Vyhledávejte podle:



Parkování aut, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících - U Blaženky
S odpovědí

Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících - U Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 01. 2021

Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících. Rádi bychom viděli trvalé řešení tohoto problému. Chápeme, že policie nemá čas to každý den kontrolovat. Můžeme nechat zasadit nějaké keře nebo stromy? Možná pak lidé budou více respektovat naši veřejnou zeleň? Děkuji

Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Bez odpovědi

Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Grussova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 10. 2020

Na Barrandově v ul. Grussova finišuje výstavba nového kostela. Je to krásná stavba, v hezkém prostředí se zelení, výborně zapadne do stávající zástavby. Na vizualizacích (viz příloha) bylo před kostelem vždy patrné volné prostranství, v reálu působí jako velmi přirozené náměstíčko, prostor, kde se mohou lidé pohodlně sejít před/po bohoslužbách a dalších akcích, dalo by se tam i chvíli v klidu posedět atd. S hrůzou jsme ale zjistili, že na obou stranách prostranství vyrostly dopravní značky PARKOVIŠTĚ a že daný prostor bude věnován autům. Vizuálně to úplně zkazí dojem z krásné stavby a omezí to přirozený pohyb lidí okolo kostela. Přitom zrovna v ul. Grussova je na místní poměry bezproblémové parkování, místa jsou po celé ulici Grussova po obou stranách. Myslíte, že je šance toto v průběhu času změnit a dát víc prostoru pěším než autům? Tak nádherná stavba si nezaslouží, aby na ni byla nalepena auta a lidé se mezi nimi proplétali. Děkujeme.

Chodník v ulici Spiritka, na kterém parkují auta
S odpovědí

Chodník v ulici Spiritka, na kterém parkují auta
Spiritka, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 10. 2019

V ulici Spiritka po obou stranách je něco jako chodník, co je téměř v célé délce v úrovni vozovky a není z toho úplně zřejmé, že se jedná o chodník. Pravidelně na něm parkují auta, nedá se pak vůbec projít, obcházení po silnici je dost nebezpečné, málokdo tu dodržuje rychlost. Šlo by přidat zákaz zastavení nebo nějak jasně označit, že tam nelze parkovat?

Chybějící značení v ulici U Klavírky
Bez odpovědi

Chybějící značení v ulici U Klavírky
U Klavírky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2017

V ulici U Klavírky je nový a moc pěkný chodník z dlaždiček, děkujeme! Co teď ale chybí, je odpovídající dopravní značení. K čemu je chodníček do silnice, když tam stojí auto? Mírné proluky mezi nekonečnými řadami aut by taky neškodily. Vím, že to zmenší počet míst o víc než součet mezer, ale řidiči si nějak poradí. Přinejhorším zaparkují na druhé straně a dostanou pokutu.

Parkování a jízda přes trávu u Štěpařská 808 a 809
S odpovědí

Parkování a jízda přes trávu u Štěpařská 808 a 809
Štěpařská, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 10. 2016

U parkoviště před domy Štěpařská 808 a 809, každý den během dne někdo parkuje (foto 1 a 2) nebo přejíždí přes trávu (foto 3 a 4 - bohužel jen stopy) aby si ušetřili 20m chůze, i když jsou volná parkovací místa. Cca před měsícem zde byli zasypány vyjezděné koleje a uklizeno bahno z chodníků/silnice (děkujeme), ale bohužel koleje jsou znovu vyjeté a bahno si opět nosíme až do domu a zimní počasí tomu nijak nepomůže (dokud nebude sníh). Sice chápu, že někdy je to nutné, ale toto je zde na denním pořádku. Během noci zde neparkují, již vědí, že je městská policie snadno zastihne při své obchůzce (sídlí od nás cca 100m), když se zde zdrží po delší dobu. Pravidělne kontaktujeme městskou policii, která ochotně přijede udělí pokutu (pokud to stihne) a tím to končí, jak sami strážníci říkají jsme na ně krátcí to bychom tu musel někdo neustále stát. Proto se obracím na tento portál, zda by bylo možné provést nějaké trvalejší řešení např jeden velký kámen, alespoň k přechodu ať tam každý den neprojíždí a nemáme bahno na chodníku.

Parkování na chodníku a v zeleni
S odpovědí

Parkování na chodníku a v zeleni
Pražského, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 06. 2016

Parkující vozidla stále stejné firmy ničí zeleň a ohrožují chodce pojížděním po chodníku. Při nedávných silných deštích byla vyplavována uježděná hlína na nedaleký přechod. Denně tam tyto vozy parkují od cca 20h do 7h ráno mimo víkend již několik měsíců (bez postihu). Nedávno byly umístěny kameny pro zabránění pojíždění po zeleni. Řidiči to řeší parkováním přímo na trávníku.

Parkování u zastávky Kavalírka
S odpovědí

Parkování u zastávky Kavalírka
Musílkova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 05. 2016

U autobusové zastávky Kavalírka v ulici Musílkova (za křižovatkou) parkují auta často příliš blízko zastávky, takže autobus nemůže najet dostatečně blízko k chodníku. V kombinaci s vyjetými kolejemi a dlažbou na silnici je potom téměř nemožné do autobusu nastoupit s kočárkem či taškou na kolečkách (s kterými nastupuje nemalé procento cestujících). Malé děti nebo starší lidé z vozovky také těžko nastoupí bez pomoci. Bylo by dobré na silnici (znovu) vyznačit prostor, kde se parkovat nesmí, a zákaz poté také vymáhat.

Nepřístupné chodníky na náměstíčku mezi ul. Musílkova a Fabiánova
S odpovědí

Nepřístupné chodníky na náměstíčku mezi ul. Musílkova a Fabiánova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2016

Bylo by dobré označit neparkovací pruh pro přístup na chodník před knihovnou a cukrárnou a posléze také zachování průchodu na řidičích vymáhat. Vzhledem k tomu, že zatravněné pásy jsou neustále plné psích výkalů, není jak se 'bezpečně' dostat ze silnice na chodník při přecházení (zejm. s dětmi a kočárem je to fakt lahůdka). Rovněž chybí alespoň přístup (ideálně přechod) na silnici na rohu ulic Fabiánova a Musílkova, kde se přechází ke knihovně.

Auta na chodníku v ulici Kotevní
Vyřešený

Auta na chodníku v ulici Kotevní
Kotevní, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 12. 2015

V Kotevní ulici několik měsíců stojí dvě auta na chodníku.

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
S odpovědí

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 06. 2015

,,Náměstíčko' mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova je zablokované auty, je zde špatný přehled o dopravní situaci, špatně se zde přechází.