Vyhledávejte podle:



Jiné, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Údržba dětského hřiště U Nové školy
S odpovědí

Údržba dětského hřiště U Nové školy
U nové školy, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 01. 2024

Chtělo by to vyměnit písek na hřišti, vyplet ho od trávy a opravit ohrádku

Tříděný odpad
S odpovědí

Tříděný odpad
Prouzova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 12. 2023

Ulice Prouzova, park OSN, kontejnery na tříděný odpad stále přetékají, nepořádek je všude okolo. Problém je opakovaný

Cyklisté na chodníku ul. Českobrodská - Pod Táborem, Praha 9
S odpovědí

Cyklisté na chodníku ul. Českobrodská - Pod Táborem, Praha 9
Pod Táborem, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 11. 2023

Dobrý den, na chodníku ulic Českobrodská a Pod Táborem se vyskytuje větší množství cyklistů. Velmi nebezpečný úsek je roh těchto dvou ulic. Do nepřehledné zúžené zatáčky cyklisté vjíždí plnou rychlostí - po chodníku. Také na zastávce MHD Pod Táborem (v obou směrech) bezohledně projíždějí mezi cestujícími. Projedou klidně plnou rychlostí mezi nastupujícím a autobusem. Žádám asi o častější kontrolu městské policie, nebo o umístění retardérů, nebo o umístění sloupků, které znemožní rychlý průjezd apod. Děkuji.

uvolněné chyty na lezecké stěnce na dětském hřišti Čelákovická
Bez odpovědi

uvolněné chyty na lezecké stěnce na dětském hřišti Čelákovická
Čelákovická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2023

Na dětském hřišti Čelákovická je lezecká stěnka, na které jsou uvolněné některé chyty. Když se za ně zabere, tak se protáčejí. Přikládám fotku jednoho z nich, je jich tam ovšem víc.

Odpadky, havěť a nevhodné umístění popelnic - Nad Kolčavkou
Bez odpovědi

Odpadky, havěť a nevhodné umístění popelnic - Nad Kolčavkou
Nad Kolčavkou, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 08. 2023

V ulici Nad Kolčavkou vedle právě probíhající stavby bytového domu a přímo do cesty 'provizornímu chodníku' byly umístěny popelnice a později i celá klec na odpadky. Na místě původně byly kontejnery na tříděný odpad, které se přesunuly na druhou stranu ulice, což je trochu nešťastné (vzhledem k tomu, že se tam správně nesmí chodit a chodník je uzavřen). Je to jediná pěší i příjezdová cesta k našim domovům, k posezení u místního pivovaru a z původně hezké lokality se stala 'stezka odvahy'. Tato situace je nepříjemná a ostudná už od pohledu. Problémem jsou kromě 'estetické stránky' hlavně potkani, kteří tady běhají pod nohami a navíc odpadky roznáší z popelnic a pytlů, které často lidí odloží jen tak na zem. Během letních dní je problém i zápach. Vzhledem k tomu, jak klec a její okolí vypadá, kolemjdoucí už to očividně neřeší a odkládají tam jako bonus různé předměty (nyní např. gauč a koberec), které tam bohužel hnijí několik týdnů, stejně tak všechny odpadky na zemi, které se neuklízí a pro potkany je to úplný ráj. Náš bytový dům, který je hned vedle stavby a nejblíže této kleci, má přitom vlastní popelnice přímo v objektu, funguje to skvěle a v okolí domu býval vždy pořádek. Výše zmíněný provizorní chodník je vytvořený formou záboru původních parkovacích míst v ulici, které nám místním opravdu chybí. Pro ty méně odvážné, kteří se bojí projít přímo kolem klece s odpadky (a potkany), je k dispozici pouze úzká silnice, která nyní částečně spadá do oblasti probíhající stavby. Projití po silnici je tedy kromě toho, že je to zakázané a nekomfortní, tak zároveň i nebezpečné, na což nás lidé ze stavby sami upozorňovali. Ač se jedná o slepou ulici a a relativně klidnou lokalitu, aut zde jezdí dost (je to příjezdová cesta do velkého autoservisu, je tady restaurace) a také zde prochází mnoho lidí (napojení na stezku podél Rokytky, propojení Libně/Vysočan a Proseku, podchod pod hlavní silnicí na Palmovku). Zástupci městské části Praha 9 již byli dříve kontaktováni, nicméně situace se zdá být stále horší. Kolčavka bohužel už není hezkým místem pro život a ani pro procházku.

Úklid nepořádku
Vyřešený

Úklid nepořádku
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 02. 2023

Úklid nepořádku na trávníku

Chybějící strom na náměstí Na Balabence
Vyřešený

Chybějící strom na náměstí Na Balabence
nám. Na Balabence, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 01. 2023

Na náměstí Na Balabence se před domem č. p. 1439/1 nachází jedno opuštěné prázdné rabátko pro výsadbu stromu. Strom, který zde stával, byl odstraněn, avšak nový dosud vysazen nebyl.

Chybějící strom ve stromořadí před domem Sokolovská 1313/173
Bez odpovědi

Chybějící strom ve stromořadí před domem Sokolovská 1313/173
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 02. 2022

V ulici Sokolovská se na travnatém pásu před vchodem do domu číslo 1313/173 nachází pařez po pokáceném stromě, na fotce označen oranžově. Prosím o náhradu tohoto pařezu novým stromem.

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
S odpovědí

Nepořádek - ulice Makedonská, Praha 9
Makedonská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2020

Dobrý den, nedávno byly na ulici a přilehlém okolí nainstalovány koše na odpadky. Nápad je to dobrý, ale tyto koše jsou na 2 dny plné, přetékají a odpadky se válí nejen okolo košů, ale vítr je rozfouká po okolí a celá ulice vypadá jako skládka. Je možné, aby byly tyto koše vyváženy častěji? Je to samozřejmě také o obyvatelích, ale žije tu spousta lidí a udržovat pořádek je velmi těžké. A ne každý, kdo vidí plný koš, si svůj odpad odnese domů do koše.

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Vyřešený

Na novou stezku pod Čuprovou ulicí je zakázán vstup chodců
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 05. 2020

Nový úsek stezky podél Rokytky, tzv. 'vodní prostup' pod Čuprovou ulicí v Libni, který byl otevřen před několika dny, je z obou stran označen dopravními značkami 'Stezka pro cyklisty', tedy je sem zakázán vstup chodců, včetně dětských kočárků, vozíčkářů atd. Je zde opravdu nějaký racionální důvod, proč právě tady chodce šikanovat a nutit je tuto zkratku nadále obcházet starým podchodem o cca 110 metrů delší trasou, když na obou stranách beztak navazuje smíšená stezka pro chodce a cyklisty, která není o mnoho širší?

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vyřešený

Nepořádek kolem Polikliniky Prosek (za RZS stanicí)
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 04. 2020

Zadní cesta ideální pro procházky, ale bohužel s velkým nepořádkem. Stálo by za to, podívat se na tuto oblast vzhledem k novým zástavbám a rodinám s dětmi, které se zde pohybují.

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Vyřešený

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Údržba hřiště U Nové školy
Vyřešený

Údržba hřiště U Nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Dobrý den, chtěl bych pokud možno iniciovat nějakou renovaci na hřišti u nové školy. V plotu chybí laťka, kudy děcka zdrhají a některé atrakce by potřebovali už akutně vyměnit prkna, popř trošku poladit. Myslím, že v rámci zastiňování dětských hřišť, které se jinde po Praze děje by nebylo rovněž od věci vysadit stromy, tam kde byly původně zasazené, ale z nějakého důvodu uschly-

Zlomený strom v ulici Novovysočanská
S odpovědí

Zlomený strom v ulici Novovysočanská
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

Dobrý den, jeden ze dvou stromů, které se v ulici Novovysočanská sázely před 2 roky se po nedělní bouřce zlomil. Šlo by nějak iniciovat novou výsadbu?

Dešťová kanalizace ul. Zubrnická, Praha 9
Vyřešený

Dešťová kanalizace ul. Zubrnická, Praha 9
Zubrnická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 07. 2019

Pokaždé po dešti je na rohu ulice Zubrnická a Nad Šestikopy povodeň. Předpokládám, že je to kvůli dešťové kanalizaci, asi se ucpala nebo asfalt byl nainstalován pod nesprávným úhlem.