Filtr podnětů



Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Bez odpovědi

Nebezpečné tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 07. 2014

Tramvajové ostrůvky na zastávce Poštovská se nacházející na velmi rušné Kolbenově ulici. Ve směru do centra je automobilový provoz veden dvouproudově, auta jezdí velmi rychle, předjíždějí se, v jízdním pruhu blíže k ostrůvku často jezdí i náklaďáky. Ostrůvek je široký 1,7metru (tedy velmi úzký) a není od silnice jakkoliv oddělen. Přijíždí-li tramvaj z jedné strany ostrůvku a dvě rychle jedoucí auta vedle sebe ze strany druhé, mění se čekání na tramvaj v silně adrenalinový zážitek. V případě mokré vozovky pak ještě stříká voda přímo na čekající cestující. Posledně jmenovaný problém je zvlášť patrný na ostrůvku v opačném směru, kde auta nemohou přejet do druhého pruhu. Na této straně totiž parkují na silnici u chodníku auta, takže projíždějící řidiči mají poměrně úzký manévrovací prostor a jezdí velmi blízko ostrůvku. Velké procento řidičů nezpomalí, a pochopitelně i na této straně Kolbenovy ulice jezdí často náklaďáky. Výstup/nástup s kočárkem či s malými dětmi je v těchto místech vyloženě nebezpečný. Jakékoliv škobrtnutí při výstupu z tramvaje by mohlo být fatální. Problém je o to palčivější, že v přilehlé lokalitě bydlí velké množství předškolních a prvostupňových dětí. Na problém jsme upozorňovali již v roce 2010. Doposud však nenastalo žádné řešení. Jedinou změnou od té doby je tedy to, že provoz na Kolbenově ulici zhoustl a v okolí přibylo rodin s malými dětmi.

Zálivy na přechodu v Jablonecké ulici
Bez odpovědi

Zálivy na přechodu v Jablonecké ulici
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 11. 2013

Z důvodů nedostatečně řešeného odtoku dešťové vody vznikají po deštích na kraji přechodu široké zálivy, v období intenzivnějších srážek dokonce po obou stranách. Jedná se o jediný přechod přes Jabloneckou ulici v délce přibližně 400 metrů, a to přibližně na úrovni vchodu Jablonecká 698/10.

Přechody Ocelářská
Bez odpovědi

Přechody Ocelářská
Ocelářská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 09. 2013

Dlouhodobě smazané přechody pro chodce na kruhovém objezdu v Ocelářské :-(

Nepřehledná křižovatka - travnatý středový pás
Zaslaný

Nepřehledná křižovatka - travnatý středový pás
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 08. 2013

Při výjezdu z ulice Nad Krocínkou je zejména v letních měsících díky vysoké trávě (plevelu) velice ztížen výhled na vozidla přijíždějící směrem od Billy (křižovatka Prosecká x Vysočanská), což je nepříjemné zejména při jízdě přes křižovatku směr ulice Na Vyhlídce nebo vlevo do ulice Prosecká (do Libně). Navrhované řešení - v délce min. 50m od křižovatky travnatou plochu nahradit např. zámkovou dlažbou viz křižovatka Prosecká x Vysočanská.

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Zaslaný

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 07. 2013

Vyšlapaná cesta mezi chodníky (zkratky, přešlapy) v okolí zastávky Spojovací (tram) v Praze 9. Dochází zde k erozi a odplavu zeminy při deštích. Lidé si zde zkracují cestu směrem na zastávku MHD. Bylo by vhodné vybudovat zde "oficiální" zkratku a zpevnit povrch.

Chybějící chodník
Bez odpovědi

Chybějící chodník
Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 06. 2013

Jako obyvatelé městské části Hrdlořezy - Praha 9 již opakovaně žádáme o vydláždění chodníku o délce cca 8m na pozemku č. 524/1 (majitel Hl.m.Praha) v místech, kde sousedí s pozemkem 524/6 (majitel Maso-profit s.r.o.) viz obrázek - vyznačeno oranžově. Jedná se o kus rozbláceného pozemku, který musí chodci obcházet tak, že vstupují na nepřehledném místě v zatáčce do vozovky. Stejně nebezpečné je silnici v těchto místech přecházet - není poblíž přechod pro chodce ani retardéry, které by zpomalily rychle jedoucí auta. Znovu tedy žádáme o vydláždění tohoto místa. Děkujeme. Obyvatelé Hrdlořez.

Díry na přechodu
Zaslaný

Díry na přechodu
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 05. 2013

Rozbitý přechod v křížení ulice Jablonecká s příjezdovou komunikací k obchodnímu domu. Výtluky asfaltu se nacházejí na jižním okraji přechodu a v jeho prostředku.

Louže na chodníku
Zaslaný

Louže na chodníku
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2013

Během deštivého období se na nerovném chodníku v úrovni napojení schodiště k obchodnímu domu tvoří vodní plocha mnohdy zabírající většinu pěší komunikace.

Rozpadající se schodiště
Vyřešený

Rozpadající se schodiště
Park Přátelství, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 04. 2013

Na schodišti mezi Parkem Přátelství a ulicí Jablonecká se uvolňují svislé desky instalované při poslední rekonstrukci. Brzy může dojít k jejich vyvrácení.

Chodník přes parkoviště za nákupním centrem u metra Prosek
Zaslaný

Chodník přes parkoviště za nákupním centrem u metra Prosek
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2013

Navrhuji vedení chodníku se stromořadím přes parkoviště za nákupním centrem (BILLOU), jako nejkratší možné spojení mezi metrem a sídlištěm. Chodník by kromě zkulturnění parkoviště přispěl i k větší bezpečnosti na parkovišti - omezením pohybu chodců mezi automobily. Přikládám nákres možného řešení, které bylo pravděpodobně již plánováno při stavbě metra, ale realizovalo se pouze v délce tří stromů. Tyto tři stromy byly po nějaké době odstraněny a zůstaly po nich pouze kruhy v dlažbě (viz foto).

Rozbahněný úsek cesty
Zaslaný

Rozbahněný úsek cesty
Podvinný mlýn, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 03. 2013

Na části parkové cesty vedoucí podél Rokytky od ulice Podvinný mlýn na východ úplně chybí jakékoliv zpevnění povrchu. Vzhledem k frekvenci pohybu chodců, cyklistů a dalších návštěvníků parku je obzvláště za mokra tento cca 200m dlouhý úsek velice rozbahněný. Prosím o nějaké zpevnění povrchu - buď dokončení zámkové dlažby z východu až k mostku, nebo alespoň vysypání problematického úseku štěrkem.

Rozbitý chodník
Vyřešený

Rozbitý chodník
Park Přátelství, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2013

Díra v chodníku již několik let. Pod malou vrstvou sněhu či po setmění není téměř vidět.

Pěšinky u Billy
Zaslaný

Pěšinky u Billy
Park Přátelství, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2013

Nejpřímější cesta od autobusů k zadnímu vchodu do Obchodního domu Billa není vydlážděná. Lidé používají nejkratší cestu a to skrze trávník. Asi by bylo vhodné tyto stezky vydláždit.

Nebezpečná deska opřená o plot
Bez odpovědi

Nebezpečná deska opřená o plot
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 12. 2012

Už několik dní chodím kolem velké dřevěné desky, která ohrožuje né jenom chodce ale také dopravu. Stačí menší vítr a deska bude lítat.

Nebezpečná křižovatka Českomoravská - Kovářská
Zaslaný

Nebezpečná křižovatka Českomoravská - Kovářská
Kovářská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 09. 2012

Rád bych upozornil na křižovatku ulic Sokolovská - Kovářská, která je dějištěm častých nehod. Stále více automobilů zatáčí do Kovářské - jistě také v souvislosti s blízkým obchodním centrem Harfa, O2 arénou i novými obytnými domy v okolí. Ulice Sokolovská je velice široká a frekventovaná, vzhledem k provozu tramvají i autům vyjíždějícím z Kovářské je pro chodce situace při přecházení dosti obtížná. V minulých měsících tu došlo ke střetu tramvaje s chodcem i k opakovaným střetům tramvaje a automobilu. K situaci přispívá i to, že křižovatka je hodně využívána dětmi, ať už mířícími do MŠ Kovářská, ZŠ Na Balabence či na metro Českomoravská. Domnívám se, že ideální by zde bylo zavedení světelné signalizace, jako je tomu v např. v křížení Sokolovské s ulicí Na Břehu.