Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Hloupě odstraněný přechod pro chodce v Jablonecké ulici, Praha 9
S odpovědí

Hloupě odstraněný přechod pro chodce v Jablonecké ulici, Praha 9
Jablonecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 03. 2022

Relativně nedávno byl v ulici Jablonecká naprosto nesmyslně zrušen přechod pro chodce do přilehlého parku Přátelství. Tento přechod, který sloužil chodcům více než 40 let byl zrušen a na jeho místě vznikla 4 nová parkovací místa. Po zavedení placených a rezidenčních zón jsou obvykle prázdná. Od té doby zbytečně dochází k nebezpečným situacím, kdy děti přebíhají do parku mezi parkujícími auty. Navíc přechod sloužil i jako přístup k nádobám na tříděný odpad. Nyní i při běžném vynášení odpadků lidé vstupují do komunikace. Další nejbližší přechod je nyní vzdálen cca 200 metrů. Krátce před zrušením přechodu byly vybudovány nášlapy z plasticky tvarované zámkové dlažby. Je to ukázka nehospodárnosti. Pro ilustraci přikládám fotografie místa. Věřím, že zvítězí zdravý rozum a přechod bude obnoven. A to nejlépe na stávajícím místě či v jeho těsném sousedství. V opačném případě bychom byli nuceni situaci situaci řešit formou petice občanů.

Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Vyřešený

Propadlý asfalt s loužemi na přechodu vedle domu Sokolovská 179
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2022

Uprostřed přechodu přes bezejmennou komunikaci vedle domu Sokolovská č.p. 1996/179 se na dvou místech nachází pokleslá část asfaltové vozovky ve které se za deště a po něm tvoří a drží velké louže, které nemají kam odtékat. Často se tyto dvě louže dokonce spojí v jednu, kterou pak nelze obejít jinudy než vstupem do vozovky.

Přechod u MŠ Novoborská
Bez odpovědi

Přechod u MŠ Novoborská
Novoborská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 11. 2021

Přechod je nepřehledný, není vidět do vozovky a řidiči nejezdí dle předpisů. V okamžiku kdy chodce řidiči vidí, už nestíhají zabrzdit. Každé ráno se potýkáme s nebezpečnou situací, kdy střetu brání jen fakt, že jsme dospělí a raději počkáme. Dítě by mohlo situaci i nebezpečí podcenit. Stačil by prozatím zpomalovací práh. Přechod je využívaný hlavně dětmi, proto by bylo na místě zamyslet se nad prevencí. Nemluvě o špatném parkování, které riziko ještě zvyšuje.

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v ulici Smržových
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2021

Pro chodce jdoucího podél ulice Kolbenova je přecházení ulice Smržové nepříjemné až nebezpečné. Ve špičce zde vyjíždějí auta z obytné zástavby i kamiony z Areálu Pepsi a Möbelix. Přitom zde není přechod. Dále je zde na rohu díra po vymletém asfaltu, který dále ničí vyjíždějící kamiony a který se po dešti naplní vodou .

Prechod Ceskomoravska u Balabenky
S odpovědí

Prechod Ceskomoravska u Balabenky
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 06. 2021

Zdravim, Komu dat pozadavek o zlepšení bezpečnosti tohoto přechodu u Balabenky. Jiz nekolikrat me s kocarkem a detma nabralo auto i kdyz jsme meli zelenou. Auta z prava nevidi a asi neocekavaji , ze mame zelenou. Je to velice nebezpecne. Dekuji. Prikladam foto

Přechod pro chodce u metra Kolbenova
S odpovědí

Přechod pro chodce u metra Kolbenova
Kolbenova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 21. 07. 2020

Přejít ulici v tomto místě je při nejmenším rizikové. Auta zde pouštějí chodce jen výjimečně, většina řidičů zde bohužel ani nedodržuje předepsanou rychlost 50 km/h. Před nedávnem se podstatným způsobem navýšil počet obyvatel v přilehlých ulicích Strnadových a Moravcových. Chodí zde spousta dětí a maminek s kočárky. Stálo by za úvahu učinit nějaká bezpečnostní opatření ať už v podobě retardéru nebo rychlostní kamery. Prosím nečekejme až se stane nehoda. V dnešních podmínkách je to otázkou času.

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Prosecká
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 05. 2020

Ulice Prosecká mezi křižovatkou s ulicí Lovosická a Kbelská postrádá na světelné křižovatce přechod. Místo je tak často používání v rozporu s pravidly jako neoficiální přechod. V ulici chybí přechod.

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod v Českomoravské (ze strany Harfy, tram. Ocelářská)
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2019

Pracujeme v budově ING a po dobu několika let jsme byli svědci srážek aut s chodci a podobných nehod, které se dějí na cestě poblíž Galerie Harfa a zastávky Ocelářská (viz. obrázek). Nemáme přesné statistiky, cca každý čtvrt až půl rok se dějí zmíněné nehody, které ohrožují chodce/čekající na městskou hromadnou dopravu. Vzhledem k tomu, že tyto opakující se nehody mají negativní vliv na bezpečí tohoto místa, které postrádá jakýkoliv prostředek pro limitování rychlosti na cestě, navrhuji postavení retardéru nebo semaforu, který nám zajistí při nejmenším zvýšení bezpečnosti pohybování se v této lokaci a v nejlepším případě ukončí zbytečné ohrožování života, kvůli řidičům, kteří porušují dopravní řád.

Schází přechod v ulici Na Břehu v Praze 9
S odpovědí

Schází přechod v ulici Na Břehu v Praze 9
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 03. 2019

Schází mi přechod v ulici Na Brěhu v Praze 9. Silnice odděluje nový Park Pod lávkou s parčíkem pod Hospodářskou komorou. V lokalitě se zvýšil pohyb chodců (zastavování oblasti, cyklostezka, dětská hřiště) i aut (parkovací zóny v Praze 8). Mezi zaparkovanými auty se hůře přechází, chodci mají špatný výhled a stejně tak nejsou chodci (děti, kočárky) mezi auty vidět. V obou parcích se nachází dětské hřiště, děti často přecházejí.

Oprava chodníku Prosecká 676-688
S odpovědí

Oprava chodníku Prosecká 676-688
Prosecká, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, teď tady píšu spíše z pozice řidiče, nežli chodce. Mám dotaz k opravě chodníku na ulici Prosecká podél domu Prosecká 676-688. Je sice hezké, že se konečně dostalo na to opravit chodník, ale když už došlo pouze k opravě a ne celkové změny, stačilo pouze položit nový asfaltový „koberec“. Bohužel dochází i k výměně obrubníku za tenčí a k jeho „zvednutí“. Jak všichni obyvatele z nejbližšího okolí ví, parkovacích míst je zde málo a na parkovišti před domem se parkuje ve dvou řadách. První řada aut u chodníku ale najíždí na své místo přes onen opravovaný chodník. Všichni to ví a tolerují to (včetně městské a státní policie). Ano, chodník je úzký a auta často najíždějí i přes obrubník na trávu. A zde si asi někdo, kdo opravu zadával, myslel, že když zvedne obrubník, tak řidiče naučí nevjíždět na trávník. Asi si myslel, že auta budou do první řady „létat“. Chápu, že s šířkou chodníku se nemůže hýbat, ale zvednout obrubník není opravdu řešení. Jediný dopad, který bude toto zvednutí obrubníku mít, bude ale ten, že auta budou vyjíždět stejně a obrubníky se budou pod koly aut postupně lámat. Nechci vidět, jak to bude vypadat třeba po roce… Již před několika lety jsem zde na webu psal, že je potřeba prodloužit zábradlí podél cesty od křižovatky, tak aby auta nevjížděla přes již bývalý trávník na této straně, aby se toleroval pouze výjezd „přes zebru“ u zastávky Nový Prosek. A již tehdy mě bylo řečeno, že se celé parkování bude brzo předělávat… čekal jsem nějakých 3,5 let a výsledek je zvednutí obrubníku. Je pravda, že pan radní Holeček tehdy psal '...Rekonstrukce bude provedena tak, že bude znemožněno přejíždění automobilů ne jen přes zeleň, ale také po chodníku'. No, uvidíme... Jan Veselý

Přechod přes ulici Na  prosecké vyhlídce (u napojení na Litoměřickou)
S odpovědí

Přechod přes ulici Na prosecké vyhlídce (u napojení na Litoměřickou)
Na Prosecké vyhlídce, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 04. 2018

Na výše uvedeném místě přechod není, ačkoliv chodník z obou stran ulice je na tento připravený (nájezdy). Úřad městské části byl/je o situaci informován. Problém je údajně v šíři vozovky (délce přechodu), prý vyžadující ostrůvek uprostřed. Ostrůvek nelze vybudovat, nevytočil by se autobus. Podle mne by se situace dala vyřešit namalováním ostrůvku na vozovku. Frekvence průjezdu autobusů je velmi nízká, frekvence chodců značná. V místě školy a rozsáhlá výstavba, přechod chybí na nejkratší cestě k metru. Dalším argumentem pro namalování přechodu je špatné osvětlení daného místa (viz. přiložené obrázky)

Přechody pro chodce v ulici Skloněná
S odpovědí

Přechody pro chodce v ulici Skloněná
Skloněná, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 09. 08. 2017

Dobrý den, bylo by možné udělat přechody pro chodce v ulici Skloněná v úsecích, kde se vchází do parku a kde se vchází na chodník vedoucí kolem parku do hotelu Step? Myslím, že při takovém provozu jako v této ulici je ve špičkách je (protože auta objíždějí ucpanou spojovací), by se tam určitě nějaký přechod uživil. S pozdravem Vlastimil Vondra

Smazaný přechod na silnici Spojovací
S odpovědí

Smazaný přechod na silnici Spojovací
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2017

Dobrý den, chtěl bych nahlásit zcela smazaný přechod v ulici Spojovací pod křížením s ulicí Skloněná. Bylo by pěkné, kdyby se podařilo přechod obnovit.

Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská/U nové školy
Novovysočanská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 11. 2016

Dobrý den, rád bych nahlásil dost nebezpečný přechod v ulici Novovysočanská při křížení s ulicí U nové školy. Přechod tu možná kdysi byl, ale už není vidět. Chtělo by ho tu znovu nakreslit, aby si ho řidiči byli vědomi. Úsek je vedle školy a školky, a proto se velmi divím, že to v takovémto stavu může být nechané. Snad se s tím povede něco udělat.

Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.
S odpovědí

Řidiči ohrožují chodce - přechod v Čuprově ul.
Čuprova, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 11. 2016

Dobrý den. Rozšířil se nám tu takový nešvar, a sice stání v křižovatkách. Normálně by to nebylo nic pro tento server, ale podívejte se na fotografii (foceno z přechodu). Auta stojí na přechodech, a i když je opatrně obcházíte, jinde do Vás ve snaze dostat ze se svízelné situace, do které si řidiči vlastní hloupostí dostali, do vás během přecházení najíždějí. U této křižovatky bydlím, takže jsem zažil již několik fyzických střetů během přecházení na zelenou. Jelikož je to situace opakující se denně, prosím o informaci, jakým způsobem zde bezpečné přecházení zajistíte. Díky, Jarda