Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 6

Seřadit podle počtu hlasů
Dlabačov nebezpečný přechod
Vyřešený

Dlabačov nebezpečný přechod
Dlabačov, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 04. 2022

Ulice je velmi široká, auta jezdí velmi rychle, dlažba nadto dost křivolaká (s holí nebo kočárkem), pomohlo by zúžení, omezení rychlosti?

Rizikové přechody v ulici Libocká u Litovického potoka
Vyřešený

Rizikové přechody v ulici Libocká u Litovického potoka
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 06. 2013

Rizikové místo: Ulice Libocká, přechody na zastávky MHD, Bus 179 Litovický potok. Popis: Přechody umístěné nešťastně daleko od zastávky nutí chodce přecházet mimo ně. V dopravní špičce mezi auty kličkují děti, dospělí i důchodci z nedalekého pečovatelského domu. Kromě přechodů zde není žádný bezpečnostní prvek, který by řidiče vyburcoval k zvýšené opatrnosti. Celá oblast je výrazně přátelštější k autům, než k chodcům. Chceme-li, aby Liboc byla dobrým místem pro život, poměr směrem k lidem by se měl výrazně navýšit. Návrhy na možná řešení k zvýšení bezpečnosti: snížení rychlosti na 20km/hod v okolí přechodů, doplnění opticko psychologické zpomalovací brzdy v celém rizikovém úseku, osazení zpomalovacích prahů.

Poničený chodník a prázdná rabátka
Vyřešený

Poničený chodník a prázdná rabátka
nám. Pod kaštany, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 12. 2012

Na místě jsou dvě prázdná rabátka jedno z nich je poničené, stejně jako chodník vedle něj.

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Vyřešený

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Po bezohledném parkování v parku za kostelem Sv. Norberta, to jest v ulici Pod kostelem a v přilehlé příjezdové cestě k nemovitosti 'Pod kostelem 3', již není žádná zeleň, ale rozježděné bahno. V tuto chvíli po jedné straně, ale během roku parkují auta i přímo v parku.

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Bezohlední řidiči parkuji na chodníku v ulici 'Pod kostele', nejvíce u nemovitosti Sibeliova 464/28. Chodník je díky tomu zvlněný a plný bahna. Dále se v chodníku nachází vodovodní šachta, která je také auty nevratně ničená. Bohužel neparkují pouze nachodníku, ale i v přilehlé zeleni. Velice často řidiče upozorňuji, že na chodníku a v zeleni se neparkuje, jejich odpověď je, ať zavolám policii, že si pokutu rádi zaplatí. Nejlepším řešením by bylo, instalovat do chodníku zábranu, tak jako je tomu před Müllerovou vilou.

Zúžený prostor díky sloupu, koši, trávníku atd. v ul. Patočkova
Vyřešený

Zúžený prostor díky sloupu, koši, trávníku atd. v ul. Patočkova
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 22. 10. 2015

Jela jsem s kočárkem na stanici autobusu a měla jsem problém projet a i jinak je tam málo místa pro chůzi. Mám ráda přírodu, ale v tomto místě zachází trávník hodně do chodníku.

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v ulici Libocká- zastávka Litovický potok
Libocká, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2020

Denně (již několik let) přebíhá přes ulici Libockou na autobusovou stanici 'Litovický potok' obousměrně okolo 300 osob vč, dětí školního věku, důchodců!!! Jedná se o velmi motoristicky frekventovaný a nebezpečný úsek. Od zastávky je sice 300m vzdálený přechod (k Restauraci Fabiano), ale ten je téměř nevyžívaný, neb je lokalizován zcela mimo zastávku 'Litovický potok'. V těsné blízkosti je Dům s pečovatelskou službou, lékař, a 95 % místních obyvatel a návštěvníků denně riskuje život při přebíhání/dobíhání autobusu (191, 168, 108). Je jen otázkou času, kdy dojde na tomto místě k vážnému střetu vozidla s chodcem. Prosíme o iniciaci zřízení přechodu pro chodce z ulice U stanice - autobusová zastávka 'Litovický potok'

Nebezpečný přechod
Vyřešený

Nebezpečný přechod
Na Petřinách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 02. 2012

Před prodejnou Potravin (vienamská samoobsluha) parkuje autobus MHD 191 a to těsně u přechodu jak je patrné z fotografie. Značka pro 'odstavnou' stanici je zde umístěna - viz foto. Vzniká zde velice nebezpečné místo jak pro řidiče tak pro chodce tím, že stojící autobus zakrývá značku a zároveň i výhled pro chodce. Fotografie mnepotřebuje další komentář. Stačilo by přemístit např. značku pro stojící autobus o jeden 'sloup' před prodejnou blíže ke konečné tramvaje, nebo lépe toto stání zde vůbec zrušit.

Nesprávné parkování - Zelená ul.
Vyřešený

Nesprávné parkování - Zelená ul.
Zelená, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 02. 2012

Vozidla parkují těsně před přechody pro chodce.

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Vyřešený

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 06. 2016

Jedná se o cestu od uvedené zastávky ve směru k Vozovně Střešovice na lávku. Je to vlastně jakoby odbočka z ulice Na Petynce na ulici Parléřova. Ať se jde od zastávky rovnou po chodníčku nebo výtahem a po schodech, vždy se skončí na zastavené silnici a vyšlapané cestě v trávníku pod dalšími schody nebo výtahem na lávku. Nevím, zda je tu něco plánované do budoucna, když by měla být silnice průjezdná, ale i tak jsem to nepochopila. Jinak, kdyby nejely výtahy, tak nevím, co udělá matka s kočárkem, jak si se schody poradí. Možná, že to rovnou řeší přechody přes silnici před lávkou nebo za lávkou, ale v tom případě opravdu nechápu lávku. Na druhé straně je to v pořádku. Děkuji za vysvětlení. M.Čížková

Chybějící rampa
Vyřešený

Chybějící rampa
Parléřova, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 15. 05. 2012

Bariéra na lávce přes Patočkovu. Lávka je na jedné straně zakončena schody a výtahem. Zde by se určitě hodilo doplnit rampou/sjezdem/lávkou, která by odbočovala vlevo, naproti schodům. Vzhledem k tomu, že 90% všech tras chodců vede vlevo směrem na Pohořelec, jednalo by se i o zkrácení trasy. Když člověk sjede výtahem, musí pak mírně do kopce, což je pro vozíčkáře nebo seniory méně příjemné, navíc může být výtah mimo provoz. Pro cyklisty je to úplná bariéra - do výtahu se s kolem nevejdou a nezbývá než snést jízdní kolo po schodech. Rampa by se sem krásně vešla.

Zrušený přechod přes ulici Patočkova.
Vyřešený

Zrušený přechod přes ulici Patočkova.
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 10. 2013

Podle zbytků barvy byl zřejmě nedávno zrušen přechod přes ulici Patočkova. Místo však tvoří přirozenou spojnici parku Kajetánka a ulice Skupova. Na místě je instalováno zábradlí, které má zabránit přecházení ulice v tomto místě. Vzhledem k vzdálenosti dalších přechodů větší než 100m je zde přecházení stále legální, nicméně rozhodně ne bezpečnější, než když zde byla nakreslená zebra.

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Vyřešený

Znečištěná voda v Libockém rybníku
Sestupná, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2021

Do Libockého rybníka vtéká silně znečištěná voda.

Znemožněné přecházení (a procházení) od zast. Vozovna Střešovice
Vyřešený

Znemožněné přecházení (a procházení) od zast. Vozovna Střešovice
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 04. 2016

Od zastávky tramvaje Vozovna Střešovice je ve směru nahoru na Hládkov po levé straně komunikace kompletně rozkopaný chodník. K chodníku se od zastávky ani nemá dát dostat, protože vstup na místo pro přecházení je zakázaný. Chodci tápou, nevědí, kudy jít, a tak stejně přebíhají – do výkopů mezi zaparkovaná auta patřící ke stavbě, a pak jdou podél výkopů těsně vedle projíždějících aut. Chápu, že opravy sítí (či o co jde) jsou důležité, ale v první řadě je třeba informovat chodce, kudy mají jít, a zajistit jim náhradní bezpečnou cestu! Tady něco takového naprosto chybí. S kočárkem jsem to nakonec po dvou pokusech (po levé i pravé straně) vzdala a raději dalších 10 minut čekala na (bohužel navíc bariérovou) tramvaj, aby mě poodvezla o jednu zastávku dál – uf! Nejsem místní a netuším, zda se to dalo vyřešit jinudy, ale pravděpodobně ne. Ráda bych se zeptala, jaká je, resp. má být normální praxe zajišťování bezpečnosti chodců při probíhajících stavbách, jakou roli v tom hraje MČ, ev. MHMP, a prosím o urychlenou nápravu stávající situace. Děkuji.

Bariera na chodníku
Vyřešený

Bariera na chodníku
Horoměřická, Praha 6

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2015

Na chodníku u zastávka je velice nevhodně umístěna dočasná značka. Kočárkem nelze projít a auta projíždí těsně vedle. Není náhodou poviností zajistit bezpečný průchod když je chodník zablokován? Protože tam to není.