Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Hnijící ovoce na chodníku Nad Zlíchovem.
Vyřešený

Hnijící ovoce na chodníku Nad Zlíchovem.
Nad Zlíchovem, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 09. 2014

V ulici Nad Zlíchovem, před domem č.p.247 byly v r. 2008 vysazeny na místo původních lip, které stínily, neboť přerůstaly až do oken soukromého objektu, ovocné stromy, které rovněž stíní, ale mimo to plodí ovoce, které na chodníku hnije a je líhní obrovského množství hmyzu. Většina chodců se v obavě z možnosti úrazu na kluzkém chodníku tomuto úseku vyhýbá a raději jde vozovkou. Na tuto situaci jsem upozornila Správu veřejné zeleně MČ P5, která ji postoupila TSK OS 1500. Ti mi odpověděli, že na přelomu srpna/září byl na chodníku proveden úklid ( tedy v době, kdy ovoce bylo ještě na stromě) a že není důvod nahradit zdravý ovocný strom( keř) jinou, vhodnější okrasnou zelení.

Doplnění přechodu a zrcadla v ulici Jeřabinová
Vyřešený

Doplnění přechodu a zrcadla v ulici Jeřabinová
Jeřabinová, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 12. 2020

V ulici Jeřabinová je místo pro přecházení, které je v nepřehledné zatáčce a zároveň není možné se dostat na druhou stranu ulice v jiném místě, protože v ulici je chodník jen po jedné straně. Cesta, na kterou navazuje toto místo pro přecházení, je jedinou přístupovou cestou ze sídliště Císařka k nejbližší základní škole a autobusové zastávce. Z důvodu bezpečnosti pěších, především dětí, pro které je zde obtížné vyhodnotit situaci, navrhuji doplnit přechod pro chodce a dopravní zrcadlo tak, aby bylo vidět zda zpoza zatáčky přijíždí auta.

Barrandov: přístup ke kontejnerům a do Billy -stále se brodíme odpadky
Vyřešený

Barrandov: přístup ke kontejnerům a do Billy -stále se brodíme odpadky
Tilleho nám., Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 02. 2017

Problem s nechutnym pristupem ke kontejnerum na trideny odpad a do Billy na Barrandove pokracuje - viz foto. Opravdu chce Billa a MC Pha 5 mit vedle prodejny POTRAVIN podobna loziska pro krysy a potkany? Slibena naprava uvedena drive zde na portalu veskera zadna.

Znečištěný prostor u vchodu do Billy na Barrandově (z parkoviště)
Vyřešený

Znečištěný prostor u vchodu do Billy na Barrandově (z parkoviště)
Borského, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 03. 2016

Chtěli bychom upozornit na dlouhodobě nechutně znečištěný přístup do barrandovské Billy na Chaplinovo nám. směrem od parkoviště, tedy z ulice Borského. Jde o odpadky, výkaly a všemožný další nepořádek. Týká se to i samotného konce parkoviště, kde jsou nádoby na tříděný odpad, elektroodpad a textil, okolo kterých se do prodejny chodí. Tyto nádoby raději vůbec nepoužíváme, protože se jednoduše štítíme k nim dojít, místo je opravdu odporné. MČ Pha 5, která se honosně prezentuje např. na nádobě na textil, by k ní měla zajistit i adekvátní přístup. Nevím, jestli dotčený pozemek patří městské části nebo přímo Bille, nicméně je vůbec možné, aby vstup do prodejny POTRAVIN vypadal takto? A kdo má zajišťovat péči o bezprostřední okolí těchto kontejnerů?

Chodník u přechodu Praha 5
Vyřešený

Chodník u přechodu Praha 5
Pivcova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 22. 02. 2022

Ul. Pivcova Už mnoho let rozbitý chodník u přechodu, nejde tam ani manévrovat s kočárkem.

Rozpadlé schody v ulici Hilmarova
Vyřešený

Rozpadlé schody v ulici Hilmarova
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 07. 2019

Dobrý den, v ulici Hilmarova jsou rozpadlé 3-4 schody směrem k ulici Machatého. Zejfrt

Díra v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl
Vyřešený

Díra v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 01. 2020

Dobrý den, v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl, je prohlubeň, která v zimě zamrzá. V podchodu nesvítí po setmění a v noci osvětlení podchodu. S pozdravem Zejfrt

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
Vyřešený

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 10. 2017

Dobrý den, u podchodu ulice K Barrandovu, za jejím křížením s ulicemi Lamačova a Slavínského, ve směru od Barrandovského mostu, je propadlý chodník, kde v zimě namrzá voda. S pozdravem Zejfrt

Chybějící přechody na křižovatce Slavínského-Geologická
Vyřešený

Chybějící přechody na křižovatce Slavínského-Geologická
Geologická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 03. 2017

Na křižovatce ulic Slavínského-Geologická úplně chybí přechody pro chodce. Je to jediná možná cesta pro chodce, kteří jdou ulicí Slavínského od Lumiérů a pak pokračují dále na autobusovou zastávku, do Lidlu nebo dále do sídliště. Zároveň ji musejí přecházet hosté hotelu a restaurace Smaragd nebo Filmových ateliérů. Chodci zde mohou přecházet jen s vírou v pozorné a ohleduplné řidiče, ale jiná možnost přechodu zde není. Řidiči jedoucí po Slavínského a odbočující do ulice Geologická absolutně nemůžou vidět včas, jestli zde někdo přechází nebo ne, chodce vidí až na poslední chvíli.

Chybějící přechod v ulici Geologická
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Geologická
Geologická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 06. 2012

Na křižovatce ulice Geologická a výjezdu z benzinové stanice Shell chybí přechod. Chodník je z obou stran bezbariérový a je využíván jako jediná pěší cesta od tramvajové zastávky 'Geologická' na Barrandov, protože bezprostředně navazuje na podchod pod ulicí K Barrandovu. Při výjezdu z čerpací stanice není dobrý výhled, chodci tu nemají přednost. Denně tu dochází k rizikovým situacím.

Chybějící poklop v chodníku - ul. Slivenecká u zast. Geologická
Vyřešený

Chybějící poklop v chodníku - ul. Slivenecká u zast. Geologická
Slivenecká, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 02. 2016

V chodníku na západní straně Slivenecké ulice severně od přejezdu tramvajové tratě chybí jakýsi čtvercový poklop kanálku, respektive je zlámaný a propadlý dovnitř.

Nebezpečný přechod v ul. Voskovcova
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ul. Voskovcova
Voskovcova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 12. 2016

Nebezpečný přechod, popelnice brání ve výhledu, odpoledne chybí policista, auta nezastavují, drží se tady louže, chybí osvětlení přechodu.

Nebezpečná křižovatka ulic V Remízku X U Akátů
Vyřešený

Nebezpečná křižovatka ulic V Remízku X U Akátů
V remízku, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 12. 2016

Špatný rozhled kvůli zaparkovaným autům a kontejnerům na tříděný odpad, chybí přechod a chodník v ul. U Akátů, popelnice brání ve výhledu, moc aut - hlavně ráno, nebezpečné vystupování z auta, rychlá auta.

Česká republika
Vyřešený

Česká republika
Roentgenova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2021

Z opravy Plzeňské zůstala cedule objížďky (už je tam skoro půl roku. Díky.

Propadlý chodník u podchodu v ulici k Barrandovu směrem k obchodu Lidl
Vyřešený

Propadlý chodník u podchodu v ulici k Barrandovu směrem k obchodu Lidl
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 07. 2021

Dobrý den, v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, směrem k obchodu Lidl, je prohlubeň, voda v prohlubni v zimě zamrzá.