Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Neporadek po stavebni cinnosti
Vyřešený

Neporadek po stavebni cinnosti
Pod altánem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 09. 2017

V ulici Pod altánem je stále strašný nepořádek, ačkoliv stavební práce byly ukončeny už tak před dvěma měsíci, stále se tam válí zbytky materiálu a odpadků. Bylo by fajn to uklidit, vzhledem k tomu, ze ulice je oblibenym 'prochazkovym' mistem a taky tudy chodi spousta deti na atleticky stadion a okolni sportoviste.

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Vyřešený

Přechod Slévačská - stará zebra vymazána, nová nenamalována
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 08. 2017

Přechod v Slévačské byl sice posunut, ale jiným směrem, ještě o nějaký ten metr dál od zastávky busu směr Žárská. Chápu, že to asi jinak nejde. Na přechod teď upozorňuje nás zrakově postižené taktilní dlažba - i to je chvályhodné. Bylo dokončeno asi před 14 dny, zároveň byla vymazána stará zebra, ale ta nová nebyla nastříkána, takže de facto žádný přechod momentálně neexistuje!!! - taktilní dlažba upozorňuje nevidomé na neexistující přechod. Vzhledem k tomu, že jde o místo za zatáčkou - téměř v zatáčce a že tudy od začátku školního roku budou chodit opět děti do školy (stává tu i dopravní policista), bylo by dobré, alespoň do 4. září zebru nechat nastříkat. Děkujeme.

Nebezpečný, načerno postavený chodník přes chodník Štěpánkova P5
Vyřešený

Nebezpečný, načerno postavený chodník přes chodník Štěpánkova P5
Baldové, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 03. 2014

Vyasfaltovaný chodník v ul.Baldové, realizovaný bez projektu a přemýšlení jako 'oprava' blátivého trávníku vede přes chodník ve Štěpánkově sešupem přímo do vozovky, Pat a Mat nechali dodělat zábradlí napříč přes chodník, po kterém se teď nedá chodit. A nechtějí to opravit, že se jim to tak líbí. O stavu ví TSK (ti to nechali spáchat), stavební úřad P5 (pro ně to není černá stavba), kontrolní magistrátu (úředníci), Policie ČR MO Košíře (ti se snaží nevidět, neslyšet). Všichni jsou v klidu. (Zanedbaná údržba chodníku ve Štěpánkově je jiná závada?)

Chybějící přechod Florenc-Těšnov
Vyřešený

Chybějící přechod Florenc-Těšnov
Ke Štvanici, Praha 8

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Na křižovatce Sokolovská-Ke Štvanici jsou celkem tři světelné přechody. Když ale člověk chce přejít směrem na Těšnov, musí přejít všechny tři, protože na jedné straně přechod chybí. Dlouhé intervaly způsobují, že jsou lidé nuceni čekat vždy několik minut a v důsledku toho raději přecházejí na červenou, což je v případě dvouproudé, respektive jednoproudé a tramvajové silnice velmi nebezpečné. Řešením by mohlo být vybudování čtvrtého přechodu.

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
Vyřešený

Trvalá louže v ulicí V Zahradkách
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 04. 2017

V ulicí V Zahradkách před domem č. 25 je trvalé velká louže na parkovacím míste. Šíři se tím v okolí hlina a shromaždi se tam ruzne odpady z okolí. Rád bych požadál Prahu 3 o přidaní stoku do kanalizace v tomto míste či o jiné technické řešení.

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Vyřešený

Nesmyslně umístěná schránka České pošty
Ambrožova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 06. 2017

Čerstvě umístěná schránka ČP: Na úzkém přístupovém chodníku k mateřské škole, a to přímo ve výši hlavy dětí, které tudy několikrát denně procházejí. Nejnevhodnější místo v celém širém okolí.

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Chybějící sloupky u místa k přecházení v ulici Solidarity
Vyřešený

Chybějící sloupky u místa k přecházení v ulici Solidarity
Solidarity, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 01. 2017

Prosím, nevalte na mě nenávistné komentáře s argumentací typu 'je tam zóna 30, všechno je v pořádku'. Není. To, že v ulici Solidarity nebude přechod, mě sice mrzí - mám jinou zkušenost než pan Čech, mě zde auta pustí málokdy a někdy se valí v neuvěřitelných kolonách. O to ale nejde. Pokud v zóně 30 můžeme přecházet všude, je nutné, aby místa k tomu speciálně vhodná, byla také bezpečná. Poslední dobou čím dál častěji parkují auta v ulici Solidarity po obou stranách na vodorovném značení V13a. Není přes ně vidět do ulice a místo se tedy stává velmi nebezpečným. Zelené sloupky by vše vyřešily, již několikrát jsem na místo přivolával městskou policii, ale nic se nezměnilo. Na přiložených fotografiích vidíme ještě v pořádku parkující Škodu Fabii, naprosto špatně a nebezpečně parkující Škodu Yeti a napůl na vodorovných čarách zaparkovaný černý Mercedes. Fotky pocházejí z jediného okamžiku, ale podle zasněžení Mercedesu je jasné, že zde stojí již delší čas. Díky za pomoc s vyřešením a mějte se hezky.

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Vyřešený

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní
Pobřežní, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 04. 2016

Chodec jdoucí po Pobřežní a přecházející křižovatku s ulicí Prvního pluku riskuje střet s jedoucím autem, protože chodník pod mostem je pravidelně obsazen auty parkujícími na něm. Navrhuji umístit k chodníku zábradlí nebo jinou zábranu, aby zůstal pro chodce průchozí.

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Vyřešený

Odpadky u kontejneru na sběr šatstva v Jahodové ul.
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 05. 2017

Dobrý den, chtěla bych poprosit o úklid pytlů s odpadky, které někdo složil ke kontejneru na sběr šatstva před OC Cíl v Jahodové ulici. Pytle tu leží už řadu dnů, ne-li týdnů. Děkuji a přeji příjemný zbytek dne. Eva Šuchmanová

Vrak na chodníku
Vyřešený

Vrak na chodníku
Velenická, Praha - Kunratice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 05. 2017

Na frekventovaný chodník v centru Kunratic je již několik měsíců vystrčen polovrak automobilu. Ulice Velenická. Zhruba před č.o. 8. Polovrak je proto že má SPZ ale gumy prázdné a zarostlý travou. Uvnitř je naházeno nářadí a různý nepořádek. Vypadá to na kradené vozidlo které odstavil zloděj. Zdá se že tudy za mnoho měsíců ještě neprošel jediný strážník MP. Jinak není možné že si nevšiml. Nebo ano?

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Vyřešený

Reklamní poutač brání ve výhledu pro bezpečné překonání hlavní silnice
Náchodská, Praha 20

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 03. 2017

Reklamní poutač na městském pozemku brání v rozhledu v křižovatce. Chodcům a cyklistům překonávajícím ulici Náchodskou v tomto místě chybí dostatečný výhled na vozidla přijíždějící po hlavní ulici směrem do Prahy. Vozidla v tomto místě teprve zpomalují na 'městskou rychlost' a cyklisté musejí předním kolem až zasahovat do silnice, aby na vozidla viděli.

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Vyřešený

Utržený schod před Divadlem na Fidlovačce
Ctiborova, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2017

Před Divadlem na Fidlovačce, na schodišti vedoucím do ulice Ctiborova (v parčíku před hlavním vchodem do Fidlovačky), se utrhl kus horního schodu, což je zejména za tmy při cestě ze schodů dosti zrádné.

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
Vyřešený

Značka pro segwaye blokuje půlku chodníku
U nádražní lávky, Praha 8

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 02. 04. 2017

Značka vymezující zákaz segwayů je umístěna ve velmi úzkém místě, kudy ve špičce plyne nekončící řeka lidí. O pět metrů dál je přitom chodník několikanásobně širší.