Filtr podnětů



Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Přechod pro chodce u metra Kolbenova
S odpovědí

Přechod pro chodce u metra Kolbenova
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 07. 2020

Přejít ulici v tomto místě je při nejmenším rizikové. Auta zde pouštějí chodce jen výjimečně, většina řidičů zde bohužel ani nedodržuje předepsanou rychlost 50 km/h. Před nedávnem se podstatným způsobem navýšil počet obyvatel v přilehlých ulicích Strnadových a Moravcových. Chodí zde spousta dětí a maminek s kočárky. Stálo by za úvahu učinit nějaká bezpečnostní opatření ať už v podobě retardéru nebo rychlostní kamery. Prosím nečekejme až se stane nehoda. V dnešních podmínkách je to otázkou času.

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
S odpovědí

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
Makedonská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Dobrý den, nedávno byly na ulici a přilehlém okolí nainstalovány koše na odpadky. Nápad je to dobrý, ale tyto koše jsou na 2 dny plné, přetékají a odpadky se válí nejen okolo košů, ale vítr je rozfouká po okolí a celá ulice vypadá jako skládka. Je možné, aby byly tyto koše vyváženy častěji? Je to samozřejmě také o obyvatelích, ale žije tu spousta lidí a udržovat pořádek je velmi těžké. A ne každý, kdo vidí plný koš, si svůj odpad odnese domů do koše.

Auta parkující na chodníku
S odpovědí

Auta parkující na chodníku
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 06. 2020

Parkování aut, dlouhodobě nepojízdných, na chodníku ve dvoustupu. Pro objezd aut je trěba vstoupit do frekventované vozovky. Adresa Poděbradská 441/20c, Praha 9.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Bez odpovědi

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Bez odpovědi

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2020

Nový úsek stezky podél Rokytky, tzv. 'vodní prostup' pod Čuprovou ulicí v Libni, který byl otevřen před několika dny, je z obou stran označen dopravními značkami 'Stezka pro cyklisty', tedy je sem zakázán vstup chodců, včetně dětských kočárků, vozíčkářů atd. Je zde opravdu nějaký racionální důvod, proč právě tady chodce šikanovat a nutit je tuto zkratku nadále obcházet starým podchodem o cca 110 metrů delší trasou, když na obou stranách beztak navazuje smíšená stezka pro chodce a cyklisty, která není o mnoho širší?

Roxory na cyklostezce
S odpovědí

Roxory na cyklostezce
Freyova, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 05. 2020

Na lávce přes Freyovu ulici je k vidění tohle a vypadá to dosti nebezpečně, představa že někdo třeba upadne na bruslích nebo Na to spadne malé dítě při prvních týdnech jízdy na kole je děsivá.

Chybějící přechod v ulici Prosecká
S odpovědí

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Ulice Prosecká mezi křižovatkou s ulicí Lovosická a Kbelská postrádá na světelné křižovatce přechod. Místo je tak často používání v rozporu s pravidly jako neoficiální přechod. V ulici chybí přechod.

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
S odpovědí

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
S odpovědí

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
Jandova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 04. 2020

Zelená na přechodu pro chodce, v ulici Jandova na Vysočanské, svítí jen pár vteřin. I mladému člověku trvá přejít déle. Agresivní řidiči pak najíždějí a troubí na chodce, kteří nestihli přejít celý přechod, protože na semaforu již vidí červenou a asi si myslí, že šli na červenou. Je to dost nepříjemné, nemluvě o starších lidech, kteří potřebují na přejití mnohem déle.

Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
S odpovědí

Ulice Kolbenova - uzavřené chodníky
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 11. 2019

Dobrý den, v ulici Kolbenova jsou momentálně uzavřené oba chodníky v místech kousek od zastávky metra a tramvaje Kolbenova . Jeden chodník je uzavřen z důvodu bourání starých budov ČKD a přesně naproti i druhý, kde se staví nová výšková stavba. Je zde udělaná nová příjezdová cesta k již zmiňované nově vyrůstající budově. Problém je v tom, že kus chodníku je celý uzavřený a musí se procházet podél plotu tzn. po silnici. Vedle nově vznikající budovy je dětská herna Brumbambule, kam chodí velké množství dětí od miminek v kočárku až po větší děti , školy , kde musí tento úsek absolvovat i paní učitelky s větší skupinou dětí. Maminky musí i s kočárkem po silnici, což mi nepřipadá moc fajn. Auta tu jezdí bezohledně ve velké rychlosti i hlavně kvůli tomu ,že tu je dlouhá rovinka. Podle mých informací se čeká na zkolaudování nové cesty. Což jako chápu, ale už to trvá opravdu hodně dlouho. Taky je strašně super, když fouká, tak jim tam padají ty zábrany, co mají kolem stavby. Několikrát jsem byla svědkem, že zábrana spadla přesně před jedoucí auto nebo spadla za právě procházející maminkou s dítětem. ..

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Vyřešený

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2019

Pracujeme v budově ING a po dobu několika let jsme byli svědci srážek aut s chodci a podobých nehod, které se dějí na cestě poblíž Galerie Harfa a zastávky Ocelářská (viz. obrázek). Nemáme přesné statistiky, cca každý čtvrt až půl rok se ději zmíněné neho, které ohrožují chodce/čekající na městskou hromadnou dopravu. Vzhledem k tomu, že tyto opakující se nehody mají negativní vliv na bezpečí tohoto místa, které postrádá jakýkoliv prostředek pro limitování rychlosti na cestě, navrhuji postavení retardéru nebo semafóru, který nám zajistí při nejmenším zvýšení bezpečnosti pohybování se na této lokaci a v nejlepším případě ukončí zbytečné ohrožování života, kvůli řidičům, kteří porušují dopravní řád.

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
S odpovědí

Nefunkční osvětlení – U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 09. 2019

Na pěší zóně souběžné s ulicí U Hostavického potoka nesvítí už 10 lamp a některá místa jsou tak zcela neosvětlená.

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Bez odpovědi

Odložené auto na chodníku v Prosecké ulici
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 09. 2019

Toto auto s poznávací značkou 7AA 2119 je zaparkováno na chodníku asi 2 měsíce. Stěžoval jsem si na toto místo tady - https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2608/masove-parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice a tady -https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9. Většina řidičů se zastavila, aby zde zaparkovala, ale toto auto vypadá odložené. Myslím, že toto auto by mělo být odsud odstraněno, protože pokud ho zde někdo nechal několik měsíců, znamená to, že to není auto, ale odpadek. Navíc se jedná o porušení zákona: § 47 odst. 1 písm. h) se přestupku dopustí ten, kdo poškodí nebo zneužije veřejné prostranství, veřejný přístup k objektům nebo veřejně prospěšné zařízení, jde o případy, které lze vyloučit podle daňových zákonů. Za tento přestupek lze uložit pokutu až do výše 50 000 Kč.

Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice
S odpovědí

Masové parkování na chodníku podél Prosecké ulice
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 08. 2019

Na chodníku podél Prosecké 843/99 je masové parkoviště. Dříve jsem o tomto problému informoval zde https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/2591/parkovani-na-chodniku-podel-prosecke-ulice-praha-9 a policie začala pokutovat řidiče, ale od tří týdnů tam není výsledek - mnoho řidičů parkuje každý den na tomto chodníku. Také v předchozím podnetu jsem navrhl nainstalovat sloupky a zdá se, že je to jediný způsob, jak zastavit parkování zde.