Filtr podnětů



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Neuklizená kovová zábrana v zelené ploše v ulici U Michelského mlýna
Nově zaslaný

Neuklizená kovová zábrana v zelené ploše v ulici U Michelského mlýna
U michelského mlýna, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 10. 2019

Na zeleném ostrůvku stojí již týdny kovová zábrana, kterou zde zřejmě zapomněli při opravě parovodu nebo podobné akci.

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Zaslaný

Roztržená trampolína na hřišti na Barrandově
Werichova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 09. 2019

Roztržená trampolína, i větším dětem tam snadno zapadne noha, hrozí úraz. Prosíme o opravu. Hřiště je mezi paneláky mezi ulicemi Werichova, Peškova a Pivcova.

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
Zaslaný

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2019

Na pěší zóně souběžné s ulicí U Hostavického potoka nesvítí už 10 lamp a některá místa jsou tak zcela neosvětlená.

Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky
Vyřešený

Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 09. 2019

Po rekonstrukci Nuselské nebyl uklizen kovový koš s odpadky.

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Zaslaný

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Nedostatečné značení  pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
Zaslaný

Nedostatečné značení pro chodce a cyklisty okolo Hostivařské přehrady
U břehu, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 09. 2019

Okolo Hostivařské přehrady a od přehrady směrem na Meandry Botiče vede velmi frekventovaná turistická a cyklistická stezka (cyklotrasa č. P15, A23, A226). Často dochází ke kolizím chodců, psů a cyklistů. Chodci se nepohybují po pravé straně cesty. Značení koordinující lepší a bezpečnější pohyb-dopravu na stezce je buď již zcela pryč nebo nečitelné. Prosím o obnovení značení směru pohybu (dělící čáru a obrázek chodců se šipkou určující stranu, po které se chodci mají pohybovat).

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Zaslaný

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 08. 2019

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit. Konkrétně: - výstražný kužel odložený před č.p. 275; - dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273; - přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274; - pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267. Pozn.: Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Nově zaslaný

Špinavý chodník před domem Havanská 833/9
Havanská, Praha 7

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 08. 2019

Psi výkaly na chodniku

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Nově zaslaný

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Zavlažování trávníku na Karlově náměstí pravděpodobně nefunguje správně. (Na cestě od tramvaje např. č.10 směrem z Palackého nám. pěšky ke kostelu sv. Ignáce.)

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Zaslaný

Zřízení laviček na autobusové zastávce Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Chybejici lavicky na frekvenfovane zastavce autobusu Spojovaci. Ve smeru na zastavku Pod Taborem (ven z centra) chybi lavicky i striska na ochranu pred destem. Zejmena pro duchodce a tehotne by bylo vhodne zridit alespon lavicku pro nekdy opravdu zdlouhave cekani na spoje.

Údržba hřiště U Nové školy
Nově zaslaný

Údržba hřiště U Nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Dobrý den, chtěl bych pokud možno iniciovat nějakou renovaci na hřišti u nové školy. V plotu chybí laťka, kudy děcka zdrhají a některé atrakce by potřebovali už akutně vyměnit prkna, popř trošku poladit. Myslím, že v rámci zastiňování dětských hřišť, které se jinde po Praze děje by nebylo rovněž od věci vysadit stromy, tam kde byly původně zasazené, ale z nějakého důvodu uschly-

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Zaslaný

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 08. 2019

Na chodniku je kanal a v nem chybi viko. Velice nebezpecne misto.

Nebezpečná tramvajová zastávka Čechův most
Zaslaný

Nebezpečná tramvajová zastávka Čechův most
Čechův most, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 07. 2019

Tramvajová zastávka Čechův most, a to hlavně ve směru na Klárov (Malostranská) je velmi nebezpečná. Často se stává, že cestující vystupují z tramvaje přímo pod jedoucí automobil. Je možné tuto tramvajovou zastávku více zabezpečit?

Retardér v Podolské ulici
Zaslaný

Retardér v Podolské ulici
Podolská, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 07. 2019

V ulici Podolska je povolena rychlost 40km/h. Směrem k podolskemu plaveckemu bazénu je jeden retarder. Ale svoji funkci moc neplní. Řidiči co tudy projíždí jezdí i 60km rychlostí. Je to tu docela dost nebezpečné.

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Zaslaný

Dlouhodobě rozbité pítko u hlavní cesty v Malešickém parku
Malešická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

V Malešickém parku (Praha 10) je pítko u nejfrekventovanější trasy už minimálně několik týdnů mimo provoz. Letní vedra by si žádala rychlou opravu, avšak zatím nikdo nekoná.