Filtr podnětů



Světelná signalizace, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Zaslaný

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Zaslaný

Chybějící interval na Sokolovské u Balabenky
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 09. 2016

Na křižovatce Sokolovské a Čuprovy je na úrovni administrativní budovy pěší přechod, který je kvůli šířce komunikace, navíc rozdělené tramvajovým pásem, rozdělen na tři samostatné úseky řízené semaforem. Problém je, že když přejdete (ze severu na jih) první úsek (bez tlačítka) na zelenou, dostanete je jen na malinký ostrůvek, protože na dalším úseku (přes tramvajový pás) svítí červená s tlačítkem. To tlačítko můžete zmáčknout seberychleji, utíkat, je to jedno. Stojí uprostřed křižovatky, za zády auta, před nosem tramvaje, zelená padne až při dalším intervalu. Jak přejdete tento druhý úsek, tak jste za vodou, protože na třetím svítí zelená trvale. Prosím, dejte to nějak do kupy, aby bylo možné přejít silnici najednou. Děkujeme, lidi.

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Bez odpovědi

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Učňovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 05. 2015

Na přechodu pro chodce přes ulici Učňovskou svítí červená i dvě minuty (paradoxem je, že za tu dobu zde projedou průměrně dvě auta). Navrhuji, aby zde zelená pro chodce svítila i při fázi, kdy křižovatkou projíždějí vozidla z Českobrodské na doplňkovou zelenou šipku. Odbočující vozidla pak (podle zákona) dají přednost přecházejícím chodcům. Dokonce i nyní takto odbočující řidiči před přechodem přibržďují, protože logicky očekávají, že chodci budou mít zelenou.

Přechod nádraží Libeň – tramvajová zastávka
Zaslaný

Přechod nádraží Libeň – tramvajová zastávka
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 06. 2012

Zaměřuji se pouze na část přechodu mezi tramvajovou zastávkou a nádražím. Celý cyklus od začátku zelené do dalšího začátku zelené pro chodce: cca 2 min 10. V tomto pořadí: Zelená pro chodce: 50 Červená pro chodce i auta: 25 Zelená pro auta: 50 Měřeno 1.6.2012 v půl deváté ráno. V části doby, kdy mají chodci červenou, skutečně přes tuto část přechodu nic nejezdí. Může přijíždět tramvaj, která téměř zákonitě motivuje chodce k dobíhání na tuto „hluchou červenou.“ 25 vteřin přeci nemůže být vyklízecí doba. Navrhuji prodloužit zelenou pro chodce v této fázi o 15 vteřin. Na stejném přechodu jsem měřil v lednu 2011 a nutno říci, že se situace zlepšila (dříve 20 zelená chodci, 80 hluchá červená, 30 zelená auta). Obě náhodná měření ale mohla být ovlivněna tím, že délka fází v cyklu je proměnlivá v závislosti na preferenci tram či zásahů z řídících dopravních ústředen. Jedná se dle všeho o tzv. vybranou komunikační síť a tudíž kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. Respektive světelnou signalizaci ve správě firmy Eltodo. Bude dotčená zelená fáze chodců prodloužena o 15 vteřin? Kdy? Mimochodem: Kontakt pro hlášení poruch veřejného osvětlení a SSZ (semaforů) je: dispecer@eltodo.cz bezplatná linka: 800 101 109 Na obou fotkách vidíme chodce čekající na „hluchou červenou“.

Nesynchronní světla pro chodce,
Zaslaný

Nesynchronní světla pro chodce,
Freyova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 04. 2012

Jde o světelný přechod rozdělený do dvou částí, které nejsou synchronní. - chodcům na dvouprovdovce směrem od Proseka padne zelená zatím co na jednom pruhu od Harfy je stále červená. Dle zákona OK ale již jsem viděl hodně chodců, kteří omylem vkročili pod kola aut. Naštěstí se ZATÍM nic nestalo. Řidiči jsou zmateni také, když na druhé půlce přechází dav dětí, někteří řidiči zastaví a pouštějí je, chvíli se nic neděje a pak se dají do pohybu všichni... Délka zelené na dvouprovdovce je nedostatečná, zkušení chodci vědí, že když vstoupí na zelenou a blikne červená musejí popoběhnout aby je nesrazila rozjíždějící se auta. Několikrát jsem upozorňoval jak městskou policii (která tam občas hlídá ??!!) i státní, která tam vybírá pokuty za odbočování - bez reakce. Pokud se vám povede něco s tím provést budu rád - doufám, že nebude pozdě... Martin Benda