Vyhledávejte podle:



Bariérovost, Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Kolobezky
Bez odpovědi

Kolobezky
Křížová, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 27. 07. 2022

Parkování na chodníku

Systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze5
Bez odpovědi

Systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze5
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 04. 07. 2022

V současnosti všude parkují kola a koloběžky od Be rider, Lime a Boltu. Někdy nemůžete přejít ulici, protože V současnosti všude parkují kola a koloběžky. Lidé na invalidních vozících a kočárcích musí přecházet hlavní silnici, aby je obešli Potřebujeme stejný systém jako v Praze 3. Současná situace je hrozná a otravná. snažíme se udržovat naše ulice čisté a uklizené, ale tyto skútry a kola vytvářejí nepořádek https://www.praha3.cz/aktualne-z-trojky/zpravy/na-trojce-je-nejhustsi-sit-cyklostojanu-v-nbsp-praze-jmenuje-se-cyril-n1132153.htm#:~:text=Pr%C3%A1v%C4%9B%20dohoda%20s%20Lime%20funguje,m%C3%ADst

Systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze5
Bez odpovědi

Systém míst určených pro parkování kol či koloběžek na Praze5
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 29. 06. 2022

V současnosti všude parkují kola a koloběžky od Be rider, Lime a Boltu. Někdy nemůžete přejít ulici, protože V současnosti všude parkují kola a koloběžky. Lidé na invalidních vozících a kočárcích musí přecházet hlavní silnici, aby je obešli Potřebujeme stejný systém jako v Praze 3. Současná situace je hrozná a otravná. snažíme se udržovat naše ulice čisté a uklizené, ale tyto skútry a kola vytvářejí nepořádek https://www.praha3.cz/aktualne-z-trojky/zpravy/na-trojce-je-nejhustsi-sit-cyklostojanu-v-nbsp-praze-jmenuje-se-cyril-n1132153.htm#:~:text=Pr%C3%A1v%C4%9B%20dohoda%20s%20Lime%20funguje,m%C3%ADstech%20pat%C5%99%C3%ADc%C3%ADch%20do%20s%C3%ADt%C4%9B%20Cyril.

Plzeňská - oplocení cyklodepa blokuje chodník
Bez odpovědi

Plzeňská - oplocení cyklodepa blokuje chodník
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 01. 2022

Oplocení nového cyklodepa pod mostem MO na Plzeňské přehradilo chodník, viz foto: - v SV rohu je jakési napojení na hydrant, které je zahrnuté do oplocení, a chodníky úplně blokuje - v JV rohu oplocení chodník téměř úplně blokuje jen proto, že jim tak vyšly moduly oplocení a byli líní to vyřešit jinak - ve většině délky mezi těmito rohy vznikl jen nepříjemně úzký průchod - plot by se dal ještě o pár decimetrů posunout blíže ke kontejnerům a průchod výrazně zlepšit. Z fotek je patrné, že chodci tu chodí a již si vyšlapali cestičku v blátě vedle mozaikového chodníku.

Neprůchodna cesta podel Vltavy
Vyřešený

Neprůchodna cesta podel Vltavy
Kotevní, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 12. 2021

Pěší cesta podel Vltavy od Smichovského nádraží k zastávce přívozu Kotevní nelze projit. Spadlo nekolik polí plotu. Prosím o opravu případně upozornění soukromého vlastníka. Děkuji

Překážející tyč na autobusové zast. U Zvonu v ul. Starokošířská
Vyřešený

Překážející tyč na autobusové zast. U Zvonu v ul. Starokošířská
Starokošířská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 01. 12. 2021

Uprostřed nástupiště autobusové zastávky U Zvonu stojí nevyužitá tyč od dopravní značky, označená oranžově. Tato kdysi nesla dopravní značku 'vyhrazené parkoviště' s dodatkovou tabulkou, ta ovšem byla po zřízení autobusové zastávky přesunuta až za označník této zastávky a tak je nyní původní tyč již osiřelá. Vzhledem k jejímu nevhodnému umístění by bylo záhodno, aby byla odstraněna.

Neoprávněný zábor zkratky mezi ul. Pod Závěrkou a Pod Děvínem, Smíchov
S odpovědí

Neoprávněný zábor zkratky mezi ul. Pod Závěrkou a Pod Děvínem, Smíchov
Pod Závěrkou, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 02. 2021

Před časem si 2 sousedé zahradili veřejnou cestu, na které pěstovali zeleninu, aj. TSK jako správce této účelové komunikace dělala, že o tom neví a vyřadila jí z plánu údržby. Jde o cestu v šířce cca 3 m a délce 80 m na pozemku parc. č. 4942/1 v k.ú. Smíchov, oblast Dívčí hrady, patřící Hl. městu Praha. Vede ze slepé ulice Pod Závěrkou za domem č.25 do ulice Pod Děvínem u domu č.26. Na ní navazuje další zkratka v délce cca 90 m kterou všichni používáme, takže po cca 170 m chůze bychom mohli dojít do ulice K Závěrce, kde je jediná prodejna potravin, hospoda, praktická lékařka, kardiologie, dětské hřiště, stanice autobusu 231 Kesnerka. Když nemůžeme využít zabranou zkratku, musíme jít do obchodu, hospody, atd. cca 600 m. Tam a zpět 1200 m, což je oproti 340 metrům tam a zpět s využitím zkratky 3,5 x delší. Autem do téhož obchodu a zpět ujedeme v soustavě jednosměrek 3,7 km. Ulice Pod Závěrkou není navíc pro chodce bezpečná. Je nepřehledná, velmi úzká, s úzkými chodníky, které někde úplně chybí. Pro děti jedoucí ze školy by bylo vhodnější vystoupit až ve stanici Kesnerka a jít mimo silniční provoz domů uvedenou zkratkou. Dle e-mail zprávy ze sekretariátu p. starostky z 24.11.2020, Odbor dopravy ÚMČ 5 na naši žádost dát cestu do pořádku argumentuje tím, že cesta je zavřená již delší dobu, že oprava bude drahá a vlastně neví, proč bychom jí chtěli používat -. citujeme : „ Současně se v případě tohoto spojení mezi ul. Pod Závěrkou a Pod Děvínem neztotožňuje s Vaším názorem, že toto propojení je nezbytně nutnou komunikační potřebou pro zajištění nezbytné propustnosti pro pěší v tomto území“.. Dále odbor dopravy uvedl, že cestu nechá vyklidit, ale pro veřejnost jí uzavře, protože není udržovaná a její technický stav neodpovídá zákonu o pozemních komunikacích. Co k tomu dodat? Pro nás občany je jedno, jestliže nemůžeme používat veřejnou cestu proto, že si o ní 2 sousedé zvětšili zahradu, nebo proto, že jí TSK neudržovala, ačkoliv měla a jakákoliv kontrola její práce absentovala. Žádáme, aby TSK uznala své pochybení a cestu pro nás opravila přednostně. Petice zveřejněná na Facebooku Spolku Dívčí hrady dohromady https://www.petice.com/petice_za_oteveni_zkratky_mezi_ulicemi_pod_dvinem_a_pod_zavrkou#form

U Mrázovky: kontejnery na tříděný odpad blokují chodník
Vyřešený

U Mrázovky: kontejnery na tříděný odpad blokují chodník
U Mrázovky, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 07. 08. 2020

Kontejnery na tříděný odpad v ulici U Mrázovky jsou nevhodně umístěny na úzkém chodníku. Ten je navíc u obrubníku křivý, takže rovného chodníku zbývá cca 60 cm. Kontejnery (nebo jen ten na sklo) by mohly být o 20 metrů výše, kde je chodník širší (na fotografii tam stojí bílé auto). Ty na plast a papír by se také hezky vešly o 5 metrů blíže ke schodišti.

Kontejnery blokující chodník
Bez odpovědi

Kontejnery blokující chodník
Nad Palatou, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 17. 01. 2019

V ulici Nad Palatou jsou kontejnery na tříděný odpad umístěné na chodníku tak, že po chodníku není možné chodit. Jedná se o cestu, kudy chodí denodenně děti do školky (ta je vzdálena cca 100 metrů). Běžně je vidět děti a maminky s kočárky uhýbat autům, která jezdí i jen 10 cm od nich. Nabízí se jednoduchého řešení, kam kontejnery přemístit: na přiložené fotografii je vidět v povzdálí příčná zeď s bílou cedulí. Chodník u této zdi je slepý a vede k trafostanici. Na něm by kontejnery mohly být umístěné tak, aby nevznikaly nebezpečné situace ve vozovce, zároveň by se jednalo o přesun cca 10 metrů.

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
S odpovědí

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Geologická, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 12. 2017

Nevyhovující sjezd pro kočárky Prosim za vsechny maminky s kočárky o zvážení přechodu pozemního. Zůstal by i podchod i možnost přechodu po silnici-klidne dlouhe intervaly, kdo pospícha, muze využít podchod. Sjezd je příkrý a špatně pasuji kolečka. Dost se s tom zápasí. Navic plošinka v polovině schodů kocarek zastaví, pak se znovu najiždi na druhou polovinu. A špatně se to ovládá, kdyz prostor na nohy je úzký a ta plosinka moc krátká. Často se tam drží voda-velka louže, hned to namrza a klouze. Prosim!!! Mohl by se zpatky vrátit přechod, co tu uz byl? Byl odstraněn. Přitom auta pravidelně zastavují, neboť je tam odbočka z Hlubocep. A spousta lidi bláznivé přebíha a manévruje mezi ploty uprostred. Za druhe samotný nájezd na sjezd pro kočárky je ma obou stranách špatně řešeny, je tam vysoký schod-viz foto- a kočárek uz předními koly visí ve vzduchu a nedá se poradně najet. Take se schody i sjezd droli, cas od času se to zaplacne betonem... Prosim, přibývá zde lidi, rostou novostavby a frekvence pohybu lidi je vysoká...pozemní přechod by byl vítán!!! Dekuji, Theimerova

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
S odpovědí

Vegetace zasahuje do výhledu při přecházení ulice Na Výši
Na výši, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 28. 04. 2016

Neudržované křoví brání ve výhledu při přecházení ulice Na Výši od přechodu trati v blízkosti vlakové zastávky Cibulka. Jedná se o frekventovanou pěší trasu, která vede mj. i ke školce a dětskému hřišti a je dětmi hojně využívána, slouží i jako spojka mezi územím 'pod tratí' a 'nad tratí'. Ústí do ulice Na Výši, kde ale na dané straně není chodník, je tedy nutné přejít. Rozhled při přecházení je kvůli vegetaci zasahující do výhledu velmi omezen jak pro chodce tak pro přijíždějící auta, jejichž řidiči nemohou mít ani ponětí, že za danou zelení ústí pěší trasa.

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
S odpovědí

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské
Kartouzská, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 18. 04. 2016

Chybějící rošty u rabátek + úzký chodník v Kartouzské. S kočárkem se nedá projet, pokud člověk nepřistoupí na terénní rallye v režii TSK.

Bariérové obrubníky chodníku v ul. Nad Palatou
S odpovědí

Bariérové obrubníky chodníku v ul. Nad Palatou
Nad Palatou, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 01. 2016

Chodník v ulici Nad Palatou sice vypadá poměrně nedávno opravovaný, ale na kříženích s vjezdy do garáží a na pozemky zůstaly bariérové obrubníky.

Bariérové obrubníky chodníku v ul. Na Hřebenkách
S odpovědí

Bariérové obrubníky chodníku v ul. Na Hřebenkách
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 01. 2016

Chodník v ulici Na Hřebenkách sice vypadá poměrně nedávno opravovaný, ale na kříženích s vjezdy do garáží a na pozemky zůstaly bariérové obrubníky.

Chodník zahrazený kontejnery - Nad Palatou
S odpovědí

Chodník zahrazený kontejnery - Nad Palatou
Nad Palatou, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 11. 01. 2016

Chodník v ulici Nad Palatou mezi domy čo. 14 a 12 je v celé šířce zahrazený kontejnery na tříděný odpad.