Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině
Zaslaný

Chybějící bezpečný přechod pro chodce v ulici K Zadní Kopanině
K Zadní Kopanině, Praha - Řeporyje

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 01. 2020

V krizeni cest K Zadni Kopanine x Chaloupky (jednosmerna cast) zcela chybi prechod pro chodce - jednosmerna cast ulice Chaloupky usti primo do frekventovane (zejmena pri kolonach na okruhu tudy projizdi vysoke mnozstvi vozidel a spechaji) ulice K zadni kopanine. Vyusteni je primo za zatackou, pokud jdete na zastavku ve smeru na Radotin, ridite se pouze sluchem, do zatacky neni videt. Pokud jdete na zastavku ve smeru Reporyje, take vstupujete do vozovky, kde se tesne vyhnou dve osobni vozidla. Navic zastavka zastavka je umistena ve vozovce, proste stojite na kraji vozovky. Obe zastavky vyuzivaji deti pro cestu do skoly, na zastavkach stavi take skolni autobus. Navic ulice K zadni kopanine je znama tim, ze se zde nekolikrat do roka poradaji moto zavody - neni tedy vyjimecne, ze si moto amateri jezdi mimo terminy zavodu trasu trenovat - jezdi rychle, casto zavodi dvojice, casto jiz za tmy a to je opravdu nebezpecne. Foto poridil vnuk z aplikace Google, odpovida skutecnosti.

Porucha LED osvětlení značek u přechodu u ZŠ
Nově zaslaný

Porucha LED osvětlení značek u přechodu u ZŠ
Šrobárova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 01. 2020

Nesvítí LED osvětlení značek „Pozor děti“ u ZŠ Lobkovicovo, ulice Šrobárova. Přechod je poměrně nebezpečný, jezdí se tam celkem rychle a zejména v ranních hodinách, kdy děti chodí do ZŠ, která přímo sousedí.

Auta parkující na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení
Nově zaslaný

Auta parkující na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení
U družstev, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 01. 2020

Děsivá situace s parkováním v ulici U Družstev a v sousední ulici Sdružení v Praze 4. V první jmenované auta denně stojí, klidně i po sedmi, na chodníku tak, že zde není ani centimetr pro chodce. V druhé pak auta parkují na zákazu zastavení na trávě a ve svahu. Oboje by se dalo vyřešit sloupky nebo balisetami a moc doufám, že TSK něco udělá. Řešil jsem i s městskou policií, ale berou to prostě jako skutečnost, že se zde takto parkuje, a situaci neřeší.

Auta parkující na přechodu
Nově zaslaný

Auta parkující na přechodu
Choratická, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 01. 2020

V křižovatce ulic Choratická a Hlavní stávají auta na přechodu nebo těsně před ním. Ulice vede k ZŠ, takže tu přechází spousta dětí, které nejsou zpoza automobilů vidět. Hned na přilehlém přechodu každé ráno MP řídí provoz, toto ale neřeší.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Zaslaný

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Rozpadající se dlažba chodníku v ulici Na Petynce
Zaslaný

Rozpadající se dlažba chodníku v ulici Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 01. 2020

Uvolněné kostky dlažby postupně vypadávají. Jedná se o nájezd na souvislý pás podélných parkovacích stání na chodníku v ulici Na Petynce před domy č.p. 80 a 82. Uvolněné kostky komplikují parkování. Jsou ale i nebezpečné, když při výjezdu automobilů prudce odskakují od kol.

Díra v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl
Zaslaný

Díra v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 07. 01. 2020

Dobrý den, v chodníku u podchodu v ulici k Barrandovu, k obchodu Lidl, je prohlubeň, která v zimě zamrzá. V podchodu nesvítí po setmění a v noci osvětlení podchodu. S pozdravem Zejfrt

Poškozené zábradlí
Zaslaný

Poškozené zábradlí
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Ulomená část prvního pole zábradlí v ulici Na Zbořenci, před číslem 8. Aktuální stav je velmi nebezpečný - zábradlí neplní funkci, hrozí pád do hloubky cca. 2m na nižší úroveň chodníku. Čnící zbytek madla zábradlí představuje nebezpečí zranění chodců i poškození projíždějících vozidel. Je nutná rychlá oprava. Současně by mohly být ze sousedního zábradlí odstraněny nelegálně umístěné schránky na klíče k ubytování pro turisty (těžko předpokládat, že by vlastník komunikace k jejich umístění dal souhlas).

Vyvrácený sloupek
Zaslaný

Vyvrácený sloupek
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Opět vyvrácený a poničený sloupek na hraně chodníku v ulici Na Zbořenci. O dva sloupky dále je jeden sloupek již delší dobu zcela chybějící.

Podchod Legerova směr Vinohradská
Zaslaný

Podchod Legerova směr Vinohradská
Legerova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Postřik na průčelí fasády. Nezná někdo dle písma kdo by to mohl udělat?

Nepojízdný vůz blokuje místo na parkovišti
Zaslaný

Nepojízdný vůz blokuje místo na parkovišti
Do Klukovic, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 01. 2020

Již několik měsíců blokuje nepojízdné auto (vypuštěná pneu) s RZ 2AN 5094 parkovací stání na parkovišti mezi domy Do Klukovic 1168 a 1163. Prosíme zodpovědné orgány, aby podnikly kroky k nápravě situace a auto nadále neblokovalo místo na parkovišti.

Boule na chodniku pred Vrsovickou trznici
Zaslaný

Boule na chodniku pred Vrsovickou trznici
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 01. 2020

Hrozí riziko zakopnuti

Odřená barva na přechodu pro chodce - Grussova x Do Klukovic
Zaslaný

Odřená barva na přechodu pro chodce - Grussova x Do Klukovic
Grussova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 01. 2020

Prosíme o obnovu barvy na přechodu pro chodce v křižovatce Grussova x Do Klukovic. Je zde intenzivní pěší provoz a auta špatně viditelný přechod často ignorují.

Chybí kousek chodníku od Štěpařské směr do ul. Do Klukovic
Nově zaslaný

Chybí kousek chodníku od Štěpařské směr do ul. Do Klukovic
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 12. 2019

Dobrý den, zajímalo by nás, jestli by šel dobudovat kousek chodníku, který chybí na cestě od Alberta v ul. Hogerova (chodník rovnoběžně se Štěpařskou podél domů 811, 810, 809) směrem k ulici Do Klukovic a dále dolů do Prokopského údolí. Jde o pár metrů cesty mezi trafostanicí a domem Tréglova 808. Byla by to úplně přirozená spojnice sídliště s křižovatkou a dalším navazujícím chodníkem směr Do Klukovic. Chodník by se mohl napojit na již existující světelnou křižovatku, kde by stačilo dobudovat jeden přechod přes jednu část silnice, druhá část přechodu přes koleje už existuje. Kousek chodníku zde citelně chybí, chodí se zde stejně přes trávu a pak se přechází 'na divoko' v křižovatce. Děkujeme za vyjádření.

Kontejnery U Zvonu – tragédie 2
Zaslaný

Kontejnery U Zvonu – tragédie 2
Starokošířská, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 16. 12. 2019

Jak to může městská rada dovolit? Je zapotřebí dlouhodobé řešení! Tato ulice je jeden velký nepořádek,, špína je všude! Otevřené kontejnery. feťáci hledají haraburdí. Je to hrozné.