Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Vršovická, Ruská - nefukční signalizace
Vyřešený

Vršovická, Ruská - nefukční signalizace
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 03. 2013

Nefunkční/částečně nefunkční světelná signalizace -oranžový signál chodec: ul. Vršovická - u třech přechodů - u křižovatky Kohinor ul.Ruská - částečně funkční - u křiž. s Žitomírskou

Chybějící přechody v ulici Dětská.
Vyřešený

Chybějící přechody v ulici Dětská.
Dětská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2016

V ulici Dětská zcela chybí přechody, i když jsou na křižovatkách vybudovány bezbariérové sjezdy. Díky tomuto faktu řidiči parkují přímo u sjezdu, kde se pak nedá projít (případně projet na vozíku, nebo s kočárkem).

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Vyřešený

Chybějící sloupky u přechodu na zastávku Vinice
Starostrašnická, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 10. 2016

U přechodu na tramvajovou zastávku Vinice citelně chybí zelené sloupky, které zabraňují autům na jimi vyznačené místo vjet nebo zde parkovat. Na ulici Černokostelecká, hned za křižovatkou se Starostrašnickou, lidé místo pouhého řazení se do vedlejšího pruhu, které jim určují předběžné šipky (vodorovné dopravní značení V09c) dlouhodobě parkují. Nejde pouze o zásobování k přilehlým obchodům, lidé zde parkují i půl dne či více. Tento problém ale nevím jak řešit. Každopádně by se mělo zelenými sloupky osadit místo, kde šipky přechází do šikmých rovnoběžných čar (V13a), kde přes parkující auta není vůbec vidět na silnici a při přecházení zde může docházet k smrtelným nehodám (jedna se mi zde málem stala, při spěchu na tramvaj je místo pekelně nebezpečné). Myslím, že zelené sloupky by vše vyřešily. Na obrázcích na dotčeném místě parkuje černý vůz Hyundai.

Chybějící přechod na zastávku tram Vozovna Strašnice
Vyřešený

Chybějící přechod na zastávku tram Vozovna Strašnice
Vinohradská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2016

Na zastávku tramvaje nevede žádný přechod. Překonat dvouproudou silnici bez jakékoliv ochrany není vůbec příjemné.

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Vyřešený

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Dětská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 05. 2013

Ulice Dětská není dostatečně široká, aby zde mohla parkovat auta po obou stranách silnice. Řidiči tak řeší parkování vjíždením na zeleň. Místo zeleňe jsou zde tedy neuvěřitelné bahnité rigoly. Tento problém se týká i dalších ulic na sídlišti Solidarita (Dvouletky, Brigádníků...). Po řadě urgencí na TSK i městské části nehodlá nikdo problém řešit. Situaci je potřeba řešit zcela komplexně, vytvořit parkovací zálivy, tam kde je to možné (nezasahuje do kořenového systému stromů), tam kde to možné není, je třeba vjíždění zamezit-nejlépe neodstranitelnou bariérou (sloupky, živé ploty, vysokánský obrubník atd.).

Rozbité víko poklopu na ulici Saratovská, u pošty
Vyřešený

Rozbité víko poklopu na ulici Saratovská, u pošty
Saratovská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 05. 2018

Chtěla bych upozornit na rozbité víko poklopu (kanálu?) v ulici Saratovská, kousek od výdejny balíků ČP. Může tam spadnout dítě, případně si někdo zaklínit nohu. Na google mapách je vidět, že je tam víko rozbité již od minulého roku a zatím to nikdo neřešil. Předem děkuji za opravu.

Záliv na přechodu pro chodce Starostrašnická X Kralická
Vyřešený

Záliv na přechodu pro chodce Starostrašnická X Kralická
Kralická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 11. 2012

Na přechodu pro chodce přes Kralickou ulici na rohu se Starostrašnickou je propadlá vozovka a drží se zde voda, prakticky v celé šíři přechodu pro chodce. Další ukázka toho, jak se na Praze 10 dbá na Mezinárodní chartu chůze.

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Vyřešený

Bezpečnější přechod pro chodce - Pod Strání
Nedvězská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 10. 2019

Dobrý den, v ulici Pod Strání mezi domem č.2168 a křižovatkou s ulicí Nedvězská je poměrně frekventovaně užívaný přechod pro chodce, zejména dětmi, které tudy proudí do/z ZŠ V Rybníčkách. Nedostatek parkovacích míst způsobil, že řidiči zde parkují v těsné blízkosti přechodu. Řidiči parkují těsně za přechodem, a protože zaparkované auto zúží komunikaci pouze na jeden společný jízdní pruh pro oba směry, tak pojem 'za přechodem' se v tomto případě rovná 'před přechodem', neboť zde není žádný prostor pro bezpečný výhled na přijíždějící vozidlo z pravé strany. Ač se jedná o přechod na 'sídlištní komunikaci', provoz zde je relativně rušný a byl jsem již mnohokrát svědkem toho, že tudy bez jakéhokoliv zpomalení projel nepřiměřenou rychlostí automobil. Je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí. Prosím o předání tohoto podnětu na kompetentní osobu, která by se danou situací zabývala a byla schopna zajistit preventivní opatření, ať již zpomalovacím pásem na vozovce, či nějakou bariérou, která by zabraňovala parkování přímo u přechodu. Chodci vstupující na přechod (zejména děti) absolutně nemohou přes zaparkovaný automobil vidět přijíždějící vozidlo a stejně tak ani oni nemohou být viděni řidičem. Děkuji

Chybějící označení zákazu parkování před popelnicemi v ulici Hrubého
Vyřešený

Chybějící označení zákazu parkování před popelnicemi v ulici Hrubého
Hrubého, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 22. 11. 2019

V ulici Hrubého na dvou místech chybí označení zákazu parkování před popelnicemi. Následkem parkování aut se často stává, že popeláři nemohou popelnice vůbec vyvézt. Popelnice jsou pak přeplněné a odpadky létají po celé ulici. Zhruba před měsícem jsem napsal žádost na TSK , ale bohužel jsem neobdržel žádnou odpověď. P.S. - V příloze zasílám následující fotografie: 1) Jak by mělo vypadat značení před popelnicemi. 2) Foto aut stojících před popelnicemi

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Vyřešený

Parkování na chodníku-ulice Sinkulova
Sinkulova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 12. 2017

Každodenní parkování aut na chodníku v části ulice Sinkulova mezi Brabcovou a Lopateckou. Auta stojí na chodníku celou šířkou, často tak sotva projde jediný člověk, natož maminka s kočárkem. Chodník je tím pádem v podstatě neprůchozí.

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Vyřešený

Rozježděný trávník podél chodníku v ulici Omská
Omská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 01. 2018

Dobrý den, rád bych upozornil na zcela rozježděnou část zeleně mezi chodníkem a ulicí. Z této části ozelenění se díky zoufalým/bezohledným řidičům stal parkovník a část ozelenění zcela zanikla. Kromě estetického problému pak bláto přesahuje až do dlažby a znejisťuje chodce v pohybu. Dovoluji si ponouknout patřičné orgány k řešení, které by zcela znemožnovalo na tuto část chodníku vjet - sloupky, apod. Děkuji předem za patřičné řešení.

Zničené sklo na zastávce Bělocerkevská
Vyřešený

Zničené sklo na zastávce Bělocerkevská
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 06. 2020

Dobrý den, na autobusové zastávce Bělocerkevská někdo vysklil zastávku viz. přiložena fotografie S pozdravem Jana Soukupová

Parkování na chodníku v ulici Říčanská
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Říčanská
Říčanská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 08. 2019

Přičinliví řidiči, nejspíše z přilehlých kanceláří, neváhali přiložit ruce k dílu a kamenné bloky, které měly zabraňovat parkování na chodníku (které ovšem svou rozlohou samy blokují šířku průchodu chodníkem), posunuli tak, aby mezi nimi pohodlně zaparkovali. Původní záměr se tak nejen minul účinkem, ale navíc dodal místu velmi neutěšený ráz. Děkuji předem za návrh řešení a informace, který orgán se danou problematikou zaobírá (kromě policie ČR.-) a která též vyhodnocuje ekonomickou odůvodněnost využití žulových kvádrů kontra např. zabetonovaných sloupků.

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
Vyřešený

Chorvatskà ulice, Praha 10 - Vinohrady - Překážka
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2020

Vedle schodů a kontejnerů na tříděný odpad v Chorvatské ulici se objevilo něco těžce definovatelného, rozbitý kus zdi s varovným nápisem.

Smazaný přechod na křižovatce Štěchovická / V Rybníčkách
Vyřešený

Smazaný přechod na křižovatce Štěchovická / V Rybníčkách
Štěchovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 10. 2020

Přechod je vymazaný, skoro to vypadá, že úmyslně. Křižovatka je velmi frekventovaná a hned vedle je škola. Řidiči zatím přechod stále víceméně respektují, ale rozhodně to není bezpečné místo.