Filtr podnětů



Vyřešené, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Povrch vozovky v ulici U seřadiště
Vyřešený

Povrch vozovky v ulici U seřadiště
U seřadiště, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 02. 2014

Povrch vozovky v ulici 'U seřadiště' naprosto neodpovídá poměrům v této zemi. Proč to aspoň není zfrézováno na kostky? Tento stav trvá několik let.

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Vyřešený

Obnova přechodu pro chodce v Topolová ulici
Sněženková, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, chtěla bych tímto požádat o obnovu přechodu pro chodce v ulici Topolová, a to mezi autobusovými zastávkami Topolová. Přechod je sice označen dopravní značkou, ale 'zebra' je již zcela vybledlá, tudíž se řidiči na tomto místě chovají, jako by zde přechod nebyl, a nedá se zde bezpečně přejít. Předem děkuji!

Údržba zeleně v okolí metra Skalka
Vyřešený

Údržba zeleně v okolí metra Skalka
Žernovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 10. 2016

Jedná se o stále stejný problém. Dřív obec i DPP pozemky udržovali 5x ročně. Teď stěží 1x ročně. Toto místo je dlouhodobě neudržované. Již jsem před nedávnem na něj upozorňoval, došlo k částečné upravě, ale opět vypadá hrozně. Z pozemku je veřejné WC pro bezdomovce a opilce z blízkého buffetu.

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Vyřešený

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Hostýnská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2018

Na křižovatce Počernická-Hostýnská již 3 dny nefungují semafory, které jsou zcela nové, byly zprovozněny před začátkem školního roku. Situace je velmi nebezpečná z důvodu přecházení velkého množství dětí ze ZŠ Hostýnská. Ráno kolem půl osmé je zde velmi silný automobilový provoz. Bohužel nefunguje ani pokyn nalepený na semaforu, že je možné použít tlačítko pro přecházení i při vypnuté signalizaci. Pokud nelze semafory rychle opravit, bylo by možné zajistit hlídku městské policie, která by alespoň v ranních hodinách (7:20-8 hod.) dohlížela na bezpečnost na tomto přechodu?

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vyřešený

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 04. 2016

na Vršovické u tram.zastávky Bohemians, směr centrum, bylo po rekonsrtrukci omylem ponecháno staré značení přechodu pro chodce. Výsledkem jsou dva přechody za sebou. Je možné napravit: 1.- vybrousit starý přechod 2.- obnovit vyznačení nového přechodu, které přestává být vidět 3.- zkontrolovat umístění svislé DZ přechod pro chodce děkuji

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Poničené označení dočasného přechodu
Vyřešený

Poničené označení dočasného přechodu
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, nějaký vandal pravidelně nyčí, ohýbá či jinak poškozuje označení (jak horizontální tak zejména vertikální) dočasného přechodu pro chodce (za normálních okolností jako přechod zmiňované místo neslouží). Jiný přechod, který normálně slouží ke svému účelu a je umístěn blíže k centru Zahradního města je nyní kvůli rekonstrukci uzavřen. Kvůli tomu vznikají velmi nebezpečné situace, kdy řidiči neví, že místo slouží nyní jako dočasný přechod. Zatím jsem na místě zažil dva lehké ťukance, ale dovedu si představit, že by to mohlo dopadnout mnohem hůře. Ikdyž se člověk rozhlédne, tak zpravidla z Práčské přijede auto ve vysoké rychlosti. Na místě chodí lidé s dětmi, kočárky, starší lidé. Problém jsem hlásil na TSK, Prahu 10. S pozdravem Ing. Martin Šmída

Chodník ve Vyžlovské ulici
Vyřešený

Chodník ve Vyžlovské ulici
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 08. 2013

Dobrý den. Ráda bych vás požádala o pomoc s problémem chodníku, který je přímo před vchodem ulice jež jsem zadala. Při dešti je tato cesta plná vody od kraje ke kraji, kde se voda drží, a nejde přes něj přejít !!!!, cca až 10cm vody..... Dělaly se tu dříve opravy potrubí a po udělání cesty se tento problém vyskytl, jelikož cestu udělali špatně ! Prosím o pomoc.

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyřešený

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2013

Takto vypadá cesta k metru, při dešti, přes kterou musí chodí skoro všichni obyvatelé na sídlišti Skalka. Je tam špatný sklon po opravě a TSK tvrdí, že nemá na opravu peníze

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vyřešený

Parkoviště bez chodců v NC Eden
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 12. 2017

Víte, že podle aktuálního dopravního značení se nesmí v podzemním parkovišti Nákupního centra Eden pohybovat chodci? Vlastně ani nesmí vystoupit z auta. Je to samozřejmě nesmysl, ale dopravní značka to jednoznačně zakazuje. (Značka IZ8a Zóna s dopravním omezením, v ní B30 Zákaz vstupu chodců). Správce areálu to určitě myslel jen na vjezd, ale výsledek je jiný.

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Vyřešený

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Bulharská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 11. 2012

Každý den a na každém rohu Bulharské a Žitomírské parkují auta na žlutém pruhu, naskládaná jeden vedle druhého tak, že chodci nemají kudy projít. Každý druhý den volaná Městká Policie sice přijede, rozdá 'lístečky', ale to je tak vše. Problém jejich činností vyřešen není a tento stav je naprosoto trvalý! Na druhém konci Bulharské, kde tento jev není jsou osazeny rohy sloupky zabraňující těmto nešvarům. Roh Bulharské a Žitomírské je velmi frekventovaný, protože od Ruské dolů směrem ke Kodaňské je automobilový provoz značný. Proto 'obložené' rohy parkujícími auty 'v křižovatce' a 'na chodníku' jsou zásadní problém, ke kterému se Městská policie nestaví správně a ÚMČ Prahy 10 nejspíš také ne.

Problémové VDZ a výhled
Vyřešený

Problémové VDZ a výhled
U Roháčových kasáren, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 04. 2016

Na křižovatce ulic U Roháč.kasáren a/Ruská je několik problémů: VDZ je provedeno podivně: 1. řidiči aut vyjíždějících z U Roh.kasáren na Ruskou nemají dostatečný výhled vlevo 2. z toho důvodu najíždějí nebezpečně až doprostřed jízdního pruhu na Ruské. Následně jsou vytrubováni vozidly jedoucími zleva po Ruské, kterým brání v průjdezdu Mezitím jsou tato vozidla, vyčuhující do Ruské a snažící se odbočit vlevo na Ruskou, objížděna zezadu! vozidly, která přijíždějí po Ruské od benz.pumpy, která se snaží odbočit do U Roh.kasáren. Těmito manévry jsou ohrožováni chodcï jdoucí přes přechod. bylo by vhodné provést opatření donutící řidiče odbnočuijící vlevo z Ruské do U Roh.kas. doržovat vyznačený jízdní pruh a průběh odbočování při pravémnikolipevém okraji vozovky. Navrhuji: - zvážit přeznačení VDZ na křižovatce, podle mě nepřesně provedené (odboč.pruh) - zvážit umístění zrcadla pro vozidla najíždějící na Ruskou - zvážit umístění příčných prahů nebo ostrůvku ke snížení rychlosti vozidel na Ruské a k donucení respektování jízdních pruhů k odbočení a k ochraně chodců jdoucích po přechodu Děkuji

Nepovedený osev
Vyřešený

Nepovedený osev
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2013

Nevím jestli je to z fotky patrné, ale na chodníku, kde končí Ruská a začíná Žitomírská ulice, došlo k osevu travním semenem. Chvályhodný počin má vadu. při nasetí došlo zároveň k nesmyslnému navezení silné vrstvy hlíny až cca 10 cm. Kamenná ohrádka tedy nemůže plnit funkci a při větších deštích bude navršená hlína odtékat dolů po chodníku.. Je to zralé na reklamaci.

Parkování dodávek na chodníku
Vyřešený

Parkování dodávek na chodníku
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 11. 2014

Parkování a pojíždění dodávek po chodníku