Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Legerova
Nově zaslaný

Legerova
Legerova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2019

Mezi Národním muzeem a tzv. Federálním shromazdenim jsou informační tabule, kde je zakreslen přechod přes křižovatku Legerova Vinohradska. Nedovedu si představit přechod, který byl kdysi zrušen z důvodu častých nehod, které koncily smrti. Notabene když je tam funkční podchod. Bylo by zajímavé spočítat, jak dlouho bude trvat důchodci, který vstoupí na přechod, kde jsou tři pruhy v době, kdy bude mít zelenou, která se změní na červenou a to nehovorim o invalidovi. Doprava se tak na ulici Legerova zpomali min. o 2 min. Dávám tak půl roku než se stane smrtak na přechodu Legerova Vinohradska.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Nově zaslaný

Nebezpečný přechod v Ruzyni
Staré nám., Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 04. 2019

Před přechodem pro chodce na Starém náměstí v Praze 6- Ruzyni chybí dopravní značka přikazujoci snížení rychlosti vozidel. Chybi v obou směrech a auta ohrožují chodce na přechodu. Přechod je velmi špatně viditelný. Chybí tam i dostatečně osvětlení. Prosím o nápravu. Tento přechod využívá mnoho dětí, které navštěvuji lezeckou stěnu a fotbalový kroužek. Přechod je opravdu nebezpečný.

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
Zaslaný

Chybějící přechod V Zahrádkách x Květinková
V zahrádkách, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 04. 2019

Ulice V Zahrádkách je jeden ze tří hlavních pěších z oblasti Vackova 'přivaděčů' směrem k ulici Koněvova - zastávka Chmelnice. Krom samotné zastávky (červená) je v oblasti ZŠ a 2x MŠ, (zelená oblast a S od Koněvova) poliklinika (S od zastávky), drobné obchody (modrá oblast) - řekl bych typické lokálni minicentrum. Průchod z Vackova na Chmelnici je možný jen kolem ZŠ . Z jedné strany je neprůchozí (S-J směrem) areál kolejí VŠ, z druhé pak areál samotné ZŠ. Přechod přímo u ZŠ je řešen dobře, nicméně ulice V Zahrádkách, která svádí min 1/3 chodců z oblasti Vackova má své rezervy. Řešení křižovatky (červený puntík) s Květinkovou není bezbariérové a chybí přechod. Samotná křižovatka není úplně 100% přehledná díky parkujícím autům v ulici Květinková. Rovněž křižovatka s ulicí Pod Jarovem je hotová z půlky. Z jedné strany je bezbariérové místo pro přecházení, ale již není možno stejným způsobem přejít ulici V Zahrádkách samotnou

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Zaslaný

Rozbitý obrubník ul. Nad Petruskou
Nad Petruskou, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 04. 2019

V ulici Nad Petruskou pred domem č.6 je vyvaleny obrubník. Kamenný blok prekáží provozu a mezera po něm je hrozbou pří chůzi po již tak úzkém chodníku.

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Zaslaný

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Ječná, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2019

Na všech přechodech na náměstí I. P. Pavlova je instalováno časové odpočítávání změny signálu. Zajímalo by mě, proč je časový odpočet aktivní jen u zeleného signálu a nikoliv u červeného. Smysl časové signalizace je omezit počet chodců, kteří přechází na červenou, protože vidí, jak dlouho ještě budou čekat. Toto zařízení by mělo sloužit ke zvýšení komfortu chodců při přecházení rušných komunikací. Časová signalizace u zeleného signálu však chodce psychologicky nutí zrychlit, aby stihli přejít než vyprší čas, tím pádem rozhodně k jejich většímu komfortu nepřispívá. Prosím o vysvětlení významu tohoto opatření.

Nebezpečné  umístění kontejnerů na tříděný odpad
Zaslaný

Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 04. 2019

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Zaslaný

Chybějící značka přechod pro chodce v Naskové ul.
Naskové, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 04. 2019

V Praze 5 - Košíře v ulici Naskové 1318/1d ( 1231/1), je odbočka do nepojmenované ulice. V jejím začátku je vodorovné značení přechodu pro chodce, značení svislé chybí. Přes tuto nepojmenovanou ulici je vjezd na stavby bytových domů. Nachází se zde jen značka zákaz vjezdu (mimo dopravní obsluhu), slepá ulice. Žádám o doplnění svislého značení přechodu pro chodce. (Pozn. Chodci sobě: Dovolujeme si také doplnit žádost o obnovu vodorovného značení.)

Rozbitý chodník v ulici Mostecká, před McDonalds
Zaslaný

Rozbitý chodník v ulici Mostecká, před McDonalds
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 04. 2019

Chybějící dlažební kostky pod oknem restaurace McDonalds.

Schází přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9
Zaslaný

Schází přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 03. 2019

Schází mi přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9. Silnice odděluje nový Park Pod lávkou s parčíkem pod Hospodářskou komorou. V lokalitě se zvýšil pohyb chodců (zastavování oblasti, cyklostezka, dětská hřiště) i aut (parkovací zóny v Praze 8). Mezi zaparkovanými auty se hůře přechází, chodci mají špatný výhled a stejně tak nejsou chodci (děti, kočárky) mezi auty vidět. V obou parcích se nachází dětské hřiště, děti často přecházejí.

Stížnost na stav úvozové cesty  spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Na Popelce, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2019

Nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Na schodech na konci roku 2018 přibylo zábradlí, nicméně zůstaly vytlučené dlažební kostičky na více místech ve svahu na frekventované cestě, kde hrozí nebezpečí pádu už nikdo neopravil. Odpadky jsou rozházeny pod keři a v neposlední řadě jsou zde k vidění použité injekční stříkačky a plastové dózy od metadonu.

Parkovani na pěší  zóně Basteckeho
Nově zaslaný

Parkovani na pěší zóně Basteckeho
Bašteckého, Praha 13

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 25. 03. 2019

Na prší zóně Basteckeho před obchodním centrem celodenně parkující auta lidi z firem + tu má stále parkovani několik rozvazkovych aut restauraci z OC! Auta mají povolení ke vjezdu a městská policie to vyhodnotila tak, ze mají právo prkovavst libovolne v otevírací hodiny. Pro testauraci to znamená prakticky neomezeně. A to i přesto ze do objektu je příjezdova komunikace mimo pesi zónu.

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Zaslaný

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 03. 2019

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem nad chodníkem a vozovkou v ulici Třída národních Hrdinů Praha 9 Dolní Počernice