Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Přesunutí autobusové  zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Vyřešený

Přesunutí autobusové zastávky Nádraží Libeň před křižovatku
Freyova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2014

Autobusová zastávka Nádraží Libeň ve směru k Vysočanské je nevhodně umístěná. Jedná se o důležitý přestupní uzel MHD, velké množství lidí zde přestupuje mezi vlaky a autobusy. Umístění zastávky za křižovatkou spolu s extrémně dlouhými intervaly semaforů pro pěší (pěší musí pro přestup na vlak překonat dvě ramena křižovatky) způsobuje, že přestupní doba mezi vlakem a autobusem je zde extrémně dlouhá. Kromě snížení atraktivity hromadné dopravy to způsobuje, že zde denně několik set lidí riskuje při 'dobíhání' chůzí na červenou nebo mimo světelnou signalizaci (hlavně ve Freyově). Relativně jednoduché řešení by bylo přesunout (nebo přidat novou) autobusovou zastávku z ulice Freyovy do ulice K Žižkovu. Zde mohou chodci využít stávající nadchod nad ulicí K Žižkovu, takže vůbec nedojde ke konfliktu s automobily. Nadchod by bylo ale nutné mírně opravit, protože v současné době je na straně u nádraží povrch chodníku v havarijním stavu.

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Vyřešený

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2021

Dobry den, doba od konce zelene do dalsi vlny zelene na semaforech smerujicich ze zastavky tramvaji Nadrazi Liben mi prijdou neuveritelne dlouhe (umocneno i snahou chytit vlak pri zpozdeni tramvaje). Nikdy jsem nemeril, myslim si, ze v ruznych dennich dobach je ruzna. Je moznost snizit prodlevu mezi jednotlivymi vlnami zelene pripadne zajistit, aby mackani tlacitka melo nejaky vyznam?

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Pro chodce jdoucího podél ulice Kolbenova je přecházení ulice Smržové nepříjemné až nebezpečné. Ve špičce zde vyjíždějí auta z obytné zástavby i kamiony z Areálu Pepsi a Möbelix. Přitom zde není přechod. Dále je zde na rohu díra po vymletém asfaltu, který dále ničí vyjíždějící kamiony a který se po dešti naplní vodou .

Zúžený chodník a nepořádek v ulici Spojovací
Vyřešený

Zúžený chodník a nepořádek v ulici Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 08. 2017

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by nešlo něco udělat v ulici Spojovací v úseku cesty od hotelu Step směrem na Palmovku s keři, které se rozrostli tak, že chodník připomíná úzkou pěšinu a nepořádkem, který je všude kolem, popř. zadělat kanály, ze kterých někdo ukradl víka. Díky S pozdravem Vlastimil Vondra

Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Vyřešený

Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2022

Uprostřed přechodu přes bezejmennou komunikaci vedle domu Sokolovská č.p. 1996/179 se na dvou místech nachází pokleslá část asfaltové vozovky ve které se za deště a po něm tvoří a drží velké louže, které nemají kam odtékat. Často se tyto dvě louže dokonce spojí v jednu, kterou pak nelze obejít jinudy než vstupem do vozovky.

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Vyřešený

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Na rozcestí, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 12. 2021

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout. Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také. Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce. Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne. Děkuji

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Vyřešený

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 07. 2013

Vyšlapaná cesta mezi chodníky (zkratky, přešlapy) v okolí zastávky Spojovací (tram) v Praze 9. Dochází zde k erozi a odplavu zeminy při deštích. Lidé si zde zkracují cestu směrem na zastávku MHD. Bylo by vhodné vybudovat zde "oficiální" zkratku a zpevnit povrch.

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
Vyřešený

Spojovací: nesvítící lampy u chodníku nad Kauflandem
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 01. 2016

U chodníku mezi ulicemi Učňovská, Spojovací a V třešňovce, nad parkovištěm Kauflandu, nesvítí 3 z 5 světel, a měl bych podezření, že nesvítily nikdy od té doby, co tam ten chodník byl vybudován. První dvě nesvítící lampy stojí na parcele 87/1 (vlastník: hlavní město Praha, druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond, památkově chráněné území) třetí nesvítící lampa stojí na parcele 88/4 (vlastník: Kaufland Česká republika v.o.s., druh pozemku: zahrada, ochrana: zemědělský půdní fond) . Sloupy nejsou označeny identifikačními štítky Eltodo ani žádným jiným identifikačním označením vlastníka nebo správce.

Nebezpečný přechod v ulici Prosecká
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 04. 2012

Nebezpečný přechod, přes čtyři pruhy. Navrhuji instalaci nějakých zpomalovacích retardérů, případně zúžení provozu do jednoho pruhu

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Vyřešený

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
Vyřešený

Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 11. 2019

Dobrý den, v ulici Kolbenova jsou momentálně uzavřené oba chodníky v místech kousek od zastávky metra a tramvaje Kolbenova . Jeden chodník je uzavřen z důvodu bourání starých budov ČKD a přesně naproti i druhý, kde se staví nová výšková stavba. Je zde udělaná nová příjezdová cesta k již zmiňované nově vyrůstající budově. Problém je v tom, že kus chodníku je celý uzavřený a musí se procházet podél plotu tzn. po silnici. Vedle nově vznikající budovy je dětská herna Brumbambule, kam chodí velké množství dětí od miminek v kočárku až po větší děti , školy , kde musí tento úsek absolvovat i paní učitelky s větší skupinou dětí. Maminky musí i s kočárkem po silnici, což mi nepřipadá moc fajn. Auta tu jezdí bezohledně ve velké rychlosti i hlavně kvůli tomu ,že tu je dlouhá rovinka. Podle mých informací se čeká na zkolaudování nové cesty. Což jako chápu, ale už to trvá opravdu hodně dlouho. Taky je strašně super, když fouká, tak jim tam padají ty zábrany, co mají kolem stavby. Několikrát jsem byla svědkem, že zábrana spadla přesně před jedoucí auto nebo spadla za právě procházející maminkou s dítětem. ..

Rozbahněný úsek cesty
Vyřešený

Rozbahněný úsek cesty
Podvinný mlýn, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 03. 2013

Na části parkové cesty vedoucí podél Rokytky od ulice Podvinný mlýn na východ úplně chybí jakékoliv zpevnění povrchu. Vzhledem k frekvenci pohybu chodců, cyklistů a dalších návštěvníků parku je obzvláště za mokra tento cca 200m dlouhý úsek velice rozbahněný. Prosím o nějaké zpevnění povrchu - buď dokončení zámkové dlažby z východu až k mostku, nebo alespoň vysypání problematického úseku štěrkem.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Vyřešený

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Chybějící chodník
Vyřešený

Chybějící chodník
Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 06. 2013

Jako obyvatelé městské části Hrdlořezy - Praha 9 již opakovaně žádáme o vydláždění chodníku o délce cca 8m na pozemku č. 524/1 (majitel Hl.m.Praha) v místech, kde sousedí s pozemkem 524/6 (majitel Maso-profit s.r.o.) viz obrázek - vyznačeno oranžově. Jedná se o kus rozbláceného pozemku, který musí chodci obcházet tak, že vstupují na nepřehledném místě v zatáčce do vozovky. Stejně nebezpečné je silnici v těchto místech přecházet - není poblíž přechod pro chodce ani retardéry, které by zpomalily rychle jedoucí auta. Znovu tedy žádáme o vydláždění tohoto místa. Děkujeme. Obyvatelé Hrdlořez.

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Vyřešený

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Učňovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 05. 2015

Na přechodu pro chodce přes ulici Učňovskou svítí červená i dvě minuty (paradoxem je, že za tu dobu zde projedou průměrně dvě auta). Navrhuji, aby zde zelená pro chodce svítila i při fázi, kdy křižovatkou projíždějí vozidla z Českobrodské na doplňkovou zelenou šipku. Odbočující vozidla pak (podle zákona) dají přednost přecházejícím chodcům. Dokonce i nyní takto odbočující řidiči před přechodem přibržďují, protože logicky očekávají, že chodci budou mít zelenou.