednoho z nich zaměstnat ať chodí po městě a kostky vrací na jejich místo? Dříve se tomuto druhu práce říkalo Cestář. Určitě to vyjde levněji než když se díra o jedné kostce po několika měsících změní v kráter s 30 kostkami viz chodník u Billy V Celnici a tak budou muset přijet dva chlapy s autem a minimálně 2 hodiny dláždit 2m2.

Zábradlí a chybějící přechod v ústí Jungmanovy do Vodičkovy
Vyřešený

Zábradlí a chybějící přechod v ústí Jungmanovy do Vodičkovy
Vodičkova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 09. 2014

Směrem do Lazarské v ústí Jungmanovy do Vodičkovy chybí chodník. Respektive, chodník je nevhodně veden nikoliv v logické trase chodce ale dál od ústí ulice. To znamená jednak zacházku a jednak stávající úprava chodníku blíže k Václavskému náměstí chodce nenavádí na přechod, ale tak, aby pokračoval rovně. Když ale dojde na cípovitý konec chodníku/minináměstí, zjistí, že se buď může vrátit a jít po přechodu, nebo jít rovně mimo přechod, v podstatě v jízdním pruhu a ještě kvůli dopravnímu značení mimo chodník. Zejména turisté, kteří se tu vcelku hojně pohybují (viz foto) tomuto řešení nerozumí a chodí po vozovce. Ale i já jako dlouholetý obyvatel Prahy vždy zapomenu a nikdy po přechodu nechodím, protože se mi nechce vracet. Návrh řešení: odstranit dopravní zábradlí, několik parkovacích míst a přesunout přechod po chodce. Po nedávné úpravě Vodičkovy ulice toto místo zcela neodpovídá stávajícímu charakteru ulice, domnívám se, že takto v centru a s takovou četností chodců nemohou parkovací místa mít přednost před pohodlným a zejména logickým pěším spojením. Při případném vybudování přechodu je třeba myslet na jeho bezbariérovost.

Mizející přechod pro chodce přes Rytířskou
Vyřešený

Mizející přechod pro chodce přes Rytířskou
Rytířská, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 05. 2013

Chodník skoro už není vidět.

Díra v chodníku na Senovážné
Vyřešený

Díra v chodníku na Senovážné
Senovážná, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 02. 2016

Díra v chodníku na Senovážné před galerií Kvalitář.

Díry v dlažbě na nám. Curieových a na přilehlém nábřeží
Vyřešený

Díry v dlažbě na nám. Curieových a na přilehlém nábřeží
nám. Curieových, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 04. 2015

Díry v dlažbě na nám. Curieových a na přilehlém nábřeží (několik desítek menších děr v dlažbě).