Filtr podnětů



Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod v ulici Geologická
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Geologická
Geologická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 06. 2012

Na křižovatce ulice Geologická a výjezdu z benzinové stanice Shell chybí přechod. Chodník je z obou stran bezbariérový a je využíván jako jediná pěší cesta od tramvajové zastávky 'Geologická' na Barrandov, protože bezprostředně navazuje na podchod pod ulicí K Barrandovu. Při výjezdu z čerpací stanice není dobrý výhled, chodci tu nemají přednost. Denně tu dochází k rizikovým situacím.

Chodník Za Ženskými domovy spojující Radlickou a Nádražní
Zaslaný

Chodník Za Ženskými domovy spojující Radlickou a Nádražní
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 06. 2012

Při chůzi z Radlické je už tak dost špatný chodník v polovině přehrazen páskou (video - čas 0:52) a není možné po něm jít dál. Zároveň ani není jak bezpečně přejít, protože chodík je ohrazen zrovna v komplikovaném místě s odbočovacím pruhem a kolejemi (viz foto). Na druhém konci původního nástupiště je chodík uzavřen plotem. Chodník tedy existuje, ale nějakým způsobem se ocitnul na soukromém pozemku a majitel ho znepřístupnil, aniž by bylo poskytnuto náhradní řešení pro chodce?

Chybějící přechod na křížení Radlické a Karla Engliše
Vyřešený

Chybějící přechod na křížení Radlické a Karla Engliše
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2012

Na křížení ulice Radlická a Karla Engliše chybí přechod resp. možnost bezpečného přecházení přes čtyřproudou ulici Radlická, proto lidi ne zrovna bezpečně přebíhají přes Radlickou ve chvilce, kdy je ulice prázdná. To moc často nebývá, proto se často za tu chvíli shromáždí na okraji silnice hlouček několika lidí, kteří pak přebíhají. Nejbližší přechod(semafor) je o 150m dál na křižovatce s ulicí Ostrovskou. Nemožnost přechodu zde byla účelně plánovaná, o čemž svědčí zábradlí, které přetíná ulici Karla Engliše. Lidé ovšem logicky radši dojdou 20m na konec zábradlí a přeběhnou, než aby došli na mnohem vzdálenější přechod. Nemožnost přechodu považuji v tomto místě za dopravně nedořešenou, neboť z anděla proudí tímto směrem(od Bozděchovy ulice) mnoho lidí, kteří bydlí a pracují na druhé straně Radlické (kde sídlí např.Mladá fronta). Možné přechody se semafory jsou od sebe vzdáleny 350m(Plzeňská a Ostrovského), provoz na Radlické je rychlý a hustý. Chodím tudy téměř každý den a tak jako většina pravidelných chodců v tomto místě, jsem se naučila ne-bezpečnému přecházení Radlické, přechod pro chodce by byl proto více než vítaný.

Zřízení přechodu pro chodce
Zaslaný

Zřízení přechodu pro chodce
Spiritka, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2012

Na Ladronce je krásně zrenovovaný park, ale zapomnělo se na přechod pro chodce, kteří musí při vstupu do parku přecházet frekventovanou silnici. Jedná se o vstup do parku přímo naproti budově Ministerstva vnitra, případně o další vstup cca 100m níže. Chodí tam hodně bruslařů, cyklistů, pejskařů, chodců a v neposlední řadě hodně dětí a maminky s kočárky. Zřízením přechodu by se výrazně zvýšila bezpečnost.

Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Zaslaný

Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2012

U označeného ostrovčeku je problematická zvuková signalizácia pre nevidiacich, ktorá je pre prechod 'A' aj pre prechod 'B' umiestnená na rovnakom stĺpe a sluchovo je takmer nerozlíšiteľné ktorého prechodu sa 'zelená' týka. Problém nastáva ak človek stojí na ostrovčeku a plánuje prejsť po prechode 'B'. Vo chvíli keď sa prvý krát ozve zrýchlené tikanie zelená sa týka prechodu 'A' a zároveň dostávajú zelenú autá v smere od Anděla (červené šípky). Vzhľadom na nerozlíšiteľnosť zdroja zvukovej signalizácie ale chodci (a to aj vidiaci) pomerne často na tento signál podvedomo vstúpujú na prechod 'B' priamo pred rozbiehajúce sa autá. Neviem či sa na tomto prechode už stala nejaká nehoda ale obávam sa, že je to len otázka času.

Chybějící přechod na Radlické ulici
Vyřešený

Chybějící přechod na Radlické ulici
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 04. 2012

V úseku Radlické ulice mezi čísly popisnými 1 a 14 zcela chybí přechody pro chodce. Protože jsou na těchto místech administratovní budovy, zejména v pracovní dny přes ulici nebezpečně přebíhají hloučky lidí, přestože je provoz často velmi hustý a rovný úsek silnice přímo vybízí k rychlé jízdě automobilů či motorek.

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Zaslaný

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 04. 2012

Na křižovatce Plzeňské ulice na Klamovce se před určitou dobou objevila u semaforů tlačítka pro chodce. Tedy - spíše proti chodcům. Jelikož se jedná o velice frekventovanou křižovatku, světla pro automobily se pravidelně střídají, avšak chodcům se bez zmáčknutí tlačítka zelená nerozsvítí (a i po zmáčknutí tlačítka se zelená často nerozsvítí při prvním, ale až při druhém zastavení aut). Na přechodu směrem ke Smíchovu je omezení tlačítkem naprosto bezpředmětné, protože mají-li auta červenou, tak na přechod ze žádného směru nemůže nic vjet, protože Plzeňská je jednosměrná. U přechodu na druhé straně u zastávky tramvaje sice teoreticky mohou odbočovat auta z Prachnerovy ulice, ale protože do ní lze vjet pouze z jednosměrné ulice Vrchlického, odbočují tam prakticky jen auta parkující ve vnitrobloku či ve slepé Hlaváčkově ulice. Stejná situace je na druhém konci Prachnerovy ulice na přechodu přes ulici Vrchlického, kde chodci rovněž musejí používat tlačítko, byť na přechod při červené pro automobily nemůže nic vjet. Jaký je smysl tlačítek?

Přechod v zatáčce ul. Tréglova
Zaslaný

Přechod v zatáčce ul. Tréglova
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 04. 2012

Chtela bych upozornit na prechod v ulici Treglova, ktery povazuji za nebezpecny a jiz mnohokrat jsem na nem uskakovala pred vozy, ktere se vyriti z pravouhle zatacky z ulice Lamacova neprimerenou rychlosti a nahle spatri chodce na prechodu. Pri prijezdu auta z opacne strany (z Treglovy, od polikliniky Barrandov) pro zmenu ridic nevidi, ze chodec vstupuje z prave strany na prechod, protoze ma ridic castecne omezeny vyhled terennnim valem a keri, ktere jsou u prechodu. Znam misto jak z pohledu chodce, tak ridice, a bezpecnosti by jednoznacne pomohlo snizeni rychlosti retarderem z obou stran prechodu. Cedule se snizenou rychlosti ridice bohuzel ke zpomaleni nedonuti.

Signalizace prechodu - casova prodleva
Zaslaný

Signalizace prechodu - casova prodleva
Vrchlického, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 03. 2012

Dobry den, pokud se prijde na prechod pro chodce vedouci pres ulici Vrchlickeho, nelze pohodlne prechazet, pokud maji auta cervenou signalizaci. Zde pridavam popis nasledujicich scenaru: 1. Chodec se blizi k prechodu a vozum na Vrchlickeho ulici se meni signalizace ze zelene na cervenou. Chodec nestaci zmacknout tlacitko pro chodce drive nez padne cervena automobilum. I kdyz maji auta cervenou, chodec ma take cervenou a musi cekat minimalne dalsi cyklus nez se zobrazi zeleny panacek. 2. I prestoze auta maji zelenou, velmi casto po zmacknuti tlacitka pro chodce nedojde k prepnuti semaforu pro chodce na zelenou a opet musi cekat minimalne jeden cyklus, nez bude moct bezpecne prejit. Predstavoval bych si, ze chodcum padne zelena vzdy, pokud maji vozy cervenou. Nevidim v tom zadnou usporu casu pro ridice aut, spis jen frustrovanost chodcu a tim zpusobene prechazeni na cervenou.

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Vyřešený

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Tento přechod přes Radlickou musí překonávat většina dětí navštěvujících dvě blízké základní školy. Přechod je velmi nebezpečný, neboť je v zatáčce a pozornost řidičů navíc rozptyluje velké množství obrovských megaboardů umístěných přímo u semaforů. Auta tu běžně projíždí na červenou. V minulosti je tu evidováno i těžší zranění dítěte. Chodec musí velmi dlouho čekat na zelenou a pak překonat během pár vteřin čtyři pruhy. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ Jinonice v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
Zaslaný

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 03. 2012

Průchod po chodníku(chodník na pravé straně ve směru jízdy aut) pod Palackého mostem na ulici Hořejší Nábřeží je velmi nebezpečný, protože chodník je zde velmi zúžen, hrozí vstup do vozovky, navíc na takto zúžený chodník neprakticky ústí schody z obou stran Palackého mostu. Není zde možnost použít chodník na protější straně, protože ten je úplně nepoužitelný a nevede prakticky nikam. Nabízí se zde jednoduché řešení a to umístit zde zábradlí včetně plastového zábrany, které by zabránilo přímému vstupu do vozovky. Zábradlí je možno umístit do obrubníků, aby nedošlo ke zúžení chodníku. Plastové kryty na zábradlí by také chránily chodce např. při dešti, kdy se na vozovce tvoří kaluže a průchod při prakticky nepřetržitém průjezdu aut je velmi nepříjemný. Stejně tak by zábradlí zabránilo možnému přímému vstupu do vozovky při neopatrném sestupu ze schodů z Palackého mostu. Zábradlí by mělo začínat cca. 10m před Palackého mostem(ve směru jízdy po Hořejším Nábř.) a stejně tak končit cca. 10-20m za mostem, protože v úseku chodníku za mostem(ve směru jízdy) stojí často zaparkovaná auta prakticky přes celý chodník...

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Vyřešený

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.

Nebezpečný přechod mezi školami
Zaslaný

Nebezpečný přechod mezi školami
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 02. 2012

Již několik let upozorňujeme na kritickou dopravní situaci v ulici Na Zlíchově, a to v prostoru zastávek tramvaje a zároveň mezi budovami jedné školy. V poslední době došlo k několika vylepšením, ale situaci to dle našeho názoru nevyřešilo. Snížení rychlosti na 30km/h , vypuklé zrcadlo na přechodu pro chodce a zejména světelný ukazatel měřené rychlosti umístěný na levé straně vozovky nemají odpovídající účinnost. Problém by vyřešila světelná signalizace na přechodu. Místo vytipovaly děti ze ZŠ Zlíchov v rámci mapování rizikových míst na svých cestách do školy v projektu Bezpečné cesty do školy.

Kruhový objezd Lamačova x Pražského
Zaslaný

Kruhový objezd Lamačova x Pražského
Högerova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 02. 2012

Kruhový objezd může za určitých podmínek vést ke zklidnění dopravy, jenže zde je problém nevhodná následná úprava okolí. Při výstavbě kruhového objezdu byl chodník posunut blíže k vozovce, takže chodec, který přichází k přechodu pro chodce má nyní v zádech auta vyjíždějící z kruhového objezdu. Touto stavební úpravou jsou velmi ztíženy rozhledové podmínky pro chodce. Řešením by bylo posunutí chodníku do původní polohy, případně přidání bezpečnostního zábradlí.

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Zaslaný

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 02. 2012

Volno pro chodce zde svítí jen pět sekund. Chodec přitom mezitím musí překonat šest pruhů pro auta. Tzv. vyklízecí doba (tj. čas než padne opět zelená i autům) je nastaven na podobně krátkou dobu. Toto časování je zřejmě pozůstatek z dob, kdy ulice K Barrandovu nahrazovala Pražský okruh, který je však již otevřen rok a půl a signalizace se ovšem změnám nepřizpůsobila.