Filtr podnětů



Chodníky, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Blátivá stezka u schodů poblíž metra Prosek, Praha 9
Zaslaný

Blátivá stezka u schodů poblíž metra Prosek, Praha 9
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 07. 2019

Mezi Vysočanskou ulicí jsou schody mezi zastávkou Prosek a stanicí metra Prosek. Ale velmi mnoho chodců používá cestu, která je o 7 metrů blíže k vchodu do metra než schody. Pokaždé po dešti bláto stéká na chodníku. Nevím, jak by se dalo snadno opravit, mohu nabídnout instalaci pouze 30 metrů oplocení ze schodů nebo nových schodů. Možná budete mít nějaké lepší nápady.

Je třeba schody nebo chodník ul. Litoměřická, Praha 9
Zaslaný

Je třeba schody nebo chodník ul. Litoměřická, Praha 9
Litoměřická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 07. 2019

Z Litoměřické ulice do Libočanské a Zubrnické ulice nejsou žádné schody ani chodník. Nejbližší chodník a schody jsou blízko metra a kostela, ale tady je nejbližší cesta z Parku Přátelství nebo autobusové stanice 155 a 166 Prosek. Navíc je tady bláto vždycky, protože chodci jsou nuceni chodit po cestě.

Propadající se chodník a kanalizační vpusti – vnitroblok Šluknovská
Zaslaný

Propadající se chodník a kanalizační vpusti – vnitroblok Šluknovská
Šluknovská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 06. 2019

Propadající se chodník ve vnitrobloku Šluknovská v délce ca 70m. Propady jsou patrné prakticky od dokončení rekonstrukce / opravy chodníku 11/2018.

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Vyřešený

Přechod z ulice Odlehlá do lesoparku Krejcárek
Odlehlá, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2018

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli by nešla zpevnit cesta za bytovým domem Krejcárek, která vede do lesoparku Krejcárek. Z ulice Odlehlá vede tímto směrem panelová cesta. Pak je mezi tiskárnou a bytovým domem Krejcárek asfaltová cesta a hned za tím je 20m bláta a pak už navazuje štěrková cesta v lesoparku Krejcárek. Podle mě by stačilo tento úsek vysypat nějakou asfaltovou drtí nebo něčím, aby se tam dalo i na jaře a na podzim např projet kočárkem a nebýt celý od bláta. Lesopark Krejcárek je z této strany jinak velmi špatně přístupný. Buď se zamažete celý od bláta, pokud jdete popisovanou cestou a není léto nebo je možnost jít po chodníku po pravé straně ulice Novovysočanská, ale pak z chodníku není žádný přechod do lesoparku Krejcárek nebo je možnost jít po levé straně ulice Novovysočanská, kde sice není chodník, ale pak vám nedělá problém cestu přejít. Bylo by dobré aspoň jednu variantu upravit tak, aby byla lidem na kole nebo s kočárkem přístupnější.

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Nově zaslaný

Rozbitý chodník na Lovosické, Střížkov
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 25. 09. 2017

Dobrý den, již rok žiji na Střížkově, kde jsou nově vybudované domy a každý den cestou do práce a z práce se potýkám s příšerným stavem chodníku, přes který každý člověk musí kličkovat, aby přešel bez vyvrknutí kotníku. Mohl by se tímto úsekem někdo prosím zabývat, anebo musíme kličkovat dalších padesát let, jak je v naší zemi zvykem? :) Jedná se o úsek kousek od zastávky Poliklinika Prosek, blíže k novostavbám Finepu. Předpokládám, že jsem sice první, kdo se ozval, ale ne jediná, komu tento úsek ztěžuje každodenní chůzi. Děkuji

Nepovedená kompletní rekonstrukce chodníků. Ulice Zárybská, Praha 9.
Zaslaný

Nepovedená kompletní rekonstrukce chodníků. Ulice Zárybská, Praha 9.
Zárybská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2017

Nový povrch vykazuje příliš mnoho závad viz přiložená fotografie. Ne všechny závady nového povrchu jsou zdokumentovány. Práce vykonala firma PORR.

Zúžený chodník a nepořádek v ulici Spojovací
Zaslaný

Zúžený chodník a nepořádek v ulici Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 08. 2017

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by nešlo něco udělat v ulici Spojovací v úseku cesty od hotelu Step směrem na Palmovku s keři, které se rozrostli tak, že chodník připomíná úzkou pěšinu a nepořádkem, který je všude kolem, popř. zadělat kanály, ze kterých někdo ukradl víka. Díky S pozdravem Vlastimil Vondra

Neudržovaná silnice U Smetanky
Zaslaný

Neudržovaná silnice U Smetanky
U Smetanky, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 01. 2017

Soukromý vlastník neudržuje příjezdovou komunikaci k 5 bytovým domům, ulice U Smetanky Praha 9. Městská část Hrdlořezy. Na opětovné výzvy nereaguje. Do konce roku 2016 silnici vlastnila firma Redot s.r.o. resp. její dceřinná společnost GS Development s.r.o. Společným jednatelem je Ferdinand Kutner, který slíbil odprodej věcného břemene vlastníkům bytů, vzápětí ale silnici prodal.

Rozpadající se nový chodník
Zaslaný

Rozpadající se nový chodník
Měšická, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 01. 2017

Došlo ke sklopení obrubníku a propadu dlažby. Domnívám se, že problém vznikl z důvodu použití nevhodného rozměru obrubníku.

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Zaslaný

Vyšlapaná cesta mezi chodníky na Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 07. 2013

Vyšlapaná cesta mezi chodníky (zkratky, přešlapy) v okolí zastávky Spojovací (tram) v Praze 9. Dochází zde k erozi a odplavu zeminy při deštích. Lidé si zde zkracují cestu směrem na zastávku MHD. Bylo by vhodné vybudovat zde "oficiální" zkratku a zpevnit povrch.

Chybějící chodník
Bez odpovědi

Chybějící chodník
Hrdlořezská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 06. 2013

Jako obyvatelé městské části Hrdlořezy - Praha 9 již opakovaně žádáme o vydláždění chodníku o délce cca 8m na pozemku č. 524/1 (majitel Hl.m.Praha) v místech, kde sousedí s pozemkem 524/6 (majitel Maso-profit s.r.o.) viz obrázek - vyznačeno oranžově. Jedná se o kus rozbláceného pozemku, který musí chodci obcházet tak, že vstupují na nepřehledném místě v zatáčce do vozovky. Stejně nebezpečné je silnici v těchto místech přecházet - není poblíž přechod pro chodce ani retardéry, které by zpomalily rychle jedoucí auta. Znovu tedy žádáme o vydláždění tohoto místa. Děkujeme. Obyvatelé Hrdlořez.

Louže na chodníku
Zaslaný

Louže na chodníku
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2013

Během deštivého období se na nerovném chodníku v úrovni napojení schodiště k obchodnímu domu tvoří vodní plocha mnohdy zabírající většinu pěší komunikace.

Chodník přes parkoviště za nákupním centrem u metra Prosek
Zaslaný

Chodník přes parkoviště za nákupním centrem u metra Prosek
Vysočanská, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 03. 2013

Navrhuji vedení chodníku se stromořadím přes parkoviště za nákupním centrem (BILLOU), jako nejkratší možné spojení mezi metrem a sídlištěm. Chodník by kromě zkulturnění parkoviště přispěl i k větší bezpečnosti na parkovišti - omezením pohybu chodců mezi automobily. Přikládám nákres možného řešení, které bylo pravděpodobně již plánováno při stavbě metra, ale realizovalo se pouze v délce tří stromů. Tyto tři stromy byly po nějaké době odstraněny a zůstaly po nich pouze kruhy v dlažbě (viz foto).

Rozbahněný úsek cesty
Zaslaný

Rozbahněný úsek cesty
Podvinný mlýn, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 03. 2013

Na části parkové cesty vedoucí podél Rokytky od ulice Podvinný mlýn na východ úplně chybí jakékoliv zpevnění povrchu. Vzhledem k frekvenci pohybu chodců, cyklistů a dalších návštěvníků parku je obzvláště za mokra tento cca 200m dlouhý úsek velice rozbahněný. Prosím o nějaké zpevnění povrchu - buď dokončení zámkové dlažby z východu až k mostku, nebo alespoň vysypání problematického úseku štěrkem.

Rozbitý chodník
Vyřešený

Rozbitý chodník
Park Přátelství, Praha 9

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2013

Díra v chodníku již několik let. Pod malou vrstvou sněhu či po setmění není téměř vidět.