Filtr podnětů



Chodníky, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Zaslaný

Téměř celoročně louže přes chodník, v zimě led (Barrandov)
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 12. 2018

Dobrý den, na chodníku u OC Kamera je kvůli nerovnostem po jakémkoliv dešti louže přes celý chodník (na foto není zdaleka nejhorší stav) – v zimě louže pravidelně zamrzá po celé šířce chodníku a místem se prakticky nedá projít. Musí se obcházet křovím, nebo jít jinudy. Stav trvá už mnoho let, vyrovnání chodníku v dotčeném úseku by problém vyřešilo. Děkujeme za úpravu do bezpečného stavu. (Přesný popis místa: chodník od restaurace Kamera směrem k přechodu v ulici Tréglova a ke schodům vedoucím na autobusovou zastávku Chaplinovo nám.)

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Nově zaslaný

Rozbitý a chybějící chodník v Markově
Markova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 12. 2018

Dobrý den, v Markově ulici u domu č. or. 14 je již cca 20 let cca asi 1,5 metru dlouhý úsek chodníku, kde je místo asfaltu beton. Beton se průběhu let dost vydrolil, což by asi tolik nevadilo, ale v letošním roce se navíc vzedmul cca o 5 - 8 cm nad okolní povrch (nad obrubníky), čímž se vytvořila nečekaná překážka, která hrozí, že o ni chodci zakopnou a ublíží si. Navíc se celá betonová deska podivně hýbe. Vzhledem k tomu, že se takto vzedmul celý 1,5 m dlouhý pruch tohoto betonu, prosím, jestli byste jej nemohli celý odstranit a nahradit asfaltem? Děkuji. O cca 3 m dál směrem k Mezné je navíc cca 4 m dlouhý pruh chodníku, kam před 20 lety, kdy vznikly chodníky v Markově, nebyl položen asfalt, přestože tam byl připravený štěrk. V průběhu let štěrk zanesla hlína a na chodníku začala růst tráva, kterou nikdo neseká. Dnes většina psů, kteří procházejí Markovou, vykoná svou potřebu do první trávy, na kterou narazí, což je právě tento kus 'chodníku' a jejich majitelé pak docela logicky raději neloví výkal mezi vysokou zapáchající trávou. Výsledkem je, že oněch 4 m 'chodníku' neskutečně páchne a lidé se mu vyhýbají obloukem. Mohl bych Vás poprosit, abyste při asfaltování výše zmíněného kusu chodníku zaasfaltovali i tuto jeho část a dokončili tak to, co bylo začato před 20 lety? Děkuji, Petr Papírník.

Rozbitý povrch v uličce Mezná
Nově zaslaný

Rozbitý povrch v uličce Mezná
Mezná, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v uličce Mezná je v dezolátním stavu povrch té části uličky, kde je asfalt (v blízkosti Klikaté). Mezná má sice vjezd autům povolený, ale vzhledem k tomu, že je slepá, velká část je v prudkém kopci, je travnatá (což je dobře) a sousedí jen se třemi domy a jednou zahrádkářskou kolonií, v podstatě tam žádná auta nejezdí, takže slouží primárně chodcům. Kdysi byla celá Mezná travnatá, ale cca před 20 lety byl v její spodní části od Klikaté cca 35 metrech z nějakého důvodu položen asfalt. Buď to tehdy nebylo uděláno moc kvalitně, nebo zub času zapracoval, každopádně nyní se ten asfalt nachází v totálně dezolátním stavu - v celé délce i šířce je rozbitý, často vydrolený, na některých místech jsou na krajích vyhloubené cca 20 cm hluboké 1 m široké a 5 metrů dlouhé díry (na fotografii). Když tam člověk prochází, musí si už dávat velký pozor, aby si nezvrknul chodník. Lidí tam během dne chodí poměrně dost, protože to je přirozený přístup mnoha jinonických obyvatel do blízkého lesa. Mohl bych Vás poprosit o opravu, nebo spíš kvůlli jeho celkově špatnému stavu výměnu celého asfaltovaného povrchu v Mezné? (Prosím, při tom neprodlužujte asfaltovaný povrch dál do Mezné - auta tam žádná nejezdí a ta tráva je tam mnohem hezčí a patří tam.) Děkuji, Petr Papírník.

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží  mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Vyřešený

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Janáčkovo nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2018

Nezasazené kostky v chodníku. Nebezpečí pro chodce. Prosíme moc o nápravu.

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Zaslaný

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2018

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na velmi špatný stav celého chodníku od ulice Grussova podél zadních vchodů domů Lamačova 17-27 (chodník sám o sobě nemá podle mapy název). Asfalt je zvlněný, polámaný, kanály propadlé i vystouplé, stav se za posledních pár let dost zhoršil. Jakmile na chodník napadá na podzim listí, nejsou nerovnosti a propadliny vůbec vidět. Zimní podmínky jsou samozřejmě také špatné. Netřeba říkat, že to je hojně využívaná cesta ke všem domům v Lamačově ul. 17-27, do novějších bytovek v ulici Do Klukovic, k dětským hřištím, k tramvaji, atd. Prosíme o uvedení do BEZPEČNÉHO stavu. Děkujeme.

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Vyřešený

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2018

Přístaviště přívozu na Smichovské straně bylo přemístěno ze Smíchovské náplavky proti proudu mostu. Ovšem nikdo si nedal práci s příchozí komunikací, která vede od mostu po hliněné rozbahněné cestě rozježděné od náklaďáků při stavbě přístaviště. Jsou tam obrovské louže a bahno. Cesta je vhodná pro gumové holínky.

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Vyřešený

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Stroupežnického, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Díry v chodníku před domem Stroupežnického 23.

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Zaslaný

Propadlý chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm Delvity
Hilmarova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 26. 11. 2017

Dobrý den, chodník spojující ulici Hilmarova s parkovištěm prodejny Delvita, Praha 5 má na několika místech propadliny, ve kterých se drží voda omezující schůdnost, v zimě namrzá.

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
Zaslaný

Propadlý chodník u podchodu ulice K Barrandovu
K Barrandovu, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 10. 2017

Dobrý den, u podchodu ulice K Barrandovu, za jejím křížením s ulicemi Lamačova a Slavínského, ve směru od Barrandovského mostu, je propadlý chodník, kde v zimě namrzá voda. S pozdravem Zejfrt

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova Hógerova
Zaslaný

Prohlubeň v chodníku roh Lamačova Hógerova
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 10. 2017

Prohlubeň v chodníku Praha 5, sídliště Barrandov, roh Lamačova Högerova pod schodištěm a nad schodištěm k parkovišti Delvita, ve které se drží v voda, v zimě namrzá.

Baldové - stezka pro chodce III.
Zaslaný

Baldové - stezka pro chodce III.
Baldové, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 09. 2017

Ulici Baldové tvoří tři úseky. Ve dvou již byl 'opravený trávník' a jsou tam asfaltové chodníky. Ve třetí části, mezi ul.Průchova a ul.Vejražkova chodník není. Objevily se tu však značky 'stezka pro chodce' v místě pokoutně zaplácaného trávníku asfaltem z osobních zájmů, které však má daleko do schůdné stezky pro chodce. Tyto značky by mohly vzbuzovat dojem, že tu nějaká legální stezka má existovat. Třetí chodník by měl však logicky navazovat na již opravený sousední, ve stejné šířce, neumožňující rovněž průjezd aut. V současnosti rozježděný trávník by měl být 'revitalizován' a zabránit dalšímu průjezdu aut trávníkem. Pozemky jsou v majetku města.

Propadlý chodník na Zlíchově
Zaslaný

Propadlý chodník na Zlíchově
Na Zlíchově, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 10. 09. 2017

U nás před okny je propadlý chodník od potkanů. Fotografie je pořízena z okna, obrovská díra se táhne směren od silnice (mezi keři) pod chodníkem až pod dům, ktetý není podsklepen. Potkani lezou po keřích a děr je tam několik. Čekám, kdy se propadne celý dům.

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Zaslaný

Rozbitý chodník a nepořádek v ulici Jindřicha Plachty
Jindřicha Plachty, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 08. 2017

Dobrý den, krátký úsek ulice J. Plachty na Smíchově je pro chodce peklem. Všude psí exkrementy, moč, a kde je čisto, tam je chodník propadlý, nebo jsou v něm díry. Poslední letní měsíce nikdo neuklízí ani krajnice, ani chodníky, ani exkrementy. O opravu chodníku žádám již xměsíců, ale stále se nic neděje. Můžete mi s tím pomoc? Už jsem naprosto bezradná.

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Zaslaný

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 08. 2017

Chodník se nachází na velmi frekventovaném místě u tramvajové zastávky Anděl a vypadlé dlažební kostky (před prodejnou Teta a Foot Locker) a vzniklé díry mají za následek to, že lidé často zakopávají a mohou se tak zranit.