Ulice Bulovka, jediný chodník zcela zabraný auty

Hezký den, ve spodní části ulice Bulovka je jediný chodník, který je neustále plně obsazen auty. Chodec zde obvykle nemá jinou možnost než auta obejít po silnici, kde není ani vyhrazený pruh pro cyklisty. Jedná se o (minimálně pocitově) nebezpečný úsek, který je díky tomu využívám méně než jaký je jeho potenciál a to je škoda. U křižovatky Povltavská/Bulovka je východ z pěší/cyklo stezky, přičemž jde asi o jedinou přímou (pěší/cyklo) cestu nahoru na kopec Bulovka/Libeň/Střížkov/Prosek spojující tyto oblasti s Holešovicemi/Stromovkou apod. Moc bych ocenila kdyby se vám nebo městské části podařilo aby byl tento úsek pro pěší a cyklo dopravu bezpečnější a dostupnější. Věřím že by se pak i alternativní dopravou víc využíval. Za viaduktem je placek který by možná mohl fungovat i jako parkoviště pro sdílená kola. Také je na daném místě v celku nepřehledný přechod a relativně hustá automobilová doprava, semafor nebo podchod/nadchod by se tam k uklidnění situace určitě také hodil. Děkuji

Zaslal: Eva Jindová, 23.04.2024 v 12:16

Praha 8-
 
 

Bulovka, Praha 8

Aktualizace podnětu

30.04.2024

Marek Černý - referent oddělení silničního správního úřadu - Odbor dopravy (OD) přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

v uvedeném úseku ulice Bulovka stání na chodníku není povoleno místní úpravou provozu. Případné přestupky musí řešit MP hl. m. Prahy resp. Policie ČR.

Určitě ke zlepšení dopravní situace v celém úseku dojde v rámci dlouho plánované rekonstrukce ulice Bulovka.

Příslušným silničním správním úřadem pro ulici Povltavská je Magistrát hl. m. Prahy – odbor pozemních komunikací a drah, který má v kompetenci i realizace světelných signalizačních zařízení.

Děkuji za podnět.

S pozdravem

Marek Černý
Referent
Oddělení silničního správního úřadu
Odbor dopravy (OD)
Úřad městské části Praha 8, U Meteoru 6, 180 48 Praha 812.06.2024

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Dotázali jsme se pana Černého, zda by nám k dlouho plánované rekonstrukce ulice Bulovka mohl sdělit nějaké bližší informace např. v jaké fázi se plánovaná rekonstrukce aktuálně nachází, kdy lze očekávat zlepšení apod. Zde připojujeme jeho odpověď:

Dobrý den,

V tomto se musíte obrátit přímo na TSK hl. m. Prahy. OD bližší informace nemá.
Děkuji

S pozdravem

Marek Černý
Referent
Oddělení silničního správního úřadu
Odbor dopravy (OD)
Úřad městské části Praha 8, U Meteoru 6, 180 48 Praha 8Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Bulovka, Praha 8

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty